Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Witam

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
rav78
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2010, 21:34

Witam

Post autor: rav78 »

Mam na imie Rafał i mam 32 lata bóle głowy zaczeły sie u mnie jakies 15 lat temu przez caly ten okres co kilka miesiecy miewalem straszliwe bóle prawej strony głowy promieniujace od oka bol byl poprostu nie do zniesienia lykalem kilogramy tabletek przeciwbolowych by zmniejszyc sile ataku lezenie na prawej stronie wywolywalo bol (nie wiem czy u was jest tak samo?) Ból zazwyczaj pojawial sie wiosna i jesienia czasem czesciej i trwal do miesiaca w 2000 r poszedlem do wojska i tam udalem sie do neurologa w klinice wojskowej we wroclawiu ale jak to nasze wojsko przepisali mi apap i wyslali na jednostke :) potem kolejny neurolog i kolejna diagnoza nie wyleczony zab i nastepna diagnoza migrena sam wiele czytalem na ten temat szukalem i trafilem na KBG nie wiem do tej pory czy to te bole poniewaz jakies dwa lkata temu wszystko ucichlo czasem jeszcze odczuwam uklucia po tej stronie glowy i nie spie wciaz na prawej stronie poniewaz dluzsze lezenie wywoluje bol co prawda nie tak silny jak wczesniej przy napadach przy ktorych niejednokrotnie wylem z bolu i uwierzcie gdybym mial bron to juz bym sobie strzelil w leb by to zakonczyc:/ nie dlugo ide znow do neurologa by to wkoncu zakonczyc i dowiedziec sie co to jest bo juz boje sie ze to moze guz :( dobrze ze odnalazlem ta strone i moge podzielic sie z wami tym co nas wszystkich przesladuje-ten bezsensowny bol na ktory jak juz sie rozpocznie nie ma rady i jakos trzeba to przetrwac choc sami wiecie ze ciezko strasznie pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedz i rade
Marcin1178
Nowka
Posty: 16
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:44

Re: Witam

Post autor: Marcin1178 »

Po tym co opisujesz uwazam, ze to Klaster na 100 %. Tak sie wlasnie objawia, zjawia sie nie wiadomo kiedy, a okresy remisji pojawiaja sie rowniez niespodziewania. Moze nie bolec tydzien, miesiac, rok itd... Typowe dla Klastera jest przegrzanie czesci twarzy po stronie wystepowania bolu... Czesto atakuje w nocy kiedy spimy...Tak jest akurat w moim przypadku, atakuje regularnie np o 4.00 przez miesiac czasu... Z bolu to az bilem gowa po scianie, szafie, az mam znamie na czole... Pomyslalem albo przejdzie, albo glowa sie rozsypie... Ryzykowne podejscie, bo moja czaszka jest poskrecana srobami po trepanacji... Wynika z tego, ze robote obrze wykonali, bo czaszka nie rozsypala sie...
Co do bolu to poczytaj forum, znajdziesz sporo przydatnych informacji...
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Witam

Post autor: herman »

Yo rav78 !!
Mnie akurat wyrok odczytano w wojsku. Tam pierwszy raz usłyszałem: "pan masz KLASTEROWE BÓLE GŁOWY".
Czyżbyś miał w okolicach 15 - 17 roku życia jakiś uraz kręgosłupa (w odcinku szyjnym) ??
W Twojej okolicy, mieszka jeden doświadczony w tym temacie człowiek, który mógł by cię nieco pokierować ale z tego co wiem to ukrywała swoje miejsce zamieszkania w obawie przed miejscowym Ku Klux Klanem ;) :D Pewno się do Ciebie odezwie na privie i podpowie gdzie się z tym udać.
Nie pomogę więc za bardzo jeżeli chodzi o skierowanie do dobrego neurologa w Twojej okolicy ale spróbuj przez to przebrnąć. O ile to możliwe będziemy się starali pomóc Ci przez to przebrnąć.
Polecam studiowanie strony i forum naszego stowarzyszenia, jest tu sporo ważnych i niesamowicie pomocnych informacji. Wystarczy, że dzięki ludziom z tego grona narodziłem się na nowo, bo już traciłem nadzieję po tym jak przestały działać moje dotychczasowe sposoby.
Powodzenia i polecam wstąpienie w szeregi stowarzyszenia. Im więcej nas będzie tym większą będziemy mieli siłę przebicia.
Dan
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 06:40

Re: Witam

Post autor: Dan »

Witaj Rav78
Kolejny klasterowiec jak widzę. Poczytasz trochę informacji, jak sobie radzić z bólem, które są na stronie to mam nadzieję że bardziej pozytywnie podejdziesz do tematu. Każdy z nas jakoś daje sobie z tym radę więc i Tobie pomożemy w razie potrzeby. Zachęcam też do wstąpienia do stowarzyszenia.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