Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Norweski klaster

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
KrY
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2015, 01:37

Norweski klaster

Post autor: KrY »

Witam wszytkich.

Mieszkam w norwegi okolo 8 lat od 3 lat choruje na klastra,ktorego zdiagnozowano rok temu.Poczatki calkowicie ksiazkowe co noc o 3 pobudka i bol 30-60 minut z lewej strony w oku,skroni.Zapodaje apapy,ibupromy itd bez skutku.Najlepiej zawsze pomagala zimna szmatka na leb i krazenie po chacie tam i spowrotem nie dalo sie usiedziec czy lezec.Tak to trwalo ponad 2 lata 2 razy do roku po 3 miesiace bolu.W tym okresie tez doswiadczylem chyba najwiekszego bolu jaki kiedykolwiek mialem po zjedzeniu pizzy i wypicu 1 piwka pobudka klasycznie 3 w nocy bol opanowany po 40 min ale pozniej 2 atak i wolanie o pomoc i placz z bolu,tak bylo i na 2 dzien.Zaczelo sie googlowanie itd wiazalem wszytko z przemeczeniem nie wyspaniem nawet czytalem o klasterowym bolu ale jakos nie bralem tego pod uwage.Bole szybko ustaly wiec dalem sobie spokoj z diagnozowaniem.Tak szybko jak bole odeszly tak i szybko nadeszly klasycznie w nocy w czasie snu i wtedy postanowilem isc do lekarza.

Chyba zatoki wiec tomografia,nic nie wyszlo,pozniej rezonans tez nic,badania krwi wszytko w normie.

Zdiagnozowano klastra,przepisano mi imigran ktory przerywa mi ataki,7 minut od wstrzykniecia i po bolu.

Ale jak wiadomo klaster nie daje za wygranai rosnie w sile i tak wlasnie od 5 miesiecy jak nigdy miewam bole nad ranem w srodku dnia i wieczorem no i oczywiscie kumulacja w nocy mega kopniecie.Imigran wstrzykuje tylko w nocy aby spac,za dnia sie mecze z zimnym kompresem czy lodem na glowie plus kawa czasami pomaga.
Tlenu nigdy nie probowalem wiec nie wiem czy dziala na mnie.

Teraz przepisano mi Isoptin Retard oraz Prednisolon.

Czy ktos ma doswiadczenie z tymi lekami jak i dzialaniem?
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Norweski klaster

Post autor: Liliana »

Witaj krY :)
Niestety nie mam żadnego doświadczenia z tymi lekami, ale w dziale LEKI jest dyskusja i na temat Isoptinu, i na temat Prednisolonu.

Pozdrawiam serdecznie.
p.s.
ucałowania dla Norwegii :D
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Norweski klaster

Post autor: sawbona »

Witaj wśród dotkniętych :)

Isoptin oczywiście znam, biorę go dwa razy dziennie od...hmmmm...6 lat. Tego drugiego specyfiku nie znam, ale może chłopaki którzy mają więcej doświadczenia z różnymi lekami wiedzą coś więcej. Co do Isoptinu, są dwie szkoły. Pierwsza- bierzesz go bardzo dużo, jesteś pod opieką lekarza i może Dziad ( Horton) sobie pójdzie. Drugi, tak ja ja - bierzesz go ciągle ale w małych dawkach. Niby ma to pomagać na to by klastry nie były za częste. U mnie średnio się sprawdza, ale i tak biorę.

Trzymam kciuki za to by szybko ataki minęły a leki by zostały dobrze przyjęte.
ODPOWIEDZ