Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Di Hydro Ergotamina obawy

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
voytas1981
Nowka
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009, 10:03

Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: voytas1981 »

Witam,

Mam przepisane przez neurologa nastepujace leki: Cinie 100, Divascan, Pabi Dexa Methason i Di Hydroergotamine. I teraz tak, Cinie pomaga za kazdym razem, nawet w srodku ataku, jak kiedys zabraklo mi Cinie i przed snem (ataki w 99% u mnie wystepuja w czasie snu) wzialem 1 tabl dexamethasonu i 3 tabl divascanu atak wogole nie nastapil, torche z rana jak juz wstalem bolalo ale po 5 minutach od wstania bol ustapil, tak wiec Dexamethason w polaczeniu z Divascanem u mnie tez przynosi efekt. Ale mam obawy co do stsosowania di hydro ergotaminy, w ulotce jest napisane ze zawiera spora czesc alkoholu a u mnie chocby najmniejsza ilosc alko wywoluje potworny atak i obawiam sie ze jak wypije pare kropel tej ergotaminy to skutek bedzie odwrotny do zamierzonego, bo alkohol zawarty w tych kroplach wywola atak. Hmm i jak do tego podejsc? Mial ktos doswiadczenia z tym lekiem?
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: sawbona »

Witam, ja Dihydroergotaminy nie brałam, ale biorę Ergotaminę. Z tego co wiem mój lek ma więcej efektów ubocznych od twojego. Jest to w zasadzie to samo, ale dihydroergotamina jest lekiem ulepszonym, Ten alkohol, o którym piszesz to etanol. U mnie ergotamina sprawdza się świetnie, choć teoretycznie jest to lek objawowy. Czyli masz atak - bierzesz. ja go biorę profilaktycznie, zawsze na noc i to działa. brałam już leki z dodatkiem etanolu. Nigdy nie miałam żadnych przykrości z tego tytułu. Normalnie, jak wypije choćby łyk alkoholu to mam atak. Po lekach nie. Po prostu spróbuj. każdy lek działa pewnie nieco inaczej na każdy organizm.
Buziaki
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: januszx64 »

kiedyś brałem coś w płynie ale to był także alkohol i to jest pomyłka lekarza . po prostu puki mi trafili w leki trfało to koło 2ch lat przeżyłem katusze .Moja apteka prywatna miała zbiór koło 30 leków kiedy zjawiłem się w szpitalu lekarze twierdzili że jestem piany kiedy im powiedziałem co biorę przyjeli mnie na oddział , gdyby nie było mojej żony przymnie to była by dupa blada . biorę ,przeciw bólowy T RAMl przeciw padaczkowy amizepin i psychotropowy dokxepin kiedyś w szpitalu zamienili amizepin na inny lek i była tragedia , jest jedno ale co mi pomaga nie , musi pomóc INNYM jeżeli wasze leki wam nie pomagają a chceie je zmienić , konsultacja neurologiczna z waszym lekarzem jest obowiązkowa innymi lekarzami też !!!
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: januszx64 »

o ubocznych skutkach nie czytam i nie słucham najważniejsze przerwać atak może i są leki które nie szkodzą ale ktoś musi nas w to wprowadzić ?? oby nie w maliny ???
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: Mateusz »

DHE DiHydroergotamina przynajmniej podana jako 'wlewka' jest jedną z najlepszych środków do większości bólów, nie tylko Klastrowych
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: herman »

ale u mnie żadnych rezultatów. nawet podwójna dawka - 3 godziny bólu poziom 8. dzx
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: Mateusz »

w tabletce czy jako kroplówka "wlewka"?
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: herman »

teraz w tabletce, a wcześniej kropelki.
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Di Hydro Ergotamina obawy

Post autor: brawo04 »

Dihydroergotamina w moim przypadku nie działa doraźnie, nigdy nie przerwała ataku. Jedynie profilaktyka daje
zadawalające efekty, 3 x dziennie po 25 kropli. Jeszcze lepiej działa na mnie cofecorn forte (ergotamina) również profilaktycznie, tyle że ta pierwsza jak się dowiedziałem jest mniej "toksyczna".
ODPOWIEDZ