Członków Stowarzyszenia Chorych na Klasterowe Bóle Głowy prosimy o opłacenie składki (60zł) za rok 2021.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2021

internet przejmuje rynek

Czyli wszystko co nie związane z bólem.
Klamerka
Nowka
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2012, 13:48

internet przejmuje rynek

Post autor: Klamerka »

Na naszych oczach zmieniają się dotychczasowe prawidłowości rządzące rynkiem. Na początku transformacji załamał się podział handlu na producenta - hurtownię - sklep detaliczny, rynek wymusił podział producent - supermarket. Teraz tworzy się nowy podział. Producent - sklep internetowy. O ile supermarkety zbudowały swoja pozycję na kumulacji obrotu detalicznego poprzez jego skalę, to sklepy internetowe mogą skupić się na wąskim wycinku produktów. Do internetu przeniosły się też apteki. Nie chodzi mi o pokątna sprzedaż czegoś co zabronione, ale sprzedaż leków ze wskazaniem przez klienta apteki, gdzie dokona odbioru po gwarantowanej w internecie cenie. Usługi finansowe przez internet to kolejna silnie rozwijająca się branża. Banki internetowe, konkretnie mBank powstał zaledwie 13 lat temu. To dzięki nim nie trzeba płacić już 5 zł od każdego przelewu do ZUS i tyle samo za podatki. Ta wymuszona przez mBank oferta spowodowała że zapomnieliśmy by latać z opłatami na pocztę. W skali roku to oszczędność minimum 800 zł. Nic więc dziwnego, że po mBank wiele banków usiłuje dogonić tę ofertę. Sam mBank który był częścią BRE Banku dziś przejmuje w całości jego wizerunek. Podobnie postępują inne instytucje finansowe, chociażby (...) połączony finansowo z grupą DFC Global Corp. W Wielkiej Brytanii i Irlandii firma ta prowadzi udzielanie pożyczek poprzez ponad 600 punktów. W Polsce kredyty krótkookresowe bez zabezpieczenia udzielane są głównie przez internet. Nikt już nie wyobraża sobie by latać po parę złotych do jakiegoś kiosku, niczym do lombardu. Czy to jest dobre? Pewnie i tak i nie. Przede wszystkim dzięki tym działaniom obniżane są koszty, a finalny produkt jest sporo tańszy. Z drugiej strony zrywane są więzi między klientem, a marką gwarantowaną przez producenta. Wzrasta tolerancja towarów niskiej jakości. Przede wszystkim potęguje to bezrobocie.
ola
Nowka
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2014, 18:42

Re: internet przejmuje rynek

Post autor: ola »

Zgadzam się z klamerką.
Sklepy internetowe. Możliwość przesyłania deklaracji podatkowych. Sporo spraw urzędowych możemy załatwiać poprzez internet. Chociaż nasze państwo uwielbia biurokrację. Ciągle paszport czy dowód rejestracyjny załatwiamy osobiście, nie tak jak w innych krajach Europejskich. Według badań w sektorze przedsiębiorstw zauważono, że w Polsce jedynie 10 % transakcji zawieranych jest drogą elektroniczną. To bardzo mało nawet w porównaniu ze średnią Europejską. W ciągu najbliższych 5 lat wskaźnik ten wzrośnie czterokrotnie. By to ułatwić stworzono platformę zakupową opartą o oprogramowanie B2B. Od lat funkcjonuje ona w najważniejszych przedsiębiorstwach w Polsce, a teraz otwiera się również dla firm mniejszych. Platforma OnePlace to idea stworzenia dużej Centralnej Bazy Certyfikowanych Dostawców. Ale nie tylko. To przede wszystkim program do powiązania transakcji zawieranych drogą elektroniczna bezpośrednio z księgowością i obsługa bankową kontrolującą zawierane transakcje od wpłat wadium, po rozliczenia za zrealizowane dostawy.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 954
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Ruda Slaska / Wuppertal
Kontakt:

Re: internet przejmuje rynek

Post autor: Olek »

hallo,
zyjemy jak zyjemy rozwinieta komunikacja, i rozwoj internetu w ostatnich latach jest powoli nie do ogarniecia
myslowo. Niema zeczy ktoren nie dostaniesz zalatwic, kupic poznac lub zobaczyc przez Internet....! :oops: :roll: :?

Czy to ludzkie...? mozliwosci komunikacji miedzy ludzkiej, w ostatnich 25 lat rozwinely sie 1000 krotnie...!!!

kto miaj 25 lat temu Telefon domowy...? dzis wiekszoasc ma dwie komurki w kieszeni z dojsciem internetowym i naj nowszych wiadomosci i informacji w brud...! dochodzi do tego ze nie tylko zakupy lub sprawy bankowe zalatwiamy elektronicznie...!

Powoli zaczynamy przy jednym stole sidzac sobie sms y pisac i .....jak tak dalej bedzie sie to rozwijac utracimy mowe w slowie.

A to wszystko rozwija sie na podstawie kosztow...! Tanio, taniej za darmo..........! przyjda czasy to dostaniemy rabaty jak wejdziemy do sklepu i ocos zapytamy...................ale to dopiero za nastempne 25 lat jak ludzie zaczna od nowa myslec :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

olek
„Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość,abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.” – Fredrich Christoph Oetinger
ODPOWIEDZ