Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

KBG a ciąża

O wszystkim co związane z KBG
boroovka
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2011, 20:46

KBG a ciąża

Post autor: boroovka »

Witam,
do tej pory diagnozowano u mnie "migrenę" - ale teraz coś drgnęło i neurolog wymyśliła KBG.
Migreny nie można u mnie leczyc, bo nie do końca się zgadzają parametry (Szpital neurologiczny w W-wie na Sobieskiego). Więc bawimy się z neurologami w długofalową farmakologię.
Problem pjawia się w ciąży: długofalowe leki odpadają.
W pierwszym trymestrze ciąży jest najgorzej - a to moja druga ciąża i znowu więcej dni z "bólem głowy" niż bez.
Dostałam tryptany - ale mam wyrzuty sumienia co z dzieciaczkiem, chociaż z drugiej strony matka w takim stanie (permanentne KBG) to też żadne rewelacyjne warunki do rozwoju.

Czy ktoś miał taki problem lub może coś doradzić?
Pierwszą ciążę przetrzymałam bez niczego. Drugą już nie daję rady. Trzeciej nie planujemy.

Na szczęście 1 trymestr już kończę i może w końcu tak częste i silne napady miną :) Później to mi wszystko jedno, mogą sobie raz na jakiś czas być.
Pozdrawiam,
boroovka
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: KBG a ciąża

Post autor: piter »

jedynie poczytaj viewtopic.php?f=3&t=166
ODPOWIEDZ