Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Colagen panaceum na klastera

Książki, publikacje, strony internetowe, odkrycia na temat KBG.
piaf5
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 27 kwie 2009, 01:29

Colagen panaceum na klastera

Post autor: piaf5 »

Przypadek, czy panaceum na moje bolączki?
Na początku września kupiłam Colafit, zawierający czysty Colagen( cena ok. 50 zł, 60 szt. kosteczek, wystarczających na 2 m-ce) z myślą, że pomoże mi to na skórę( zlikwiduje zmarszczki) i na osteoporozę. Teraz zdałam sobie sprawę, że ten Colagen okazał się być zbawienny również na klastera!!!! Ataki po prostu zaczęły zanikać! Jeżeli się coś tam pojawiało to takie byle co, 2x w miesiącu. Wcześniej były co 2 dni, co najmniej.
Zaczęłam szukać związku przyczynowego między Colagenem a nerwami, bo na ulotce nic takiego nie ma i znalazłam w necie. Otóż colagen wchodzi w skład osłonek nerwowych. Moja, podkreślam, tylko moja teoria na klastera jest taka. Do ataku dochodzi w przypadku rozszerzenia naczyń krwionośnych, które to uderzają w nerwy, po jakimś czasie może dojść do uszkodzenia osłonek nerwowych, wtedy bóle stają się częste i dotkliwe. Colagen wchodzący w skład osłonek nerwowych odbudowuje je, wzmacnia i uelastycznia. Nie dochodzi do żadnego bólu! Tak to sobie tłumaczę. Oczywiście dalej stosuję swoją dietę Budwikową.
Teraz zażywam 2 opakowanie. Czy ktoś spróbuje? Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: sawbona »

Co to jest dieta Budiwkowa? Ja chętnię spóbuje - i dietę i Colagen
piaf5
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 27 kwie 2009, 01:29

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: piaf5 »

Sawbona! w necie znajdziesz pod hasłem dieta Budwikowa. Ale wyjaśnię pokrótce. Oparta jest ona na kwasach Omega3(http://www.eioba.pl/a78138/jak_kwasy_t_ ... ze_zdrowie). Budwig uczona niemiecka 7 -krotnie niminowana do nagrody Nobla, pracowała nad kwasami Omega 3 i wypracowała metodę, aby te kwasy w 100% były przyswajalnepoprzez odpowiednie połączenie pewnych składników(np. jedzenie smażonych ryb niszczy te kwasy). Podaję Ci prosty sposób. Po pierwsze trzeba kupić olej lniany Budwikowy( w niektórych aptekach, albo w sklepach ze zdrową żywnością, z tym, że ten olej jest przechowywany w lodówce( również w aptece) ma on trwałość 2 m-ce, innego nie kupuj( 1l ok 40 zł). Miksujesz kostkę chudego sera 250 g, duży naturalny jogurt i 8 łyżek oleju. Taka porcja może być przechowywana w lodówce nawet do 2 dni. Ja z tego mam 2,3 porcje.Miksowanie,( takiego z nożami) w zależności od obrotów urządzenia od 3-5 min. Ten olej się wchłania ladnie w tą paciajkę, że kilich możesz tylko wypłukac nawet zimną wodą i jest czysty. Samego oleju nie zaleca sie używać, bo jest niesmaczny, natomiast ta pasta jest smaczna,może być dalej łączona z innymi skladnikami. Przede wszystkim z owocami, np. tarte jabłko, albo suszone morele, sliwki, latem inne owoce, ja cale lato jadlam brzoskwinie. Do tego dodajesz musli, albo ryż, czy płatki ryżowe, czy coś innego. Można też zrobić z papryką itp. Jem tę pastę rano i wieczorem. No i w miarę możliwości, bez ograniczeń soki owocowo- warzywne, świeżo robione. Do tego spacery na świeżym powietrzu. Zrobisz to wszystko w kilka minut i masz gotowe śniadanie i kolację. Z tym, że dodatki dajesz bezpośrednio przed zjedzeniem, samą pastę tylko w lodówce przechowujesz. Jedna tylko firma produkuje ten olej. W czasie tej diety nie stosuje sie innych tłuszczów, ani tez cukru. Zadowolona jestem z niej i żałuję, że wcześniej tego nie stosowałam. Poczytaj sobie też wykłady dr Budwig, są w necie. Ta dieta czyni cuda!
piaf5
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 27 kwie 2009, 01:29

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: piaf5 »

Dodam jeszcze, że ten olej lniany nazywa sie Budwikowy.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: piter »

Ten olej jest naprawdę świetny ! drzewiej stosował go mój dziadek , wuj i w końcu ja . Idealnie wzmacnia , odbudowuje i uelastycznia przy ratowaniu osłonek nerwowych podczas irygacji proktologicznej.
Ty jak czytam stosujesz go z odwrotnej strony :)
Mnie już w zasadzie mało co zdziwi .
P.S
uśmiech i tak jest najważniejszy :D
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: gnatek »

no i teraz Bianka ma dylemat, które osłonki nerwowe preferować...? :)
i znów wyszło na to, że piter namieszał :)
:D
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: januszx64 »

to proste które , oczywiście swoje ! :mrgreen:
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: sawbona »

Cha, cha :)
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: herman »

Czyli odbudowuje też osłonkę w rdzeniu kręgowym ?
I to chyba wypróbuję ...
tomekb
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2013, 11:30

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: tomekb »

nie wiem czy to przypadek, ale po przeczytaniu tematu kupiłem sobie tabletki z tego miejsca http://colagen.info/p1,colvita-60-kapsulek.html, stosuje od miesiąca i bóle przestały występować. może to przypadek, może wmówiłem sobie, że kolagen ma pomóc, ale najważniejsze, że działa
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Colagen panaceum na klastera

Post autor: piter »

To podobnie jak w Moim przypadku tylko z historią związaną z zębami. Mianowicie fakt , że mój dentysta siedzi w więzieniu za podwójne zabójstwo spowodował u Mnie chęć ( podobnie jak połączenie kolagenu z klasterem ) wyleczenia definitywnego napieprzających zębów sztuk 2 za pomocą Calcium 1500+ vit.D . Tak mi się wypomyślało , że jak nie mam swojego dentysty a na nowego mnie aktualnie nie stać ; poza tym znowu trzeba szukać jakiegoś normalnego ( choć ten też wydawał się normalny - nigdy nie pomyślałem nawet , że jest nałogowym alkoholikiem ) to wzmocnie te swoje zębiska za pomocą w/w leku i szlus. Tak samo kolagen jako lek a raczej substytut diety dla poprawy cyrkulacji krążenia żylnego i tętniczego pewnie można stosować . Ma wydawało by się podobnież jak wapno na zęby ; dzięki swoim właściwością pośredni wpływ na klastera , choć niczym nieudowodniony . Gdyby każdy z Nas przedstawił badanie dopplerowskie , badania przepływności w tętnicach i żyłach szyjnych i skroniowo-mózgowych oraz przebadał , trójglicerydy i stan ścianek tychże w/w to pewnie może jakąś bidną analizę udało by się uzyskać .
Jako placebo kolagen i Calcium działa na mnie podobnie jak carbo medicinalis :wink:
ODPOWIEDZ