Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Leczenie - Klasterowgo bólu głowy

O wszystkim co związane z KBG
Malwina
Nowka
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:07

Re: Leczenie - Klasterowgo bólu głowy

Post autor: Malwina »

Witajcie.Zgodnie z obietnicą kontynuuję opis testowania leku.Ubiegły miesiąc teraz już wiemy na pewno podana dawka to lek a nie placebo , w tym niestety komputer zdecydował się na placebo .Po dawce leku w marcu tylko 3 epizody , ból 4 , przy każdym brany zolmiles .Ból się pojawia, ale nie narasta do powyżej 5 i często sam się wycisza -co za ulga .W tym miesiącu od 3 (w tym dniu podana dawka leku-placebo )do dziś 5 epizodów i ból nie zawsze zostaje przerwany.Mąż dobrze znosi lek , nie ma skutków ubocznych(może występować ból w miejscu wkłucia, zaczerwienienie , opuchnięcie czasem wysypka) .Lek jest podawany w formie zastrzyku, nie wiem czy taki będzie po wprowadzeniu do aptek.Kolejna wizyta i dawka leku 7maja i tym razem p.doktor zapewniał że na 100% to będzie lek a nie placebo. Mąż bedzie już kończył testowanie- klaster przewlekły , z tego co nam wiadomo są wolne miejsca na testowanie klastera z remisją.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Leczenie - Klasterowgo bólu głowy

Post autor: piter »

Super wiadomość.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Leczenie - Klasterowgo bólu głowy

Post autor: gnatek »

a ja czekam na dostawę leku :(
Malwina
Nowka
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:07

Re: Leczenie - Klasterowgo bólu głowy

Post autor: Malwina »

Witajcie.Po wizycie 7 maja mąż wrócił z nową umową na testowanie leku.Kolejne 36 tygodni to testowanie skuteczności działania leku w różnych dawkach.Forma podawania jest ta sama czyli zastrzyk. Po wybraniu dawki przez komputer lekarz wyjmuje zalecaną dawkę (komputer podaje numer dawki)z lodówki . Maj był nieciekawy, bóle pojawiały się często -dawka podana w trzech zastrzykach chyba za wysoka nie jest u mojego męża skuteczna.Czerwiec -1 dawka i jak na razie tylko 3 epizody(przyjecie zolmilesu) .Ból się pojawia ale sam się czasem potrafi wyciszyć.Czyli gdzieś ta nadzieja na skuteczność tego leku się tli. Mąż ma klaster przewlekły , nie wiemy jak lek działa na zwykły klaster. Przypomnę mu aby się o to zapytał przy następnej wizycie.Tak jak już wspomniałam lek ma pojawić się w aptekach -pisałam o czerwcu ale się przesunie chyba na sierpień.no i jak na razie dostępny dla migrenowców bo ta faza badań już zakończona. Obecnie testowany jest na migrenie przewlekłej.36 tygodni dalszych testów nie wskazuje na pojawienie się leku dla klasterowiczów w tym roku w aptekach.Pytajcie swoich lekarzy być może dawka na migrenę będzie u niektórych skuteczna no i wszystko zależy od tego czy lekarz będzie chciał go wam przepisać.Forma podawania leku ma się nie zmienić czyli -zastrzyk. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Leczenie - Klasterowgo bólu głowy

Post autor: gnatek »

dzięki za info, zawsze warto wiedzieć, że jednakowoż coś tam próbują.
ja na testy się nie załapałem :(
nie pozostało mi nic innego jak dexaven. i wygląda, że jakoś temat ogarnąłem.
po 10 tyg. w zasadzie bóle ustąpiły. co prawda, równolegle pojawiły się inne, o charakterze migrenowym, ale wolę te niż klasterowe.
no i 10 tyg, a nie 30.
obyśmy zdrowi byli :)
ODPOWIEDZ