Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

pomoc stowarzyszeniu

Ogłoszenia, sprawy administracyjne itd.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

pomoc stowarzyszeniu

Post autor: gnatek »

jak wiecie , czynimy wysiłki by nasza społeczność mogła się zorganizować w Stowarzyszenie. jest szansa by stało to się jeszcze przed wakacjami, może w maju.
jest pare spraw formalnych , które należy załatwić po otrzymaniu wpisu do KRS, : regon, nip, konto bankowe, e-mail, pieczątki, wizytówki, telefon, papier firmowy , ulotki,legitymacje itp.
potrzebne będzie LOGO stowarzyszenia. ci mający jakie takie pojęcie plastyczne, winni ruszyć głową i coś zaproponować.
czekam na sugestie w sprawie konta bankowego. jaki bank wybrać.
e-mail. jaka nazwa i gdzie założyć.
poligraficze potrzeby : ktoś ma jakieś dojście do tańszych rozwiązań ?
pieczątki: jw.
telefon: jw. ( może ktoś ma jakieś układy u któregoś z operatorów )
oczekuję na uwagi, pomysły i wsparcie :D
powyższy koncert życzeń , tematu nie wyczerpuje. jak ktoś widzi jeszcze inne potrzeby , niech je zgłosi .
pozdrawiam , waldek
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: herman »

warto postawić własny serwer (lub wynająć) i zbudować taki mały portal: strona, forum, mail, dns i poddomeny, ftp, i co tam jeszcze na tym miało by być.
co do logo to nie mam pomysłów ani tym bardziej zdolności w tym kierunku ale nie powinno być zbyt skomplikowane.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: gnatek »

serwer -bardzo dobrze. ale to następne zdanie jest do d... . ja też nie mam zdolności (wiedzy), i tym bardziej nie śmiem twierdzić , że w związku z tym to nie jest skomplikowane.
w ten sposób dezawuuje się wysiłki tych, co się za to wezmą :(
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: herman »

to nie jest trudne, zobacz, że forum i strona już są. postawienie do tego serwer plików i mailowy to kwestia przestrzeni dyskowej. jeszcze nie stawiałem maila ale ftp u mnie funkcjonuje. chyba postawię sobie na serwerze konta mailowe co by sprawdzić ile z tym jest roboty.
ale to jest do zrobienia. wtedy przykładowy mail np do mnie wyglądał by tak:

Kod: Zaznacz cały

herman@klasterowy.pl
a do prazesa:
i wsjo jasno ;) :D
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: Pablo »

herman pisze:warto postawić własny serwer (lub wynająć) i zbudować taki mały portal: strona, forum, mail, dns i poddomeny, ftp, i co tam jeszcze na tym miało by być.
Tak tak, tylko kto będzie tym wszystkim administrował? :-D Serwer to rozumiem, że nie u kogoś w domu, tylko w serwerowni? Bo takie domowe stawianie serwerów może się źle skończyć, tym bardziej jak ma tam stać strona i forum. Dzisiaj jest, jutro nie ma. Np. Twoje FTP... zmienisz operatora i te fotki i filmiki, które zamieściłeś znikną. Poza tym trzeba dobrego łącza ze światem, bo chyba nie neostrada albo kablówka? Nie mówiąc już o stabilności takiego domowego serwera. Oczywiście można wykupić cały serwer w profesjonalnej serwerowni, ale to kosztuje sporo więcej niż teraz płacimy. Poddomeny, skrzynki mailowe... wszystko mamy już teraz... a ftp? Kto będzie tego używał? :roll: Skrzynek pocztowych mogę pozakładać sporo nawet dziś... herman@klasterowy.pl ? Od ręki :-D Tylko po co? Na razie jest jedna skrzynka w domenie czyli admin@klasterowy.pl. Myślę, że na potrzeby Stowarzyszenia wystarczy też jedna skrzynka, np. biuro@klasterowy.pl z dostępem dla osób odpowiedzialnych za korespondencję lub przekierowaniem poczty na kilka prywatnych kont, i to wszystko. Nie wiem co inni myślą, ale moim zdaniem w grę wchodzą tylko sprawdzone, stabilne, komercyjne serwery. Za dużo pracy włożyliśmy aby ryzykować.
Herman, pomysł ciekawy, też mnie korci żeby się tak pobawić, uruchomić jakiś serwerek, skonfigurować, oglądać jak to wszystko pięknie działa... ale nie na żywym organizmie. ;-)

