Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Mój klaster

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
Zuko535
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2017, 22:37

Mój klaster

Post autor: Zuko535 »

Witam. 6 lat temu zdiagnozowano (tylko z wywiadu i badań krwi :D )u mnie KBG. Mam wszystkie typowe objawy jakie klaster mieć powinien więc za bardzo diagnoza nie dziwi :) Niestety wiedza lekarzy w tym temacie jest znikoma i nie trafiłem jeszcze na żadnego ,który by mi pomógł. Pierwszy klaster sześć lat temu trwający ok 1.5 msc. Nie pamiętam leku jaki wtedy bralem ,ale coś na serce. Klaster minął samoistnie po zażyciu 1 tabletki więc to nie była sprawka leku. Drugi raz po 3 latach też ok 1.5 msc dostałem receptę na Metindol ,raczej też mało efektywny. Wtedy miałem też okazję przekonać się na własnej skórze o niebiańskich właściwościach tlenu gdyż atak złapał mnie podczas wizyty u neurologa, a że byliśmy akurat w szpitalu podano mi odrazu tlen i wtedy myślałem że lekarza będe całował po piętach :D No i teraz...męcze się drugi tydzień. Lekarz przepisał tensart ( pierwszy raz słyszę o podawaniu tego leku przy KGB ale lekarzem nie jestem wiec stosuję) niby bóle mniejsze ale też ciężko stwierdzić czy to ten lek czy sumamigren który biorę doraźnie :/ Nie mam już sił tydzień temu ból był na tyle silny ,że żona zadzwoniła po karetkę( uderzałem głową w ścianę) Pan z karetki stwierdził żebym lepiej nie mówił że to klaster, żeby sprawdzili. Zrobił mi tą przysługę jak to określił i zabrali mnie na sor...a tam lekarz stwierdził migreny i przepisał efferalgan codein :D mam także skierowanie do poradni neurologicznej, w celu przeprowadzwnia eeg i innych jeżeli lekarz uzna ,stosownych badań :D Ciekawę ile jeszcze wizyt i ile czasu minie zanim któryś z lekarzy odważy się zrobić mi tomografie, co uważam powinno być pierwszym posunięciem w ustaleniu diagnozy :D Co wy byście zrobili na moim miejscu. Prywatne badanie odpada ,gdyż nie jestem milionerem. Kompletnie tez nie wiem jak zorganizować tlen w gdyni. Napisałem do Linde ale dziś sobota więc do poniedziałku nic się nie dowiem. Czekam na wizytę we wtorek, tylko za bardzo nie wiem czy nakierowywać lekarza na klaster czy lepiej nie i liczyć na jego dociekliwość. Bóle mam codziennie ,raz lub dwa w większości level 8 i 9.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Mój klaster

Post autor: Olek »

Witaj Zuko,

co do lekow to tylko lekarz.....! pierwsze to diagnoza od neurologa...!!!!!
Dobrze jest prowadzic kalendarz i notowac ataki sile bolu i czas atakow jakie leki itd....itd
to pomaga lekarzom w diagnozie

To co piszesz lek na serce to wera....! mnie pomaga osobiscie sa tagze inne leki to tezeba by wyprubowac ale tylko i wylacznie z lekarzem!!!!!!!
im wiecej informacji od ciebie do lekarza to lepiej.....wykluczenie innych schozen..!!!

Zbieraj informacje gdzie i tylko mozesz. Tlen juz jest wskazowka, werapamil tez......Zrob test na stronie i wydrukuj.
CT jest warzna bo morzna wykluczyc inne choroby.....!

czytac i informowac sie !!!!!!!!!!!!!!!!!
http://klasterowy.pl/

wszystko opisane , i dac informacje nawet lekarzowi, niech poczyta.

Pozdrawiam
Olek

PS: po Epizodzie jest czas przed epizodem..........................!
ODPOWIEDZ