Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Co można znaleźć w internecie...

Masz propozycje, chcesz coś ogłosić, nie wiesz gdzie umieścić post, pisz tutaj.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Co można znaleźć w internecie...

Post autor: Aleko »

Był temat :"Co może powiedzieć lekarz".Jest kolejny....
Znalazłem artykuł pt."Ciśnieniowe bóle głowy – leki przeciwbólowe bez recepty"-przeczytałem i osłupiałem :shock:
Oto interesujący nas fragment:
"
Klasterowe bóle głowy, zwane dawniej bólem Hortona, występują rzadko (1:1 000) [11], częściej dotyczą mężczyzn (5:1) [12] i często są niedodiagnozowane. Termin cluster headache oddaje charakter występowania: kilka razy w ciągu dnia i przez kilka tygodni. Epizody bólów najczęściej pojawiają się w określonych porach roku (wiosna, jesień, w okresie zrównania dnia z nocą), 1–8 razy na dzień, trwają 15 min do 3 godz. W czasie bólu pacjent często staje się agresywny. Ból występuje o stałej porze dnia, większość ataków występuje w nocy i wybudza pacjenta ze snu. Zlokalizowany jest w okolicy oczodołu i towarzyszą mu objawy pochodzące z układu autonomicznego: łzawienie, przekrwienie spojówek, wodnisty katar lub obrzęk śluzówki nosa, zwężenie źrenicy, opadanie powieki, ślinienie się.
Ból Hortona to wdzięczny przedmiot leczenia; spośród wszystkich pierwotnych bólów głowy najlepiej odpowiada na leczenie profilaktyczne najprostszymi lekami przeciwbólowymi (paracetamol). Leki należy zalecać tuż przed porą występowania bólu, kontynuować przez okres utrzymywania się dolegliwości. U większości pacjentów, u których stosowana jest profilaktyka, ból słabnie lub ustępuje po 7 dniach. W 70–80 proc. przypadków ból przerywa się 100-proc. tlenem o przepływie 10–12 l/min, przez 10–15 min [13]. "
Ból Hortona to wdzięczny przedmiot leczenia :shock: :evil: :!:
Autor artykułu to nie dylatant,ale dr medycyny ordynator jednego z oddziałów szpitala w woj. mazowieckim...
midnight
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2008, 19:27

Post autor: midnight »

paracetamol :?
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Post autor: nadzieja »

paracetamol... a co ciekawe,,,,

no nie wiem...może serio komus profilakczynie pomoże... ja ze 2 razy bralam podczas ataku i nic... ale moze podcza regularnego brania przez jakiś okres czasu powaznie jakies rezultaty są... o tym nie słyszałam...
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

W końcu ....

Post autor: piter »

Kupiłem dzisiaj wszystkie opakowania paracetamolu w mieście [ wziąłem pożyczkę w banku ] dzięki geniuszowi tego hmm lekarza nigdy już nic mnie nie będzie bolało .
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Post autor: nadzieja »

piter... :D hehehe twoje poczucie humoru poraża:D urozmaicasz nam forum:D
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Post autor: Olek »

Wtajcie wszyscy,

Aleko...! przepraszam ze dopiero teraz pisze... :oops: :roll:

lecz teraz dopiero zaczolem dokladnie twuj tekst czytac...!

Poprostu niewiem teraz w momencie czy mam sie :lol: :lol: :lol: lub, :? :cry: :x .................szukam slow lecz tak na prawde nie wiem co napisac na to.... :oops: :roll: :roll: :roll: :shock: :idea:

Jezeli bym napisal to co o nim sadze........to chyba by mnie oskarzyl?

Masz moze jeszcze ten adres gdzie jest ta wypowiedz w internecie..???

Widzicie ....Stowarzyszenie KBG-Polska moglo by na takie Bzdurne zeczy reagowac i ofizialnie wycofac takie wypowiedzi z Internetu...!

Czyli ja sie nie wypowiadam.... lecz w Sobote do dziela bo co raz wiecej szarlatanow, a tak nie mozemy cierpiacych zostawic na pastwe losu. :wink: :idea:

Olek
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: Pablo »

Przeglądałem właśnie starsze wpisy na forum i przeczytałem tą ciekawostkę :-) Tekst nadal jest dostępny w internecie pod adresem: http://termedia.pl/showpdf.php?article_ ... priority=1 Jest to artykuł z Przewodnika Lekarza 5/2004 napisany przez dr med. Marię Mrozińską, (chyba już byłą) ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Na końcu artykułu jest adres e-mail do autorki, pod którym można się dowiedzieć więcej n.t. profilaktycznego leczenia KBG paracetamolem. Ewentualnie można zadzwonić, dane kontaktowe na stronie: http://www.mariamrozinska.pl/
moossiiaa
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2009, 20:52

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: moossiiaa »

smiać się i płakać... głupio madrzy lekarza.. to dlaczego z niektorymi tak trudno idzie im diagnoza? bo nie maja zielonego pojecia , ze taka choroba istanieje!! a paractemol to niech sobie sami oni biora jako witamine c!!!! ;///, bo klasterowicz doskonale wiem o tym , ze takim lekiem to wiecie co mozna sobie zrobic...
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: jadek »