Jeśli chodzi o logo to uważam, że to jeden z priorytetów. Ja niestety o takiej grafice nie mam zielonego pojęcia, ale jeśli logo powstanie to papier firmowy, ulotki czy wizytówki mogę skomponować. Gorzej z wydrukiem, ale może też mi się uda to zrobić po małych kosztach.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: herman »

pablo -nie gorączkuj się tak. serwer domowy dałem tylko jako przykład. klub wartburga też wynajmuje serwer i też mam tam mailowe konto:
herman@klub-wartburga.pl
i to nie za duże pieniądze, bo składka klubowa jest symboliczna.
ja akurat mam IP przydzielone od operatora ale co stoi na przeszkodzie firmie, stowarzyszeniu czy innej organizacji wykupić pulę adresów IP np w IANA czy podobnej organizacji (IANA chyba już się tym nie zajmuje na europe to chyba RIPE). możesz zmieniać dostawcę kabla, światłowodu czy sygnału radiowego ale IP nosisz zawsze z sobą. ja nie mam konieczność tego robić choć czasem zastanawiam się czy nie wykupić sobie jak działki swojego prywatnego IPka ;) poza tym zauważ, że zmieniałeś adres tego serwera, a forum działa. dlatego, że jest domena i wystarczyło przepisać domenę do innego IP. jak będzie czas to też sobie wykupię domenę i zmienię linki do mojego ftp. zmiana operatora nie spowoduje zniknięcia filmików i fotek, a tylko chwilowe zakłócenie ich funkcjonowania.
co do ftp to też była propozyszyn. ja od zawsze używam ftp i jest bardzo pomocny. zresztą wybitnie upowszechniony w kręgach adminów ;) :D jako wygodny sposób udostępniania i wymiany zasobów. ja wiem, że źle skonfigurowany ftp daje możliwości wchodzenia w konta shell ale jednak wygoda ...
co do stabilności. jak miałem sieć pod swoją opieką to 2 awarie zasilacza przez 6 lat - poza tym praca stabilna. na wszelki W robiłem sobie kopie najważniejszych danych. czy to bezpieczne ? wszystko zależy od tego w jakim stopniu się postarałeś. jak zaczynałem przygodę z sieciami to właśnie tak powstawały pierwsze poważne portale. kwestia rozbudowy odpowiedniego zarządzania, pomysłu i odrobinka szczęścia lub trochę więcej szmalu.
bajer polega na tym, że tam gdzie inni widzą problemy ja widzę możliwości, a tam gdzie wszyscy widzą proste rozwiązania ja dostrzegam problemy ;) :D
nie bój się pablo nikt cię nie będzie obarczał wykupem komputera na serwer i trzymania go w domu ;) :D
apropos jeszcze serwera w domu to moje początki były takie, że kompa miałem podłączonego do sieci przez serwerek (zwykły 486 z minimalną konfiguracją sprzętową). fajna zabawa. łącze mam gwarantowane 6 Mb symetryczne. nocą dochodzi do ponad 20 Mb. ja wiem, że na poważny serwer to mało ale na moje zabawy wystarczy ;)

PS próbowałem dostać się na swojego maila herman@klasterowy.pl ale nie wchodzi na hasło z forum ;) :D :D
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: jadek »

Jeśli chodzi o druk ulotek, papieru firmowego, wizytówek itp., to mógłbym w tym pomóc - pracuję obecnie w zakładzie poligraficznym/studiu DTP :) W składzie ulotek, plakatów itp. też mogę pomóc. Z zaprojektowaniem logo trochę gorzej - zdecydowanie lepiej czuję się jednak w składzie tekstu niż w grafice.

