Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

przyczyny

O wszystkim co związane z KBG
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: przyczyny

Post autor: herman »

Klaster lewostronny ?
Robiłeś rezonans kręgosłupa szyjnego ?
Jestem strasznie ciekaw.
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Re: przyczyny

Post autor: Pablo »

herman pisze:Klaster lewostronny ?
Robiłeś rezonans kręgosłupa szyjnego ?
Jestem strasznie ciekaw.
Klaster lewostronny. Dwa razy miałem robiony rezonans głowy, ale coś intuicyjnie czułem, że może być problem w odcinku szyjnym i udało mi się zrobić takowy rezonans. Z opisu lekarza wynika, że niby ok, ale jutro poszukam i wrzucę wyniki na forum aby doktor herman rzucił okiem ;-)
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Re: przyczyny

Post autor: Pablo »

Mam taki opis badania MR kręgosłupa szyjnego z pograniczem czaszkowo-szyjnym i szyjno-piersiowym (FSE, obrazy T1 i T2 zależne, przekroje poprzeczne i strzałkowe):

"Drobne protruzje na poziomach C5/C6 i C6/C7. Intensywność sygnału z rdzenia kręgowego w polu badania prawidłowa."

To wszystko.
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

To chyba właściwy wątek. Cieszę się autentycznie, że udało się (skutecznie!) wyeliminować główny, jeśli nie jedyny czynnik wywoławczy u wielu z Was i zatrzymać, unicestwić być może chorobę. Oby! I oby jak najdłużej! Czy to jednak upoważnia taką osobę do dopisywania się w każdym możliwym temacie, obnoszenia się ze swoim przypadkiem na zasadzie "Ale z was debile. Bo ja zrobiłem to, czy tamto i mi pomogło". Kto chce i tak w którymś temacie znajdzie. Skorzysta, lub nie. Może przesadzam, jednak każdy przypadek jest inny. Tyle.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: przyczyny

Post autor: Aleko »

Oczywiście, że każdy przypadek jest inny,ale każdy się już do Hermana i jego obsesji przyzwyczaił :mrgreen:
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

A kto powiedział, że do Niego piłem? Poza tym nic nie pisałem. Pozdro Herman, jakby coś!
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: przyczyny

Post autor: Liliana »

Narcissus, Herman to fajny gość :)
To jego propozycje diagnozowania się. I, jak ze wszystkich innych, można z nich skorzystać lub nie.
Osobiście uważam, że "od przybytku głowa nie boli" i im więcej badań tym szybsza diagnoza, co w przypadku TEGO bólu, nie jest bez znaczenia.
Herman poleca MRI, ja polecam Lit (choć Herman uważa, że pacjent po Licie jest w stanie wegetatywnym [ pozdro Herman ;) ]), inni polecają Imi i tlen, itd.
KAŻDY MA SWOJEGO KOTA! :D
Ale generalnie chodzi chyba o to, żeby wiedzieć jak najwięcej dlatego właśnie, że każdy przypadek jest inny.
W KBG diagnozowanie i leczenie odbywa się metodą prób, błędów i eliminacji.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

Pewnie, że masz rację. Liliana jestem tu nowy i rzuciło mnie się cuś na oczy po prostu. Ale gdzie nie otworzę, tam Herman! I co mam zrobić? Spoko.
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: przyczyny

Post autor: Liliana »

:D :D :D :D :D :D
Mnie też to uderzyło jak zaczęłam tu bywać :D
To mniej więcej tak jak, obecnie, z jednym z polityków. Jaki kanał TV otworzysz, tam ON! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jednak różnica między niegroźnym "KOTEM" Hermana, a jego, jest naprawdę wielka.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

Polityka, polityka... Wszystkiego dobrego w nowym roku Liliana!
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: przyczyny

Post autor: Liliana »

To taki mój chwilowy KOT ;)
Tobie też, najlepszego roku Narcissus :)
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

W pewnym momencie zaczyna po prostu nap... i tyle, a całe nabyte doświadczenie w chorobie wali się w gruzy i prosisz tylko o najniższy wymiar kary. Smutne i prawdziwe.
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: przyczyny

Post autor: Liliana »

I jak ktoś tu, na forum, mądrze napisał, że myślisz iż już bardziej boleć nie może, a ból wciąż się nasila....
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

Głupi ból na szczęście nie wie jak potrafimy być silni. Oby nigdy się nie dowiedział.
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

Przebrnąłem przez założony przez Hermana temat. Przebrnąłem też już przez wszelkie inne na forum. Uwzględniłem przy tym oczywiście własne doświadczenia z klasterem. Fajnie, że ktoś spróbował poskładać cały ten nasz chorobowy bajzel do kupy, jednak moim zdaniem daremnie. Jak ktoś, chyba Piter kiedyś napisał, klaster nie jest chorobą, a całym zespołem chorobowym. I jak ja napisałem wyżej, każdy (KAŻDY!) przypadek jest inny. Nie da się tak po prostu wrzucić do jednego worka tego, co wiemy (wiemy?), zapieczętować i odłożyć na półkę. Dlaczego działa na nas prosty tlen? Dlaczego w takiej przepustowości? Dlaczego nie na każdego? A tak przy okazji komu przyszło poraz pierwszy do głowy spróbować zwiększyć dawkę szpitalną trzykrotnie bodajże? Prawa, lewa, na przemian, obustronnie? Tu nie ma reguły. Włożyć łeb do lodówki, czy wygrzać suszarką? Ataki zimne, czy już nie? Level ile w skali osobistej? Czynnik wywolawczy jeden, czy siedemnaście? Triggery moje, czy Twoje? Przesilenie dwa razy w roku i biologiczny zegar głupieje? A co z pozostałymi atakami w międzyczasie? Indywidualne leki i dawki. Dla każdego coś miłego. A to pytania tylko tak na szybko! NIC nie wiemy. Mimo to szukajmy. Nikt tego za nas nie zrobi.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2016, 23:45 przez narcissus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: przyczyny

Post autor: Olek »

Tak jak piszesz....!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale jak to napiszesz po polsku to wiency ludzi to moze zrozumi....? :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bo po slonsku nie kozdy umi. :D

Skont ty zes jest, Taki slaski elwer.....? :roll: nie pisz z halemby... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Olek
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

No wdarło się troszkę chaosu. Olku, widzę, że rozbawiłem. Dobre i to.
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: przyczyny

Post autor: narcissus »

Olku, elwer, halemba i człowiek uczy się nowych pojęć na starość chcąc nie chcąc. Do dziś jednak nie czaję Twojego zakamuflowanego przekazu?? :shock:
ODPOWIEDZ