Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Czyli wszystko co nie związane z bólem.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Post autor: piter »

hmm :|
malerude
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2007, 11:35

Re: Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Post autor: malerude »

Hej Ola:)

Zalezy jak tam z wilgocią w domu. Panele raczej te lepszej jakości, czyli też deska(tyle, że do samodzielnego montażu:P), koszt może i ciut mniejszy, utrzymanie podobne. Moi rodzice w domu połozyli panel - deskę kilka lat temu. Jeżeli się nie ma czasu o to dbać non stop, czytaj nie szurać, uważać, nie biegać w butach, broń boże przesuwać cokolwiek - to nie warto:)oni używaja tej podłogi normalnie i niestety, ale to widać;D także zalezy. Fajną opcja jest lakierowane drewno, ale mocnym lakierem i to minimum 3 warstwy, pozwolić na dobre wyschnięcie, czyli ponad tydzień od pomalowania. Nie znam się aż tak technicznie, ale widzę u siebie w domu jak to wygląda - połozyliśmy na deski niestety jedną warstwę jakiegoś podobno super wytrzymałego lakieru - i lipa. Porysowało się od krzeseł,które miały też specjalne zabezpieczenia. Uświadomiono nas, że to wina właśnie grubości lakieru. Może Ameryki nei odkryłam, ale nauczyłam się czegos;)nie patrzeć na to co piszą na opakowaniu. Słuchać fachowca!Jeżeli wolisz drewno olejowane - też fajnie, tylko ostrożnym trzeba być 5x bardziej niż przy panelach:P

Płytki to zawsze płytki, zimne i nijaki. WIdzialam w sklepie te drewniane, pewnie jakieś super wykonane ładnie imitowałyby deski, ale to burzy klimat mimo wszystko moim zdaniem. Żadna płytkowa podłoga nie da Ci tego ciepła, które daje drewno:)

To takie moje spojrzenie na drewniane podłogi, może specem nie jestem, ale kocham drewno, sama złaziłam 376726452765 par butów po sklepach i nasłuchałam się tych mądrych i mądrzejszych zanim zdecydowałam się na jakiś wariant, więc conieco mi tam świta:)


Pozdrawiam!:)
Awatar użytkownika
Krzyniu
Zainteresowany
Posty: 239
Rejestracja: 06 sty 2008, 18:38

Re: Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Post autor: Krzyniu »

Zdecydowanie panele!
Od płytek większe guzy są - kiedy masz klasterowy napad i głową o podłogę próbujesz tłuc :)
A tak na poważnie:
moje początki klastera były w akademiku, później w kawalerce, teraz jest lepiej: mam domek i mogę sobie ciche i ciemne miejsce znaleźć żeby cierpieć w samotności.
Wcześniej współlokatorom, potem żonie przeszkadzałem.
Teraz ze spokojem w ciszy mogę sobie pojęczeć....
Ciemny i cichy pokój to jest to!!! Szkoda tylko, że ostatnim razem mnie w "nowy rok" naszło i za oknem mi błyskali petardami gnojki i nawet w moim ciemnym,cichym pokoiku było niefajnie :(
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Post autor: gnatek »

ja bym taką belkę-deskę uważnie obserwował. niechybnie usiłuje zmartwychwstać. jak zacznie wypuszczać gałązki z takimi małymi igiełkami , to trzeba zrezygnować z paneli i całego tego remontu. pozostanie tylko wyprowadzić się w teren bardziej zurbanizowany :(
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Post autor: herman »

Jak podłoga drewniana i wilgoć - zostawić jak jest. Jak deska nie będzie oddychać - zgnije, spleśnieje i będzie zrywanie kafelek, bo podłoga się zawaliła.
No chyba, że całkowicie zalejesz podłogę (najlepiej mulistą wodą), tak żeby tlen nie docierał i zaczekasz aż drewno skamienieje ;)
Awatar użytkownika
queen
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2015, 19:53

Re: Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Post autor: queen »

Drewniana podłoga wygląda najlepiej, nie ma się za bardzo nad czym zastanawiać
Awatar użytkownika
queen
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2015, 19:53

Re: Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Post autor: queen »

Choć oczywiście w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka sprawdzą się tylko płytki
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Płytki, panel czy decha - co na podłogę

Post autor: gnatek »

jasne moniczka :) kup sobie taką deskę i pierd.... się w łeb :D
ODPOWIEDZ