Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Gebapentin

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
m4cint
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2017, 13:25

Gebapentin

Post autor: m4cint »

Witam,
Właśnie rozpoczyna się mój klaster (co 2 lata) i neurolog zalecił mi stosowanie Gebapentin 100 (na początek). Doraźnie Cinie 100, które pomagało mi w przeszłości, o ile wziąłem w odpowiednio wczesnej fazie ataku. Czy może ktoś podzielić się swoim doświadczeniami z gebapentyną? Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam,
Marcin
m4cint
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2017, 13:25

Re: Gebapentin

Post autor: m4cint »

Witam,
Po miesiącu stosowania Gebapentyny (konkretnie - Gabapentin Teva 100 mg, kapsułki twarde, 100 szt) muszę stwierdzić, że to działa. Dawkuję 3x rano + 3x wieczorem. Jak na razie powstrzymuje ataki bólu. Sprawdzałem - nie biorąc, ból był - jeden atak wciągu dnia (aczkolwiek nie najgorszy, do 15 minut) oraz do kliku ataków w nocy. W moim przypadku skutkiem ubocznym, odczuwalnym kilka godzin po porannym zażyciu, są dziwne zawroty, poczucie zmęczenia fizycznego lub jakbym był delikatnie "wcięty", aczkolwiek myślenie pozostaje trzeźwe. Mam nadzieję, że informacja ta okaże się pomocna chociaż dla niektórych zmagających się z tym paskudztwem.
Pozdr,
Marcin
ODPOWIEDZ