Członków Stowarzyszenia Chorych na Klasterowe Bóle Głowy prosimy o opłacenie składki (60zł) za rok 2021.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2021

Terapia hiperbaryczna

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
Biniu
Nowka

Terapia hiperbaryczna

Post autor: Biniu »

Czy ktoś z Was próbował albo słyszał o terapii w komorze hiperbarycznej?
"Zabieg w komorze hiperbarycznej zmienia ilość krwi dopływającej do mózgu podczas epizodu migrenowego. Ponadto HBOT w korzystny sposób wpływa na poziom niektórych neuroprzekaźników odpowiedzialnych za wywoływanie ataków (serotonina i substancja P).

Najprawdopodobniej migrena związana jest z genetyczną predyspozycją do nadmiernej reakcji neuronaczyniowej mózgu. Ból poprzedza skurcz naczyń mózgowych, po czym w dalszym etapie następuje ich nadmierne rozszerzenie wraz ze zwiększoną przepuszczalnością, prowadzące do napadu bólowego.

W wyniku serii 9 badań, w których udział wzięło 201 uczestników, okazało się, że tlenoterapia hiperbaryczna skutecznie usuwa ostre stany migrenowe. Badania objęły ocenę normobarycznej oraz hiperbarycznej terapii tlenowej. Terapia normobaryczna polegała na oddychaniu czystym tlenem w ciśnieniu atmosferycznym, podczas gdy w trakcie terapii hiperbarycznej pacjenci oddychali czystym tlenem w podwyższonym ciśnieniu. 
Pięć badań porównało terapię hiperbaryczną z placebo w leczeniu migreny; dwa badania porównały terapię hiperbaryczną z placebo w leczeniu klasterowych bólów głowy; dwa badania natomiast były poświęcone zastosowaniu terapii normobarycznej w leczeniu klasterowych bólów głowy.

Zarówno opublikowane badania, jak i praktyka potwierdzają, że komora hiperbaryczna jest skuteczna jeśli chodzi o przerwanie ataku migreny u 80 % pacjentów już po 40 minutach zabiegu. Effedal et al w 2004 r. zaobserwowali, że profilaktyczne stosowanie HBOT zmniejsza ilość napadów i ich natężenie".
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Kontakt:

Re: Terapia hiperbaryczna

Post autor: Olek »

Witaj,

KBG to nie migrena.........!

Ja bylem w Komorze juz 4 razy i nic zadnych zmian. Tez nie znajdziesz nic na temat Komory na naszych stronach.

Olek
„Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość,abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.” – Fredrich Christoph Oetinger
ODPOWIEDZ