Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Oligopol

Czyli wszystko co nie związane z bólem.
Awatar użytkownika
Krzyniu
Zainteresowany
Posty: 239
Rejestracja: 06 sty 2008, 18:38

Oligopol

Post autor: Krzyniu »

Się właśnie zdenerwowałem b. mocno!
Jak Wam się już chwaliłem Nowy Rok witamy nurcząc na rafach. No i moja Iza to z tych ślepych jest co to teraz szkła -4 nosić musi aby mnie od obcych rozróżnić :)
W maskach nurkowych jest możliwość zamówienia szkieł korekcyjnych - czyli prawie okularów. Ostatnia maska którą jej kupiłem z 8 lat temu była -2. Już nie pamiętam ile to kosztowało... ale okazuje się, ze wada wzroku postępuje i to jest na dziś za mało.
Na dziś zwykła markowa maska ze zwykłymi szkłami kosztuje sto paredziesiąt złotych. No to jej zamówiłem nową maskę ze szkiełkami -4.
I tu "zonk" - k....wa prawie 5 stów za to wołają :evil: bo szkła korekcyjne :evil:
I nie ma że się pójdzie gdzie indziej, ze 3-4 firmy na rynku to produkują i trzymają ceny! To nie jest tyle warte ale za bardzo wyboru nie ma, tzn. marketingowy system "take or leave" tu działa :( - no i stąd tytuł wątku. OLIGOPOL tu działa, żeby nie powiedzieć że prawie monopol firmy Technisub :evil:
Zły jestem żeby nie powiedzieć wku..ony ale właśnie przelew robię - bo na moim "kochaniu" się nie oszczędza...
pozdrawiam
mocno zdenerwowany Krzyniu

ps. aha i kupiłem jej też "grzechotkę" - to takie ustrojstwo wielkości długopisu co to jak nim potrząsnąć - grzechocze. Pod wodą jest cisza i takie grzechotanie się niesie. To po to aby np. mnie zawołać, że coś fajnego znalazła pod wodą - już się boję, że każde z zaplanowanych 10x 50min nurczenia będzie polegać na grzechotaniu :shock:
ps2. ale ... znalazłem już dla nas przewodnika, ma na imię Alaa - pływałem już z nim chyba ze 3 lata temu - jest niezły to mu pewnie nurczynię z grzechotką zostawię i gdzie indziej popłynę 8) - jakkolwiek to zabrzmi, za to mu płacę, a ja się odstresować potrzebuję bo mi już klienciki spowodowali, że siwe włosy mi wyrastać zaczęły.
ps3. cieszę się - jeszcze tylko 32 dni :lol:
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Oligopol

Post autor: sawbona »

Ciapku, ja tam Cię po plecach klepać nie będę. Każdy wie, że hobby kosztuje. Bez względu na to czy to rafting, nurkowanie, budowanie drzewa genealogicznego czy zbieranie pudełek po zapałkach. W pewnym momencie dochodzi się do takiego punktu, że zaczynasz i wymagać i szukać rzeczy "lepszych" lub koniecznych. Szkła są koniecznością. A 500 zeta to nie znowu jakiś majątek. Ja wczoraj rozwaliłam sobie wyświetlacz w telefonie. Telefon to moje najważniejsze narzędzie pracy, a za nowy wyświetlacz muszę zapłacić...500 złotych. I co Ty na to? Każde z nas zapłaci bo na "kochaniu" się nie oszczędza :) Pomyśl sobie, że te glasesy znów posłużą Izie czas jakiś, więc nie chytrz, nie wpieniaj się na oligopol tylko płać i ciesz się z nurkowania. Do grobu tych 5 stów nie weźmiesz a ile będzie radości pod wodą. Więcej luzu, Ciapku! I pozdrów Izę!
Awatar użytkownika
Krzyniu
Zainteresowany
Posty: 239
Rejestracja: 06 sty 2008, 18:38

Re: Oligopol

Post autor: Krzyniu »

sawbona pisze:Telefon to moje najważniejsze narzędzie pracy
a ja się pochwalę, że bywa iż na weekendy wyłączam zbója tzn. telefon :)
I jeden co nr znacie i drugi co w internecie jest publikowany.
I mam wtedy naprawdę wolne :)
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Oligopol

Post autor: gnatek »

kurde Krzyniu, tyle kasy ! i tylko na parę godzinek... może założyć wypożyczalnie z takim sprzętem. albo kazać Izuni nosić także w mieście. np w czasie jesiennych deszczy? się prędzej zamortyzuje.
Awatar użytkownika
Krzyniu
Zainteresowany
Posty: 239
Rejestracja: 06 sty 2008, 18:38

Re: Oligopol

Post autor: Krzyniu »

Wypożyczalnie istnieją, ale -4 osobnicze jest i w wypożyczlaniach nie ma
No i higiena ... generalnie przy zmianach ciśnienia się lekko podsmarkuje do maski ....
Ja np. mam 3 maski ale niechętnie pożyczam ...
a już szczególnie mojego ulubionego mythosa: z czarnym silikonem :) http://tinyurl.com/ms44m5h
ODPOWIEDZ