Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Proszę o poradę

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
MolotovCocktail
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2016, 00:56

Proszę o poradę

Post autor: MolotovCocktail »

Witajcie tutejsi Klasterowicze! :wink:
Przychodzę dzisiaj do Was ze swoim narzeczonym, raczej z jego problemem i jako kochana kobieta, staram się mu pomóc szukając rozwiązania zagadki jego bólów głowy. Zaczynajmy: mój narzeczony, mówmy Daniel - ma 27 lat, aktywny fizycznie, na ogół raczej zdrowy, oprócz bólów głowy. Chodzi już parę lat po lekarzach z założeniem 'przewlekłego zapalenia zatok'. Na 2020 rok ma termin operacji przeczyszczania zatok. W zatokach brak polipów, bóle występują tylko nad lewym okiem. Daniel ma bardzo wąskie przegrody nosowe, też stąd ma problemy ze ściekaniem wydzieliny z zatok, stąd chyba lekarze jego bóle biorą za zatokowe bóle głowy. Niestety ja się z tym nie zgadzam, myślę, że podłoże jest inne. Także były robione tomografie i rezonansy głowy, nic nie znaleziono. Daniel na ogół ma bóle głowy raz na tydzień, wg skali bym powiedziała, że 5, czasami się budzi w nocy z 7 i to jest chyba u niego najsilniejsze. Bóle powodują konwulsje i wymioty, nie może znaleźć miejsca, jest zdenerwowany, nie pozwala sobie pomóc, wygania z pokoju. Laryngolodzy dają jakieś krople do nosa, sterydy, tabletki na ułatwienie ściekania śluzu z nosa, niestety nic nie pomogło, bóle jak występowały tak występują. Daniel robi też płukania zatok, inhalacje, gorące okłady. Właśnie też woli gorące okłady, gdzie ja mam migreny i wolę zimny okład, co jest dla mnie niepojęte jak gorący okład może przynieść ulgę. Tabletki przeciwbólowe też nie pomagają. Z tego co czytałam w internecie to źle na klasterowe bóle głowy wpływa nitro, z farb, lakierów. Dodam, że Daniel pracuje w sklepie budowlanym, właśnie na dziale farb/lakierów.. Alkohol też wzmaga u Niego bóle głowy, pół piwa, kieliszek wódki, już widzę, że masuje zatokę, czyli nadchodzi ból. Z tego co wyczytałam KBG ma reemisję, niestety u Daniela tego nie widzę, bóle występują co raz. Daniel sam zauważył, że ból głowy u niego częściej występuje jak zje cytrusy, wypije sok. Również jakieś produkty sklepowe "nafaszerowane" chemią źle na niego działają.
Piszę do Was z pytaniem, czy potraficie ocenić, czy jest to w jakimś stopniu ból klasterowy? Może są jakieś wspólne cechy Daniela z Waszymi bólami głowy? Fakt, że ma problemy z zatokami, utrudnione ściekanie, ale psikacze do nosa mu tu ułatwiają, a ból wciąż występuje. Zastanawiam się czy ta operacja czyszczenia zatok będzie w ogóle potrzebna, jeśli nie tutaj znajduje się źródło bólu. Sam Daniel wędrując po neurologach, laryngologach jest tym zmęczony. Neurolog nigdy nie powiedział mu o klasterowych bólach głowy, sama je wynalazłam i z jego bólami skojarzyłam.
Przepraszam, za taki długi post, mam nadzieję, że jest chociaż zrozumiały :)
Proszę niech ktoś da jakąś odpowiedź co o tym sądzi. Zastanawiam się nawet nad kupnem tlenu i daniu mu przy ataku do inhalowania. Jeśli przejdzie - to będzie jednoznaczne z tym, że jest to ból klasterowy?
Dzięki, dobranoc :oops:
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Proszę o poradę

Post autor: gnatek »

tak na szybko, to raczej nie to.
wymioty czy ulga po gorącym okładzie, nie występują w kbg.
tlenoterapia i jej ewentualnie pozytywny wpływ, również sprawy nie przesądza.
ale rozpoznanie i stawianie diagnoz, to nie nasza bajka. pozostaw sprawę lekarzom.
może ktoś się jeszcze wypowie i bedziecie oboje mądrzejsi.
Awatar użytkownika
Niuniu
Nowka
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2016, 22:02

Re: Proszę o poradę

Post autor: Niuniu »

Postawic diagnozę może tylko lekarz, jedyne co bym sugerowała to poprosić lekarza o przyjrzenie się zatoce klinowej, o której wielu lekarzy zapomina.

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Proszę o poradę

Post autor: gnatek »

no tak. coś mi się wydaje, że późnym rankiem,w niedzielę, nie tylko lekarze sobie o niej przypomną ... :P
Awatar użytkownika
Niuniu
Nowka
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2016, 22:02

Re: Proszę o poradę

Post autor: Niuniu »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
katja
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, 16:49

Re: Proszę o poradę

Post autor: katja »

Mi najbardziej to pomógł w moich dolegliwościach kwas tolfenamowy - https://portal.abczdrowie.pl/kwas-tolfe ... lasciwosci Jak dla mnie to jeden z lepszych metod leczenia bólu głowy...
ODPOWIEDZ