Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

LIT

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

LIT

Post autor: sawbona »

Kochani,

jeszcze niedawno zarzekałam się, że LITu to ja nie wezmę bo to ostateczność. I okazało się, że ta ostateczność jest już. Drugi botoks nie zadziałał, trzeciego wziąć nie mogę bo pani doktor powiedziała, że muszę mieć przerwę co najmniej dwa miesiące pomiędzy wstrzyknięciami. I mam spróbować LIT.

Mam więc do Was kilka pytań.

1. Jak dawkować LIT? ( bo dostałam dosyć niejasne informacje)
2. Jak często robić badanie krwi?
3. Jak długo LIT się bierze
4. Jakich skutków ubocznych oczekiwać?
5. Kiedy umrę? :)
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: LIT

Post autor: Aleko »

Witaj Bianka.Dla mnie lit jest podstawowym lekiem na KBG.Od pierwszej diagnozy w 1991 roku zawsze był skuteczny,działa na mnie bez absolutnie,żadnych skutków ubocznych.Przez ok.tydzień,dwa organizm musi się nim nasycić,a potem powoduje wyciszenie klastera (ataki dużo lżejsze i rzadsze),aż do całkowitego ustąpienia.Czuję,że coś się tam w głowie dzieje,coś ćmi,szumi,przelewa się,uciska,ale lit tworzy jakąś niewidzialną barierę,utrzymując klastera w ryzach.
Co do pytań...
1. zaczynam pierwszy tydzień 2x dziennie 1 tabl.250 mg,potem 3x 1 tabl.
2. nigdy nie robiłem:( -wiem że powinienem!!!
3. można miesiącami
4. ludzie o różnych piszą ,w połączeniu z opóźnionym efektem działania,powodują zniechęcenie do tego leku
5. nie to forum... :mrgreen:
Życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: LIT

Post autor: gnatek »

ja też zaczynałem od litu . brałem ze 2 lata. pan prof. nawet się w tym czasie niezająknął o jakiś badaniach krwi, a ja pojęcia nie miałem, że może by trzeba. reakcji , zarówno pozytywnych jak i negatywnych nie stwierdziłem.
tadeo
Nowka
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 21:11

Re: LIT

Post autor: tadeo »

witajcie .


tak jak napisali koledzy ja to potwierdzam lecz co do badan krwi to powinno sie robic przynajmnie na poczatku brania litu aby
ustalic dawke nie pamietam dokladnie ale wynosi chyba od0,8 -1,4 i nie wolno jej przekraczac w zadna strone.Badania robia w labolatorium w tej chwili to chyba w kazdym kiedys bylo gozej bada sie zawartosc litu we krwi.
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: LIT

Post autor: sawbona »

Aleko, a napisz mi jeszcze dwie rzeczy. Czy biorąc LIT mogę brać IMI? I jak długo ten LIT trza brać ( z Twojego doświadczenia) , żeby dziada odegnać na czas jakiś. Napisałeś mi, że można miesiącami ale rozumiem, że jest jakiś system brania. Np. miesiąc, odstawiasz i się obserwujesz. Czy coś w tym stylu? Napisz szybko bo dziś zaczynam branie
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: LIT

Post autor: Aleko »

Hej Bianka:)
Niestety nie wolno brać imigranu :( http://www.aquavitae.com.pl/product-pol ... letek.html
Ale jak nie masz wyjścia???Ja zażywałem...i pomagało...no co robić???!!!
Najdłużej lit brałem 4 miesiące,jak klaster puści to sama poczujesz,że można odstawić,ja łykam potem jeszcze ze dwa tygodnie.
Trzymaj się!
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: LIT

Post autor: sawbona »

Oki, dzięki za info :) Pozdrów rodzinkę :)
delfa1
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2012, 05:37

Re: LIT

Post autor: delfa1 »

Witam,
Z wielkim zainteresowaniem czytam wszystkie informacje na tej stronie, poniewaz od 22 lat cierpie na KBG. Niestety mialam chyba wyjatkowego pecha, poniewaz przez te wszystkie lata odsylano mnie od lekarza do lekarza, a kazdy z nich traktowal mnie jak krolika zmieniajac leki - ktore i tak nie dzialaly.
Skutecznie zadzialaly na mnie tylko sterydy - ale tej kuracji nigdy w zyciu juz nie powtorze! Koszmar!
Tlen rowniez na mnie nie dziala. Dlatego bardzo zainteresowala mnie informacja nt. LITu. Gdzie mozna kupic ten LIT? Czy jest on przepisywany na recepte?
Jestem wlasnie w trakcie kolejnego "ataku" KBG (bol przychodzi tak poprostu i zostaje ze mna na 6 tyg. Zawsze, od 22 lat trwa to 6 tyg.)
Moj maz doszukal sie na jednej ze stron informacji o leczeniu KBG vit. D3. I rzeczywiscie to dziala, ale jak czytam o skutkach przedawkowania - to troszke mnie to przeraza. Dlatego bylabym wdzieczna gdyby ktos zechcial napisac mi wiecej na temat LITu.
Pozdrawiam goraco,
Delfa
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: LIT

Post autor: Aleko »

Witaj Delfo!
Lit jest przepisywany na receptę,jest to jeden z najstarszych i najtańszych leków antydepresyjnych(nam róznież pomaga :D ).
Informacje na jego temat znajdziesz na forum oraz tutaj: http://www.klasterowy.pl/inne-leki/lit
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: LIT

Post autor: herman »

Bianka, myślałem, że biologii to ja się mogę od Ciebie uczyć ;)
Ad 5. Kiedy mózg przestanie pracować i nastąpią trwałe, nieodwracalne zmiany.
ODPOWIEDZ