Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Szczecin - szukam

Lekarze, kliniki, szpitale, kto pomógł, gdzie warto się zgłosić.
Michal
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 01:07

Szczecin - szukam

Post autor: Michal »

Czesc, to moj pierwszy post, powinienem napisac w temacie do przedstawiania sie, ale zrobie to pozniej.
Czy jest ktos ze Szczecina? Jakies opinie o neurologach? Jest ktos kto wam pomogl ( albo chociaz zdiagnozowal )?
Cierpie od około 9 miesięcy, bylem juz u bardzo wielu lekarzy i nikt nie wie dlaczego ( od zadnego lekarza nie uslyszalem jeszcze slowa klaster ).
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

Re: Szczecin - szukam

Post autor: radek »

Cześć Michale,
Jestem ze Szczecina, lecz kilkanaście lat temu (kiedy chyba kilka lekarzy w Polsce wiedziało w czym rzecz) zostałem zdiagnozowany w Łodzi. O tamtejszym ośrodku dowiedziałem się z ogłoszenia w poczekalni Poradni Bólu na ul. Starzyńskiego w Sz-nie. Chwyciłem się jak tonący brzytwy i pojechałem czym prędzej do Łodzi do specjalistycznego szpitala z oddziałem specjalizującym się w bólach migrenowych i in.
Wracając do Szczecina -przykro mi, ale nie mam zielonego pojęcia którzy lekarze to "nasi" lekarze, a tym bardziej którzy z nich są dobrzy, a którzy kiepscy.
Osobiście mam ten komfort, że wiem co mi jest, a więc podczas wizyty w gabinecie z miejsca proszę o receptę na imigran, który dla mnie jest zbawczy w większości przypadków. Nie ujmując lekarzom -tylko tego potrzebuję od nich w takich momentach. Za każdym razem zdobywam się na elementy edukacji w zakresie KBG, aby świadomość o naszej chorobie była w szczecińskich placówkach. Niemniej jednak zauważyłem, że nadal KBG kojarzony jest z migreną, stanami nerwowymi, stresem itd. Trudno, ale tak już jest.
...Żona podpowiada mi właśnie, że 3 lata temu byliśmy u dr Roberta Jałowińskiego w szpitalu na Unii Lubelskiej. Wówczas wyglądało na to, że dr znał się na KBG. Teraz nie wiem co się dzieje z dr'em.
Terapia tlenowa -z nią nie ma absolutnie żadnego problemu w Szczecinie. Pod warunkiem, że "idziesz" na tlen, co jest kwestią dość indywidualną i należy to najpierw samemu sprawdzić. Osobiście wybrałem dostawcę tlenu -Messer'a (ich magazyn znajduje się na ul. Południowej obok Macro)...ale chyba odbiegam od tematu, pytałeś o lekarzy specjalistów.
Niestety nie znam żadnego, którego mógłbym teraz polecić.
Jeżeli mógłbym Ci w jakikolwiek inny sposób pomóc, daj znać!
Życzę jak najmniej bólu.
I Wesołych Świąt!
Radek
ODPOWIEDZ