Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Encorton + Histasolv + vit B6, cynk, vit C + miedz + probiotyk.

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
HONORA7A
Nowka
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2018, 15:21

Encorton + Histasolv + vit B6, cynk, vit C + miedz + probiotyk.

Post autor: HONORA7A »

U mnie zatrzymuje ból jedynie encorton 100 mg 3 dni i co 3 dni odstawiam po 20 mg.- min dawka 2 mg na kg ciała! Tabletki regulujące histaminę w jelicie cienkim 3x dziennie przed jedzeniem. Vit B6 i C, cynk ogranicza aktywność histaminy we krwi i komórkach nerwowych . I oczywiście, przynajmniej miesięczna dieta histaminowa. Ból ustąpiły bardzo szybko. Później, trzeba cały czas uważać co się je, aby nie wprowadzić sobie do organizmu zbyt dużej dawki histaminy ale również nie przesadzić w drugą stronę. Po prostu rozwaga histaminowa. Po 10 latach męki, dopiero w tym roku, sama doszłam do tego leczenia. Nie chce mi się opisywać jakie katusze przeszłam przez te wszystkie lata. Najbardziej zrozpaczona byłam i jestem brakiem wiedzy o KBG lekarzy!!!
- prawie na kolanach błagałam, by mi jakiś dyplomowany mądrala ten encorton przepisał!
- jedna lekarz mi powiedziała, by ograniczyć np orzechy, alkohol, którego w ogóle nie pijam, sery żółte, wędzone ryby ale dlaczego i jaki to ma wpływ na KBG to już nie wyjaśniła. A to jest właśnie histamina.
- po imigarnie, sumigranie, almozenie czułam się jakbym pawulon łyknęła. Ok 15 min po zażyciu padałam na ziemię i jęczałam niczym zarzynana świnia, bez ruchu, bo jedynie czym mogłam ruszyć to gałki oczne, zsikana i z cieknącą śliną z kącików ust. Łeb jak bolał tak bolał dalej. A mądrale z dyplomem ciągle mi to gówno przepisywali.
- Isoptin nie pomagał mi wcale. Źle się po nim czułam i miałam okropne uczulenie!
- przepisywano mi równiez efferalgan z kodeiną, solpadeine - efekt gówniany!
KBG to po prostu zatrucie histaminą ! W moim przypadku tylko encorton przeciwzapalnie, pozbycie się nadmiaru histaminy z krwioobiegu i komórek nerwowych i regulacja histaminy. Ale tego się dowiedziałam od wujka Google, po przeczytaniu uważnym chyba wszystkich polskich i częściowo angielsko języcznych artykułów o KBG i nietolerancji histaminy.
I jeszcze jedna uwaga! Dlaczego nie tolerujemy histaminy? Ponieważ mamy złą perystaltykę jelit. Warto zaopatrzyć się dobry probiotyk , najlepiej taki 10 bakteryjny.
ann
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2021, 14:15

Re: Encorton + Histasolv + vit B6, cynk, vit C + miedz + probiotyk.

Post autor: ann »

Cześć,
bardzo podoba mi się twoja teoria.. Jak sobie poczytałam o nietolerancji histaminy, to tak jakbym czytała o swoich nietolerancjach.. Miałam praktycznie wszystkie te leki co opisujesz, tylko wszystko naraz i nie jestem w stanie jak dokładnie wpływa na mnie sam encorton. Ogólnie czułam się bardzo źle, brałam dodatkowo bardzo dużo przeróżnych sterydów..
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2021, 14:26 przez ann, łącznie zmieniany 1 raz.
HONORA7A
Nowka
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2018, 15:21

Re: Encorton + Histasolv + vit B6, cynk, vit C + miedz + probiotyk.

Post autor: HONORA7A »

ann, przepraszam ,ze dopiero teraz odpisuje ale nie przychodzą mi powiadomienia na pocztę o odpowiedzi pod moim postem, choć mam zaznaczone aby przychodziły.
Powiedz mi, czy wprowadziłaś dietę ?
Po encortonie wiele osób czuje się źle, szczególnie przy tak dużej dawce. Ecorton ma służyć nam jako lek przeciwzapalny, hamować rozwój objawów zapalenia, nie wpływając na jego przyczynę.
Przyczynę zapalenia musimy wyeliminować sami. Najlepiej dietą aby się pozbyć histaminy z krwiobiegu i zakończeń nerwowych.
Dlaczego histamina dostaje się u nas do komórek nerwowych i krwiobiegu ?! Ponieważ mamy złą perystaltykę jelit, którą musimy wspomóc probiotykami.
Nie nastąpi to w jeden dzień czy w dwa. Wyeliminujmy zapalenie i jednocześnie wprowadźmy restrykcyjną dietę.
ww witaminy mają pomóc w oczyszczeniu krwi z histaminy.
Daj sobie dwa tyg a zobaczysz różnice w zachowaniu swojego organizmu. Mnie się wydawało ,że wiatr przeze mnie przelatuje :D . Koniec wzdętego brzucha po każdym posiłku.
Histasolvem wspieramy się później , jak wracamy do normalnego jedzenia i mamy np ochotę na rybę i szpinak ( bomba histaminowa) łykamy przed jedzeniem jedną tabletkę.
To tak po krótce.
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Encorton + Histasolv + vit B6, cynk, vit C + miedz + probiotyk.

Post autor: Liliana »

Dobry, sprawdzony przeze mnie probiotyk - Sanprobi barier - zawiera 9 szczepów bakterii.
Ale może są takie, które mają więcej szczepów? Proszę o podpowiedź :)
Pozdrawiam :)
HONORA7A
Nowka
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2018, 15:21

Re: Encorton + Histasolv + vit B6, cynk, vit C + miedz + probiotyk.

Post autor: HONORA7A »

Ja ostatnio kupiłam 10 szczepowy, firmy Puritas Pride, www.puritan.com , nazywa się zwyczajnie :D Probiotic 10 . Dość drogi, ponieważ kosztuje ponad 70 zł i bierze się go 2x dziennie. Nie wiem czy jest dobry czy nie :D - łykam i się nie zastanawiam. Następnym razem może spróbuje inny 8)
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Encorton + Histasolv + vit B6, cynk, vit C + miedz + probiotyk.

Post autor: Liliana »

Sanprobi barier ma, jak pisałam, 9 szczepów, opakowanie zawiera 40 kapsułek, koszt ok. 30,00 PLN
ODPOWIEDZ