Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

KAWA

Wywoływacze dodatkowych ataków, poznałeś jakiś u siebie, napisz o tym.
Vika
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2013, 10:29

KAWA

Post autor: Vika »

Kawa w większych ilościach stosowana codziennie. Pijam 2 mocne kawy dziennie. W okresach bólowych odstawiam całkowicie. Najgorsza kawa_ nescafe. Najmniej szkodliwa Jacobs Velvet.
Czarna herbata.
Coca cola.
Alkohol
Czekolada. Kakao

U mnie - całkowite odstawienie powyższego w okresach bólowych powoduje zmniejszenie intensywności bólu ok 50% oraz skrócenie ataków oraz całego okresu bólowego. Sprawdzone wielokrotnie, zero wętpliwości. Niestety muszę przedłużyc w/w "dietę" na kolejne 2 tyg po ustaniu okresu bólowego, inaczej może nastapić nawrót. Razem 3-6 tyg "diety." Widac organizm jest tym struty i potrzebuje czasu na odtrucie.
Potem już mogę normalnie wszystko jeść , pić aż do następnego okresu bólowego.
Trzeba sie SOLIDNIE odtruć.

Ciekawe, czy takie chińskie plastry odtruwające na podeszwy stóp (obrzydliwe zresztą po odklejeniu) faktycznie działają odtruwająco i z czego odtruwają. I czy to by pomogło jako profilaktyka ?
Stosował ktoś te plastry lub zna kogoś , kto stosował? Czy to jest COŚ, czy tylko wyłudzanie kasy?

Fajnie, że jest ta lista. Bo sobie jeszcze zobacze jak jest z serami etc, co inni piszą.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: KAWA

Post autor: Aleko »

Widzisz...a większości tutaj kawa raczej przynosi ulgę... :)
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: KAWA

Post autor: gnatek »

a ja w obecnym rzucie stwierdzam, że kawa może być wyzwalaczem napadu :(
a tak lubię.
niepierwsza rzecz, którą lubimy, a okazuje się , szkodliwa :(
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

Re: KAWA

Post autor: radek »

mi się raz wydawało również, że w epizodzie kawulec poranny wydłuża okres bólowy, ale gdy minęło -logika mi podpowiadała, że to jakaś bzdura, więc na drugi dzień ta sama procedura. A tu proszę...
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: KAWA

Post autor: herman »

A to dziwne. Mnie kawa pomagała (dopóki nie doszedłem do ilości hurtowych). Koniecznie parzona. Może to jest różnica, że rozpuszczalna działa inaczej.
Awatar użytkownika
hysteria
Nowka
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 08:58

Re: KAWA

Post autor: hysteria »

Mojej koleżance również kawa pomagala! ale każdy inaczej pewnie to odczuwa, więc nie wiem. Natomiast pamiętam, że problem byl jak zjadła za ostry sos :shock: czy to możliwe?
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: KAWA

Post autor: Olek »

wszytko moze, nic nie musi. Zalezy jak organizm reaguje na cos.

Pozdrawiam
olek
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: KAWA

Post autor: Liliana »

Kawa nie pomaga mi na klastera ani go nie wywołuje.
Mnie kawa, smakuje :)
ODPOWIEDZ