Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

statystyka

Czyli wszystko co nie związane z bólem.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

statystyka

Post autor: herman »

mam problem ze statystyką na uczelni. mimo dużych nakładów czasu na próby zrozumienia o co biega jakoś nic nie mówi do mnie ta dziedzina.
pytanko: czy ktoś mógłby pomóc ? inaczej warunek chyba mnie czeka ... :(
jakieś ciekawe materiały ?
podaję ważniejsze tematy, z którymi mam problem:

szeregi rozdzielcze - kiedy stosować i które (wskaźnik struktury, skumulowany wskaźnik struktury, dystrybuanta empiryczna, rozpiętość przedziału klasowego, gęstość liczebności
rozkład gaussa-laplace'a
testowanie hipotez; parametryczne testy istotności - z tym mam największy problem

z charakterystykami opisowymi nie mam większego problemu, liczenie średnich arytmetycznych, harmonicznych, geometrycznych, mantysa, kwartyle, miary rozproszenia i ufność nie są aż takim problemem.
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: statystyka

Post autor: narcissus »

herman pisze:(...) miary rozproszenia i ufność nie są aż takim problemem.
A to dokładnie tak jak u mnie! Po zapoznaniu się z powyższą treścią nie ma miary mojego rozproszenia :shock:
Szacunek Herman za ten lingwistyczny performance (???) i nie próbuję nawet dociekać co tu się tak w sumie wydarzyło ;) (WTF??!) :)
ODPOWIEDZ