Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Witam i pytam.

Napisz parę słów o sobie.
Maticol

Witam i pytam.

Post autor: Maticol »

Witam wszystkich.

Szczerze mówiąc nie wiem jeszcze czy dolega mi właśnie KBG ale ponieważ mój neurolog przychyla się do takiej diagnozy postanowiłem się u Was zarejestrować i opowiedzieć moją historię.

Zacznę od tego, że mój przypadek jest dosyć dziwny. Mam obecnie 23 lata, bóle natomiast nękają mnie od bardzo wczesnego dzieciństwa. Wywołuje je u mnie przewianie wnętrza ucha. Od kiedy to wiem zabezpieczam uszy i dzięki temu nie mam więcej niż dwie "sesje" (tak to nazywam) bólowe w ciągu roku. Wcześniej bywało ich po kilkanaście. Zabezpieczać jednak muszę je cały rok bo nawet ciepły letni wietrzyk czy delikatny podmuch np. z okapu kuchennego mogą mnie wywołać "sesję bólu"
Czym jest u mnie taka "sesja" ? Po przewianiu ucha przez dwa do trzech dni nie jestem zdolny do żadnych zajęć. W tym okresie nękają mnie rozrywające i bardzo silne ataki bólu całej połowy głowy (tej której ucho wystawiłem na wiatr). Ból jest szczególnie silny za małżowiną uszną i okiem i co dziwne na potylicy. Toważyszy mu również łzawienie oka. Nie jest to ból ciągły. Atakuje gwałtownymi krótkimi ukłuciami (chociaż to lekkie słowo na jego określenie) co 15s do 2min. (w ciągu doby może być nawet kilkaset takich ukłuć). Słabo działają na niego leki przeciwbólowe. Pomaga nieznacznie wygrzewanie i leżenie bez ruchu. Pojedyncze "ukłucie" wywołują również najlżejsze bodźce (dotknięcie potylicy czy skręt głowy). Po dwóch trzech dniach ukłucia stopniowo same zanikają (robią się coraz rzadsze i lżejsze).
Początkowo myślałem że to zapalenia ucha jednak laryngolog stwierdził, że takie objawy do zapalenia nie pasują (brak wycieków ropnych z ucha, niedosłuchu i nieciągły ból). Neurolog natomiast stwierdził wstępnie, że to mogą być bóle Hortona i zlecił tomografię (za pewne w celu wykluczenia innych możliwości) na którą obecnie czekam. Ja jednak przeszukałem trochę internetu i zauważyłem, że podobne objawy ma też tzw. "neuralgia potyliczna". Chciałby wiedzieć co Wy sądzicie na te temat.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Witam i pytam.

Post autor: Olek »

Witam Maticol..............!

Wyklucznapierw wszystko co moze byc innego. Niewiem dlaczego Larydgolog nie zaglada do uch i nie sprawdzi czy jest zapalone..?
Bo opisales to tak jak gdyby lekarz ciebie w drzwiach poogladal i postawil diagnoze: :roll: :oops:

Zytat:
Początkowo myślałem że to zapalenia ucha jednak laryngolog stwierdził, że takie objawy do zapalenia nie pasują (brak wycieków ropnych z ucha, niedosłuchu i nieciągły ból).

Poczytaj sobie na naszej stronie: http://klasterowy.pl/sunct oraz http://klasterowy.pl/sunct/lamotrygina

Te dokladne stwierdzenia i diagnozy lekarski : Poprostu Horton....! :oops: :evil: Te wszystkie odmiany dostaly dokladne nazwy...!!!
To jest jak by ktos muwil ja jezdze Mercedesem.......! Oooooooo :shock: Tak dziennie do pracy na zakupy i do miasta :lol: :lol:
Mercedes Citaro ( Autobus) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Horton: Normalnie nazywano to Bing-Horton....! http://klasterowy.pl/znane-osoby bo oboje opisali te same choroby prawie ze w tym samym czasie , nie wspulpracujac ze soba. Dlaczego nie nazywaja tego Van Switen.....? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dlatego musi tu jakies stowarzyszenie a zeby zaprowadzic powoli porzadek w tym B.......................... :wink: :roll:

Poczytaj sobie te Linki ( to moga byc ataki Nerwu trujdzielnego.............?) :roll: :roll: :roll:

Od Diagnoz sa lekarze i tylko oni moga postawic i stwierdzic na co cierpisz.


Zycze jak najmniej atakow i szybkiej dobrej Diagnozy
Olek
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Re: Witam i pytam.

Post autor: nadzieja »

Witaj Meticol....

to co napisał Olek jest najlepszym wyjściem....diagnozy nie stawiam...ale wydaje mi się,że to nie klaster tylko jakas odmiana...CPH jeśli się nie mylę...
ODPOWIEDZ