Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Ratuje podtrzymywanie podwyższonego ciśnienia

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
Blaise
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2013, 00:22

Ratuje podtrzymywanie podwyższonego ciśnienia

Post autor: Blaise »

Moje doświadczenia są takie:
-przy pierwszych symptomach ataku wypić kawę (lub nawet dwie kawy);
-można zamiast drugiej kawy, albo nawet zamiast kawy w ogóle (w zależności od siły ataku) wypić bardzo dużo wody mineralnej (około litra), albo wody z solą (można dodawać wody Zuber);
-podczas epizodu, a szczególnie w jego szczytowym okresie, mało odpoczywać, nie wylegiwać się, trzeba chodzić, biegać, pracować, dotleniać się na świeżym powietrzu;
-najlepiej byłoby nie spać, ale oczywiście to jest trudne, dlatego trzeba mieć przy sobie dużo wody mineralnej a nawet kawę i pić kiedy pojawi się ból.
Ogólnie mówiąc chodzi o ciśnienie. W momencie ataku - podwyższać, w czasie epizodu utrzymywać je w miarę naturalnymi metodami - ruch, ćwiczenia, spacery, praca fizyczna.
Blaise
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2013, 00:22

Re: Ratuje podtrzymywanie podwyższonego ciśnienia

Post autor: Blaise »

Jeszcze ważne dopowiedzenie:
- alkohol wywołuje ataki
- poza alkoholem dokładnie nie rozpoznałem, ale chyba żółty ser
- wskazane jest w szczytowym okresie epizodu nie jeść, albo jeść bardzo mało, np. chleb razowy żytni, no i pić dużo wody mineralnej, jak wcześniej pisałem
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Ratuje podtrzymywanie podwyższonego ciśnienia

Post autor: Liliana »

Dzięki za podpowiedzi! :)
Wypróbuję przy następnym klasterze.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