Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

zwiedzanie kopalni

Masz propozycje, chcesz coś ogłosić, nie wiesz gdzie umieścić post, pisz tutaj.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

zwiedzanie kopalni

Post autor: herman »

mamy się spotkać na śląsku. można uatrakcyjnić to spotkanie np zwiedzeniem tego co tak pospolite na śląsku czyli kopalni. mamy dwie kopalnie zabytkowe do zwiedzania. najlepszą opcją jest zwiedzanie kopalni luiza.
czy ktoś by był chętny na takie zwiedzanie ?
jeżeli będą chętni i będzie większa grupa można załatwić jakiś upust dla grupy.
to jak ? są chętni ?
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: gnatek »

fajny pomysł. a bedzie można zabrac urobek ze sobą do domu ?
chętnie bym zjechał pod ziemię, ale pewnie będę zarobiony stowarzyszeniowo... :(
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: jadek »

Jo żech w grubie jeszcze nie był, więc się pisza :) Wiem, że to trochę profanacja jak gorol po śląsku się stara ale mam sentyment do Śląska i ślaskiej gwary ;)
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: herman »

jadek pisze:Jo żech w grubie jeszcze nie był, więc się pisza :)
mom radocha co bydzie chocioż jedyn chop chyntny zobejżeć sie jak czorny wągel je na dole. ;)
może skarbek nom pokoże kaj złoto trzymo gizd jedyn. jak by my go spotkali ty go trzymej, a jo go piknie poprosza co by pedzioł kaj mo te skarby. no chyba że łoroz sie okoże co łon tyż mo klastra :( i bez to loto po grubie i piere łebem po ociosie. :D
Awatar użytkownika
harison
Zainteresowany
Posty: 118
Rejestracja: 01 sty 2009, 21:18

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: harison »

Ja tez się piszę, mam pytanko czy ewentualnie będzie możliwość zabrania dzieciaka 6 lat??
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: herman »

samego mnie to interesuje. teoretycznie kopalnia jest już stabilna i nie ma zagrożenia ale ...
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: jadek »

Po tak prawdziwym śląskim to się już wychylał z moimi próbami chyba nie będę ;) A Skarbek by mógł stowarzyszenie wspomóc :) Można by jeszcze Ondraszka Szebeste wciągnąć ;)
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: piter »

Nie mogę znaleźć tematu o określeniu stopnia inwalidztwa dla chorych z klasterowym bólem głowy ( a pamiętam , że coś z Waldkiem pisaliśmy na ten temat ) :cry: .Więc nieśmiało doczepię się do jakże ważnego tematu o kopalni coby nie zaśmiecać forum.
jako jedyny klasterowiec w moim skromnym mieście dostałem dzisiaj ( w sensie , że chciałem się pochwalić ) Orzeczenie o stopniu niesprawności na stałe.
Walczyłem o nie ze względu na Nas , na dostrzeżenie tego naszego problemu i rozpowszechnienie . Wiele ulotek do dziś wisi bądź leży na stołach w przychodniach i placówkach medycznych. uznaję to za mały krok , mały sukces do niczego prywatnie mi nie potrzebny ale może się przydać do Naszego głosu na temat hortona w większej skali.
Małymi krokami...
Uzasadnienie pozwolę sobie przytoczyć :
Na podstawie badań przeprowadzonych przez członków Zespołu uznaje się Pana za osobę z lekkim stopniem naruszenia sprawności organizmu ( symbol niepełnosprawności 10-N),
powodującym w sposób istotny obniżenie zdolności do wykonywania pracy , w porównaniu do zdolności , jaką wykazują osoby z pełną sprawnością psychiczną i fizyczną , mającą ograniczenia w pełnieniu ról społecznych , dające się kompensować przy pomocy wyposażenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze lub środki techniczne.

Teraz trzeba zrobiś następny krok , ale o tym to już na najbliższym Naszym spotkaniu stowarzyszenia .
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: radek »

To jest COŚ! Parę lat temu nie było to wcale brane nawet pod uwagę. Jaka kategoria? Jaki stopień niesprawności? Jaka skala?
Żałuję, że nie byłem obecny na spotkaniu w 2012. Mam nadzieję, że coś konstruktywnego się urodziło pod kątem Orzeczenia i kolejnych kroków... Jestem ciekaw.
Z góry dzięki.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: wlodzimierz »

pisałem o stopniu niepełnosprawności.Jestem na rencie inwalidzkiej od 1997r.do 2003r byłem inwalidą całkowicie niezdolnym do pracy.Cudownie ozdrowiałem ,zmienili mi grupę na częściową niezdolność.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: wlodzimierz »

ORZECZENIE O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI
1.Zaliczyć do umiarkowanego stopnia
niepełnosprawności
2.przyczyna niepełnosprawności -paragraf 26.pkt.1lit.a
3.niepełnosprawność datuje się od 1982r
WSKAZANIA DOTYCZĄCE;
1odpowiedniego zatrudnienia; nie dotyczy
2.szkolenia i zatrudnienia w zakładzie aktywności zawodowej; nie dotyczy
3.konieczności zaopatrzenia w przedmioty,środki pomocnicze ułatwiające funkcjonowanie danej osoby; wg wskazań lekarza
4.korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji;[przez co rozumie się korzystanie z usług socjalnych ,opiekuńczych organizacji pozarządowych oraz inne placówki] ; wskazane
5. konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji; WYMAGA CZĘŚCIOWEJ OPIEKI OSÓB DRUGICH
6spełnia przez osobę niepełnosprawną przesłanek określonych w art.8 ust .1ustawy z dnia 20 czerwca1997r. ;TAK
UZASADNIENIE.;;
stwierdzone schorzenia kwalifikują do orzeczenia niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.Stopień umiarkowany-- na podstawie art.3,4ust.2, art. 6 ust. 1 i art. 6b ust.3 ustawy z dn.27 sierpień 1997r /Dz.U.z 1997r.Nr.123,poz.776 z póżn.zm/


tak to u mnie wygląda .Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i walkę z urzędasami i ZUS-em
7.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: zwiedzanie kopalni

Post autor: wlodzimierz »

Walczyłem o to 1.5roku i nie dałem się urzędasom .Pomogła mi w tym pani prawnik z Dziennika lubelskiego[za darmo]Była świetna w tym co robiła.Chyba sam bym sobie nie poradził ,bo nie znam tak dobrze prawa,ale mnie podszkoliła i w miarę swojego czasu wspierała.Trafiają się w Polsce jeszcze tacy ludzie.
ODPOWIEDZ