Też to czytałem i trochę się zdziwiłem... Ale znalazłem coś lepszego: http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/d,10/t,8996 :] Może by się zgłosic do testów :wink:
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

no to odlot . Znam ze dwóch dealerów .
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: januszx64 »

cześć i witam wszystkich kiedyś byłem na długim zwolnieniu l4 ,przyszło mi z ZUSu wstawić się u orzecznika kiedy tam jechałem miałem atak więc wziąłem podwójną dawkę leków wiecie o co koniował bo chyba nie lekarz zapytał czy mnie w tej chwili boli odpowiedziałem nie .i tak straciłem resztę zwolnienia
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

Można znależć Emilianę - ku nowemu starcy , ku nowemu



http://www.youtube.com/watch?v=iZ9vkd7R ... re=related

łeb sam przestanie swędzieć
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: herman »

dzięka ale Jungle Drum to ja mam ostatnio co noc za lewym okiem.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: Aleko »

Mamy następny kwiatek :(

"KLASTEROWY BÓL GŁOWY
Znany także jako ból głowy Hortona ma tendencję do nawrotów - po długim okresie remisji (6-12 miesięcy) następuje rzut choroby tzw. klaster: trwający zwykle tydzień (wyjątkowo tygodnie lub miesiące), codzienny napad silnego bólu na 1-2 godziny. Najczęściej ból zlokalizowany jest wokół jednego oka i towarzyszy mu wyciek z nosa i łzawienie. Jako przyczyny klastrowego bólu głowy specjaliści podają hormony, uwarunkowania genetyczne oraz nałogowy nikotynizm."
Pełny tekst tutaj : http://artelis.pl/artykuly/21226/bol-gl ... -naturalne
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

:D :D dr .Grand noo... niezłe szczególnie nałogowy nikotynizm .
Taki artyk"Ó"ł potrafi rozjaśnić umysł i pokrzepić ducha
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: Olek »

Ooooooooooooooooooo......!

i nawet takimi Dr. bedzie sie Stowazyszenie musialo zajmowac.....!

Albo beda pisac cos zetelnego i prawdziwego albo Wcale.........! :twisted: :evil: :evil:

Dwa zdania bez podkladu , tylko ze takie cos moze nam zaszkodzic bardziej jak myslimy na pierwszy zut oka..!

Kto zna szon KBG.........! :roll: i kto moze sobie tak tylko wyobrazic, najwiekszy bol ktory czlowiek musi znesc
przy pelnej swiadomosci......!? :roll: :oops:

Na takie wsparcie : jak nie pij tak duzo Kawy i nie pal tyle bedziesz zdrowy ( mozna sobie darowac)

Olek
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

W /g zdrowejstrony .pl - może nie tak ciekawie jak u dr. Granda ale ...Klasterowy ból głowy ...
Przyczyny: nieznane :(
Przyczyny prawdopodobne:
alkohol :D
nikotyna :D
niektóre pokarmy
stres
Objawy:
rozrywający ból po jednej stronie głowy, często wokół oka
oko w trakcie napadu bólu często łzawi i jest zaczerwienione
wyciek z nosa lub uczucie zatkanego nosa
zaczerwienienie twarzy :oops:
Diagnostyka:
badanie neurologiczne
tomografia komputerowa
rezonans magnetyczny
Leczenie:
zapobiega napadom, leki nie są skuteczne w trakcie bólu
wdychanie tlenu – przerywa napad bólu klasterowego
Leki:
węglan litu
kortykosteroidy
cyproheptadyna
indometacyna
werapamil
ergotamina
Leczenie mogą wspomagać:
akupunktura
techniki relaksacyjne
czasem pomaga przebywanie w ciemnym pomieszczeniu
kapsułki ze złocienia :D
Zapobieganie:

należy unikać czynników wywołujących lub nasilających bóle głowy
częste przebywanie na świeżym powietrzu
ćwiczenia rozluźniające


A więc koleżanki i koledzy - dużo spacerku , bez fajki między ząbkami , najlepiej w długim ciemnym tunelu lub kopalni , popijając soczek bądż mineralną , bez nerwów , zdrowo się odżywiając wbić sobie parę szpilek w ciało a na koniec łyknąć z 10 kapsułek ze złocienia .
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: herman »

To powinienem nie chorować ... częste wizyty w podziemiach kopalni, bez fajki, bez alkoholu, długie spacerki nierzadko na kolanach po ostrych kamieniach (jak akupunktura+ćwiczenia rozluźniające), pełny relaks (na fajerant jak lecimy na wyjazd ;) ).
Niestety najczęściej mnie łapie właśnie pod ziemią ...
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

http://www.forumzdrowia.pl/id,375,art,1 ... -glowy.htm - dość wyczerpujący i nie głupi artykuł . Czy ktoś mógłby sprawdzić tą panią " doktór " ; bowiem można odnieść wrażenie , że jeszcze jej się chce :) (( co byłoby ciekawą i " fajną " przyszłościową sprawą )) lub też chciała zaistnieć :( jakąkolwiek publikacją co już jest mniej dla nas ciekawe aczkolwiek nieszkodliwe.
lek. med. Justyna Reniszak-Łata
Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza, Dąbrowa Górnicza
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

niedoczytałem 8) w komentarzach , że Pablo i Janusz już tam byli i czuwają :) za co im wielkie dzięki .
ODPOWIEDZ