Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

moje pytanie

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

moje pytanie

Post autor: wlodzimierz »

Mam kilka pytań;Czy prof.PRUSIŃSKI dołączył do forum .Czy oprucz profesora są jacyś specjaliści którzy nas wspierają i służą fachową pomoca w walce z bólem.Jeśli tak to kto to jest.
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Re: moje pytanie

Post autor: nadzieja »

prof.Prusiński nie dołączył do forum,
on przeszedł na emeryturę niedawno z tego co wiem... ale udziela się czasem, nadal pisze ksiązki...
Jadek wspólpracuje z prof, Stępniem... ale też nie ma żadnego specjalisty w naszym forum, są konsultacje , rozmowy, ale nikt tu nie działa oficjalnie oprócz samych chorych i ich rodzin...
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: moje pytanie

Post autor: wlodzimierz »

nadzieja pisze:prof.Prusiński nie dołączył do forum,
on przeszedł na emeryturę niedawno z tego co wiem... ale udziela się czasem, nadal pisze ksiązki...
Jadek wspólpracuje z prof, Stępniem... ale też nie ma żadnego specjalisty w naszym forum, są konsultacje , rozmowy, ale nikt tu nie działa oficjalnie oprócz samych chorych i ich rodzin...
To kto go teraz zastąpi.to przecież jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: moje pytanie

Post autor: herman »

ja :D :D :D :D :D :D :D :D ;) :)
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Re: moje pytanie

Post autor: nadzieja »

z tego co wiem, prof. Prusiński przyuczał takich dwóch lekarzy... wydał wiele ksiazek i na pewno inni lekarze,jeśli będą chcięli będą mogli się od niego wiele nauczyć, nikt nie żyje wiecznie... a prof.Prusiński przechodził na emeryture już wiele lat... zrobił naprawde wiele dobrego;)
kasia0493
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 17 cze 2009, 22:42

Re: moje pytanie

Post autor: kasia0493 »

Mam pytanie do Włodzimierza. W jakiej dawce bierzesz depakine chrono, czy 300 czy 500? Przez jaki okres czasu? Ja ostatnio też brałam ten lek, najpierw depakine 300 w dawce 1-0 3 , a potem,po 2óch tygodniach, ponieważ nie było poprawy lekarz zmienił mi na depakinę 500 w dawce takiej jak poprzednio, czyli 1-0 3. Po miesiącu ilość ataków stopniowo się zmniejszyła i stawały się slabsze. A kiedy już całkiem ustąpiły lekarz zapisywał mi mniejszą dawke,1-0-3, potem 1-0-2 a potem tylko na noc. W sumie miałam tak zażywać przez pół roku, ale sama sobie skróciłam, bo przybieralam na wadze i wypadały mi włosy. A jeśli chodzi o leki przeciwbólowe, ketonal, tramal itp, to wydaje mi sie, że w ataku żaden nie pomaga, ale ja, mimo, że o tym wiem i setki a może tysiące razy to doświadczylam, też zażywam.Zdarzalo mi się to wtedy, kiedy ból nie ustępował po kilku godzinach tylko trwał całą prawie noc i dzień.Wtedy nie wiedziałam, co mam z sobą zrobić i zażywałam rozne leki przeciwbólowe. Ból mija po prostu sam, kiedy przyjdzie mu na to ochota. Kiedyś lekarz mi powiedzial, że nieleczony klaster też mija po jakimś czasie, różnym , ale problemem jest uporczywy ból. A jesli chodzi o całkowite ustąpienie tej choroby, to ja też miałam taką nadzieję, ... ale już jej nie mam, od maja ub.roku, kiedy po najdłuższej przerwie(2 lata), znowu się pojawił. Pozdrawiam wszystkich.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: moje pytanie

Post autor: wlodzimierz »

kasia0493 pisze:Mam pytanie do Włodzimierza. W jakiej dawce bierzesz depakine chrono, czy 300 czy 500? Przez jaki okres czasu? Ja ostatnio też brałam ten lek, najpierw depakine 300 w dawce 1-0 3 , a potem,po 2óch tygodniach, ponieważ nie było poprawy lekarz zmienił mi na depakinę 500 w dawce takiej jak poprzednio, czyli 1-0 3. Po miesiącu ilość ataków stopniowo się zmniejszyła i stawały się slabsze. A kiedy już całkiem ustąpiły lekarz zapisywał mi mniejszą dawke,1-0-3, potem 1-0-2 a potem tylko na noc. W sumie miałam tak zażywać przez pół roku, ale sama sobie skróciłam, bo przybieralam na wadze i wypadały mi włosy. A jeśli chodzi o leki przeciwbólowe, ketonal, tramal itp, to wydaje mi sie, że w ataku żaden nie pomaga, ale ja, mimo, że o tym wiem i setki a może tysiące razy to doświadczylam, też zażywam.Zdarzalo mi się to wtedy, kiedy ból nie ustępował po kilku godzinach tylko trwał całą prawie noc i dzień.Wtedy nie wiedziałam, co mam z sobą zrobić i zażywałam rozne leki przeciwbólowe. Ból mija po prostu sam, kiedy przyjdzie mu na to ochota. Kiedyś lekarz mi powiedzial, że nieleczony klaster też mija po jakimś czasie, różnym , ale problemem jest uporczywy ból. A jesli chodzi o całkowite ustąpienie tej choroby, to ja też miałam taką nadzieję, ... ale już jej nie mam, od maja ub.roku, kiedy po najdłuższej przerwie(2 lata), znowu się pojawił. Pozdrawiam wszystkich.
BIORĘ DEPAKINE CHRONO w dawce 1-0-2 wielkoci 500 już kilka lat czasem robie sobie przerwy około tygodnia .Ja terz przybyłem na wadze ale nie dużo.Z przeciebólowych teraz biore TRAMAL 10 i popycham jeszcze ETOPIRYNĄ.
ODPOWIEDZ