Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Tlen - Mój sposób na 12l/m ..... zawsze

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
tmax2325
Nowka
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:54

Tlen - Mój sposób na 12l/m ..... zawsze

Post autor: tmax2325 »

Cześć Wszystkim

Chciałem się podzielić swoim "wynalazkiem"

Jako że napełnianie butli tlenowych to trochę jak załatwienie grzejników w czasach komuny (trzeba się prosić Pana Stasia, Miecia lub Józia) ze szpitala żeby łaskawie (za flaszkę) wziął i wyrównał ciśnienie tlenu w mojej butli ) do punktu napełniania tlenem mam ponad 100 km a tlen kończy się bardzo szybko postanowiłem "zainwestować w koncetrator tlenu.

koszt jednorazowy jest trochę wyższy niż zestaw butli bo 500 zł x 2 szt

Jako że pełno urządzeń o wydajności do 5l/s a nam potrzeba trochę więcej zrobiłem taką "instalację".

w ten sposób mamy 10l/min (a w zasadzie to 12 bo można je rozkręcić do 6l/m każdy) i co mi się bardzo podoba przestałem się przejmować że tlenu zabraknie, że może już wystarczy itp- wiecie o co chodzi.

Wady :

Są to jednak dość hałaśliwe urządzenia więc kupiłem 8 m przewodu i stoją w innym pokoju żeby mnie nie wkurzały.

Pozdrawiam trzymajcie się ciepło

W razie pytań piszcie

Tomek





20151010_182856.jpg
20151010_182856.jpg (42.2 KiB) Przejrzano 15432 razy
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Tlen - Mój sposób na 12l/m ..... zawsze

Post autor: Liliana »

Brawo Tomek!
Potrzeba matką wynalazków :)
Super!

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Tlen - Mój sposób na 12l/m ..... zawsze

Post autor: gnatek »

no pacz pan :P
:D
tmax2325
Nowka
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:54

Re: Tlen - Mój sposób na 12l/m ..... zawsze

Post autor: tmax2325 »

Cześć

W moim przypadku 10l/min w połączeniu z wysiłkiem (robię pompki z maską na twarzy........... ale myślę że jest jest tutaj spore pole do popisu z zaangażowaniem męża/żony/kochanki/sąsiada.....- niepotrzebne skreślić) bol mija dość szybko bo w ciągu kilku minut. Co ciekawe podczas tej krótkiej chwili jak robię pompki głowa nie boli - zaczyna dopiero jak skończę.

W ten oto prosty powiększam sobie obwód ręki w bicepsie i likwiduję ból głowy:))

Pozdrawiam Wszystkich

Tomek
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Tlen - Mój sposób na 12l/m ..... zawsze

Post autor: gnatek »

wiesz, tak po chwili zastanowienia, mam jednak wątpliwości.
to jednak nie to samo, co przepływ 15l/min czystego tlenu medycznego.
jako praktykujący alkoholik, widzę tę subtelną różnicę pomiędzy spirytusem a wódką.
jeżeli ktoś do zwalczenia nagłego ataku depresji potrzebuje butelki spirytusu, to wódka, nawet w podwójnej ilości, sprawy może nie załatwić :(
ale jeżeli Tobie smakuje, to czemu nie ? :)
tmax2325
Nowka
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:54

Re: Tlen - Mój sposób na 12l/m ..... zawsze

Post autor: tmax2325 »

W moim przypadku sprawuje się dobrze

Też się zastanawiałem bo na forum to każdy jedzie na zestawach z butlą ale śmiało mogę polecić

U mnie akurat w poprzednich latach było trochę odwrotnie z tym tlenem tzn. zamiast odpalić np 12l/m ustawiałem na 7 czy 5 l żeby tak szybko nie ubywało z butli. Zaraz po zakończeniu ataku zakręcałem tlen - teraz mam pełny luuuuuuuuuuz w tym temacie..... nie oszczędzam

Pozdrawiam Tomek
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Tlen - Mój sposób na 12l/m ..... zawsze

Post autor: Liliana »

Kiedyś działało 5-7l/min. teraz 10.
On jeszcze nie potrzebuje 15l :)
ODPOWIEDZ