Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

facebook i in.

Masz propozycje, chcesz coś ogłosić, nie wiesz gdzie umieścić post, pisz tutaj.
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

facebook i in.

Post autor: Karo11o »

hej, tak się zastanawiam czy na jakimś portalu społecznościowym jest już "user" związany z kbg?
może w wersji polskojęzycznej też założyć...
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: facebook i in.

Post autor: herman »

a czym się to je ? bo przyznam, że śmigam po necie od dawna ale chyba nie miałem okazji zahaczyć o toto. nie to, żebym wchodził tylko na kurnik, forum wartburga i elektrodę ale udzielałem się na wielu grupach ale chyba mi coś umknęło ... ;)
znalazłem trochę informacji dzięki szanownemu koledze google ale jakoś niewiele mi to powiedziało. czy to jest coś w stylu nasza-klasa ?
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: facebook i in.

Post autor: Karo11o »

tak, tak - nasza-klasa to coś w stylu facebook :)
Ostatnio w PL jest boom na tego typu portale - nie tylko "prywatne" osoby zakładają konta na portalach społecznościowych, ale też zwierzęta, "bydło", zespoły muzyczne i sportowe, rozgłośnie radiowe oraz grupy ludzi o wspólnych zainteresowaniach.

Tak też właśnie pomyślałem, że może Grupa (stowarzyszenie) KBG też mogłaby zaistnieć...
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: facebook i in.

Post autor: gnatek »

moim zdaniem w facebook'u moglibyśmy sie pokazać. może tylko po rejestracji. tak bardziej oficjalnie.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: facebook i in.

Post autor: herman »

właśnie wiedziony ciekawością zarejestrowałem się na tej księdze fejsów. lukam, kukam, nowości szukam i nic. jeżeli chodzi o mnie to jest to już przerost formy nad treścią. za dużo tego ... wspólny mianownik dla nasza klasa - jak sama nazwa wskazuje - nasza klasa, wspólny mianownik dla kbg - społeczność cierpiących na to samo, zbiór wspólny dla klubu wartburga - posiadanie takiego samego auta ... itd ... itp ... jednak nie potrafię znaleźć celu dla facebook. mógł byś mi ewentualnie przybliżyć jakiś inny cel dla tej księgi twarzy niż próba dotarcia do większej ilości ludzi ?
oczywiście (w związku z tym co napisałem wcześniej) z tego co zdążyłem zauważyć to idealne miejsce dla stowarzyszeń i pewnych grup, więc utworzyć profil kbg na facebook to dobry pomysł. tylko dalej zastanawiam się co skłania zwykłych ludzi do zakładania kont na tym portalu. może to ja jestem jakiś dziwny, bo zawsze potrzebowałem jakiejś przyczyny, podstawy, fundamentu czy powodu do wchodzenia w jakąś społeczność.

sorki, że wyszedł taki lekki OT ale nie daje mi spokoju ten facebook i znowu mam się nad czym zastanawiać ;)
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: facebook i in.

Post autor: Karo11o »

Ja za cel stawiam próbę dotarcia do jak największej liczby osób.
Wg mnie jest to (ta próba) dobrym wytłumaczeniem zaistnienia na fejsbuku.

Przed rejestracją można istnieć jako grupa ludzi o podobnych "zainteresowaniach" :)
Później, po rejestracji, pokazać się jako Stowarzyszenie.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: facebook i in.

Post autor: herman »

no to rozumiem jak napisałem wręcz wskazane docierać i zrzeszać więcej ludzi. tylko ja nie potrafię pojąć po co rejestrują się tam pojedyncze osoby.
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: facebook i in.

Post autor: Karo11o »

pewnie po to, żeby z kilku/kilkunastu pojedynczych osób powstała grupa...
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: facebook i in.

Post autor: herman »

czyli na zasadzie: jeszcze nie wiemy co nas łączy i nie wiemy o czym będziemy gadać ale może stworzymy grupę ? z definicji grupę łączy jakaś wspólna cecha lub kilka cech. więc tego nie do końca rozumiem.
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: facebook i in.

Post autor: Karo11o »

A jednak jest taka jedna wspólna cecha, która nas łączy: i Ty i ja (i jeszcze parę osób zarejestrowanych na tym forum) mamy kbg.

Jak sam pisałeś w pierwszych postach - nie natknąłeś się wcześniej na takie miejsce w sieci, gdzie można pogadać/poklikać z osobami, którzy też się muszą użerać ze swoją głową. Ja znalazłem tą stronę jakieś pół roku temu, a jest jeszcze pewnie wiele osób, które tu nie trafiły.

Facebook staje się coraz popularniejszy w sieci - i wg mnie, ułatwi to odnalezienie się jeszcze kilku osobom.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: facebook i in.

Post autor: gnatek »

tu nie ma co się zastanawiać czy analizować. musimy tam być obecni. osoby mające pojęcie i jakieś wizje jak to powinno wyglądać , niech już kombinują nad projektem.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: facebook i in.

Post autor: herman »

ja się nie zastanawiam nad tym czy mamy zaistnieć jako stowarzyszenie - wystarczy przeczytać posty powyżej. mnie ciekawi dlaczego rejestrują się tam zwykli zjadacze chleba tacy jak ja.
karol przecież pisałem wyżej, że rozumiem wchodzenie w społeczności, które powstają bo mają coś ze sobą wspólnego, auto, pasję, schorzenie, cel, wspomnienia, tematy do rozmów czy choćby datę urodzenia czy nazwisko. ale na facebook jest bigos. w dodatku nie można powiedzieć, że oni chcą zaistnieć, bo ukrywają informacje o sobie i mam wrażenie, że jedyne co łączy userów fejsa to posiadanie internetu ...
ODPOWIEDZ