A tak sobie pomyślałem: może by się zwrócić np. do Air Products z pytaniem o ewentualne dofinansowanie druku ulotek o tlenie? A jak by się nie udało - to do innego dystrybutora. A do GLAXOSMITHKLINE - o lekach? A nuż by się udało - przecież to dla nich też reklama by była... Co myślicie o tym?
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: gnatek »

no właśnie Janusz o takie myślenie mi chodzi. pewnie pukanie do drzwi ewentualnych sponsorów będzie naszym chlebem codziennym. wszystko o czym pisałem w pierwszym poście to narzędzia , których będziemy potrzebować na początku naszej drogi. spotkanie będzie okazją do uzgodnienia wielu spraw technicznych.
wymyślajcie logo !
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: januszx64 »

myślę że motyw g -c powinien się pojawić w logo i mapa polski z zaznaczonymi miejscami klasterowców nie mam zdolności plastycznych ale mam w rodzinie ze strony żony plastyków jeżeli coś wymyślą to podeślę
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: herman »

co jest dla nas charakterystyczne ?
poza bólem chyba nic. tylko jak to przedstawić bez drastycznych motywów i w miarę prosto. moim zdaniem logo powinno być chwytliwe i im prostsze tym lepsze. może jakiś chopek wbijający gwoździa głową ? :D :D

przykładowe logo :D :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 mar 2010, 20:52 przez herman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: gnatek »

ten motyw nie jest nasz (prawa autorskie) i jak dla mnie za duży horror :(
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: Pablo »

To ja od razu wizytówkę z logiem... oczywiście to jest tylko luźna propozycja. Logo jest jednocześnie adresem strony co uważam za dobry pomysł. Zmusza aby choć raz wejść na naszą stronę. Poza tym jest proste, skalowalne do dowolnych rozmiarów. Powinno dobrze wyglądać i na pieczątce i na bilbordzie. Nie jest przy tym drastyczne w odbiorze. Czerwona kropka w prosty i czytelny sposób wskazuje na problem.
wizytowka.png
wizytowka.png (32.5 KiB) Przejrzano 34410 razy
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: herman »

a ja myślałem, że ta kropka to oko i już miałem pisać, że oko jakoś krzywo patrzy :D :D
ale przyznam, że pomysł czytelny. mnie się podoba. cicha woda kurde balans.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: gnatek »

i już mamy jakiś konkret. i to jaki ! :D słowa uznania dla Pawła.
oczywiście nie zamykamy drzwi przed nastepnymi pomysłami. wybierzemy wspólnie.
ps.: a może popracować jeszcze nad tą kropką ?
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: jadek »

Logo świetne wg mnie. A dałoby się zrobic cos, żeby ta kropka tak trochę "promieniowała"? Coś w stylu rozchodzących się fal, tak żeby trochę bardziej charakter bólu wyrażało. Ale tak ogólnie to naprawdę dobre!
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: herman »

przy kropce tego dzięcioła posadzić co by w nią dziobał :D :D
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: Karo11o »

Ze swojej strony mogę zaproponować prace DTPowskie, czyli to o czym też pisał jadek
Pracuję w agencji reklamowej, jako grafik - operator DTP.
Z projektowania kreatywnego nie jestem "miszczem", ale postaram się elegancko poskładać ulotki, te które są do pobrania na stronie głównej.
Za logotyp się nie biorę :) nie będę go projektował, ale mogę opiniować....

Formą dofinansowania, obniżenia kosztów druku może być też umieszczenie logotypu drukarni.
Jako pracownik agencji mam kontakt z różnymi drukarniami z całej Polski.

Jakie nakłady nas - w sensie Stowarzyszenie - interesują? Postaram się o korzystną wycenę.
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: Pablo »

jadek pisze:A dałoby się zrobic cos, żeby ta kropka tak trochę "promieniowała"? Coś w stylu rozchodzących się fal...
Dzięcioła nie brałem pod uwagę :-D ale właśnie coś w tym stylu co napisał Janusz chciałem zrobić. Ta wersja powstawała w trakcie niedzielnej rozmowy na chacie :-) Popracuję jeszcze nad tą kropką... może kilka wersji przedstawię do wyboru. Próbowałem kombinować też z kolorami, np. obrys głowy na zielono, napis na niebiesko, ale tak jak jest teraz wyglądało najbardziej poważnie :-)
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: herman »

na różowo :D
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: pomoc stowarzyszeniu

Post autor: sawbona »

Mnie bardzo się podoba. I logo - bardzo czytelen (promieniowanie jeszcze zwiększy efekt), nazwa będąca jednocześnie adresem strony! pablo, bardzo mi sie podoba. ukryty talent - a jakże!
ODPOWIEDZ