Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

O wszystkim co związane z KBG
Katarzyna
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2009, 12:44

leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: Katarzyna »

Witam, jestem córką kobiety cierpiącejna KBP, przeglądałam dzisiaj stronki na temat tej choroby aby sprawdzić czy coś się zmieniło w sposobach terapii. Trafiłam na WASZ portal i uczciwie przerobiłam go od tzw. deski do deski. Nie natrafiłam jednak na leki jak w temacie. Leki te przepisał mojej mamie neurochirurg z Wojskowej Akademii Medycznej. Dodatkowo STILNOX - lek psychotropowy na sen. Piszę więc do WAS moi mili bo nie znalazłam info na waszym portalu o tych lekach a może komuś uda mi się w ten sposób pomóc.

Bądźcie silni!!!

pozdrawiam - Katarzyna
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: Mateusz »

Witaj Kasiu, Cofecorn jest znanym lekiem na Klasterowe wydaje mi się bo słyszałem o nim sporo, używany już dawno temu na leczenie doraźnie, ponoć dobry. :)

Napisz coś więcej co jeszcze lekarz sugerował powiedział.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: Aleko »

Witaj Katarzyna,ze strony klasterowy.pl :
http://www.klasterowy.pl/inne-leki/ergotamina
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: nadzieja »

cofecorn forte przyjmowałam to na 30 tabletek raz mi pomogło... więc raczej bym powiedziała,ze zbiegiem okoliczności atak ustąpił
kasia0493
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 17 cze 2009, 22:42

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: kasia0493 »

Ja na początku mojej choroby leczona byłam coffecornem i baclofenem, a było to ok. 30 lat temu. Wtedy zdiagnozowano u mnie migrenę, chociaż to nie była migrena tylko kbg. Mnie nie pomagały te leki. Może wtedy.....neurolodzy ,w moim regionie nie znali kbg. Piszę- neurolodzy, w liczbie mnogiej, bo odwiedziłam kilku. Kiedy sugerowałam lekarzom, że to chyba nie są bóle migrenowe, wówczas usłyszałam odpowiedz, że, ile ludzi, tyle rodzajów migren.
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: Bea »

Coffecorn mi nie pomagal w ogóle na klaster. Ergotamina nie dla mnie.
Baclofen + Stilnox hmm. Uważałabym ze stilnoxem.
Moga super poprawic zasypianie ten drugi, a nawet stan psychiczny ten pierwszy, ale stilnox na dłuższa mete niebezpieczny, bo może uzaleznić.
Wolałabym dla siebie inny lek nasenny np. super bezpieczną hydroxyzynę, po której w ciązy miałam spanie że hej, choc to niby tylko lagodny lek uspokajający-dla mnie nasenny tylko i wyłącznie. Lub pramolan, który tez bezpieczny i choc na mnie nie działa usypiająco w ogóle, to na innych owszem i jest przepisywany nie tylko przy nerwicy, czy depresji, ale też bezsenności.
Ostrozna jestem jeśli chodzi o leki tego typu.
emarco
Nowka
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2007, 20:23

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: emarco »

Mi często pomaga coffecorn forte, ale musze bardzo szybko go przyjąć, gdy pojawiąją się pierwsze symptomy bólu.

Znalałem jednak informację, iż ze składnika Coffecornu -ergotaminy "Otrzymuje się z niej kwas lizergowy, którego używa się do produkcji LSD."
nieźle...
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: herman »

Cofecorn forte przyjmowałem w wojsku, pomagał.
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: Liliana »

Coffecorn forte brałam w czasach gdy diagnozowano u mnie migrenę. Było to 3 razy dziennie po 1tbl. - miało zapobiegać bólom, nie zapobiegało.
Zwiększałam dawkę aż doszłam do 3 razy 3tbl. Nie pomagało, nawet nie zmniejszyło ilości ataków na dobę. Po kilku miesiącach zażywania, odstawiłam.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: herman »

To trzeba było spróbować polomigram. Migreny mają dwa różne źródła ale oba umiejscowione w naczyniach włosowatych. W jednym przypadku naczynia nadmiernie się rozszerzają, a w drugim kurczą. Na jedno podają polomigram, a na drugie amizepin.
Skoro nie działa kofeina to polecam chmiel. ;)
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: leki - COFECORN FORTE & BACLOFEN

Post autor: Liliana »

Polomigran i Sandomigran były jednymi z pierwszych leków, które mi w ogóle zaordynowano :)
Niestety, błąd diagnostyczny to i nietrafione leki.
ODPOWIEDZ