Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Nawrót klbg po COVID-19

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
Krzysiu Jarzyna
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2022, 14:27

Nawrót klbg po COVID-19

Post autor: Krzysiu Jarzyna »

Cześć, chcialbym przedstawić mój przypadek i mam nadzieję, że do czegoś się przysłużę. Mieszkam w irlandi Mój pierwszy raz kiedy zaatakował mnie kbg bylo ok6 lat temu pojawił się wraz z nierozłącznym do dzisiaj piszczeniem w uszach i w momencie w którym moja psychika była na wyczerpaniu z rodzinnych powodów . Przestraszyłem sie więc x pojechalem do szpitala gdzie stwierdzili, że dolega mi kbg i odesłali do domu bez żadnych leków twierdząc, że muszę to przecierpieć i pozniej będę miał od paru miesięcy od paru lat przerwę(ciemnogrod) . Wtedy się prawie załamałem z myślą, że będę musiał zyc z tym co chwilę,ale tak się nie stało i nic mi nie bylo przez ostatnie 6/7lat. Tego roku w połowie lutego zachorowałem na covid (łagodną wersję) przy którym nietypwo zaczęła mnie mocno boleć cała głowa. Po przejściu covidu przez tydzień lub dwa miałem spokój po czym przyszedł klaster drugi raz . Mam 2 lub 3 ataki dziennie (ból nie do zniesienia, ale narazie nie strzelam sobie w łeb wiex chyba ludzie mają jeszcze gorzej). Na wizycie u rodzinnego który rady dawał mi z ulotek zasegurowalem żeby przepisał mi coś na bazie sumatriptan. Dostałem IMIGRAN dwa shoty 10mg sumatriptan spray do nosa. Przy odbiorze lekow w aptece apytalem się o jakieś tabletki na bazie sumatriptanu ponieważ 2 shoty to na dwa ataki czyli jeden dzień i dał mi bez recepty sumatran relief 50mg tabletkę, które dzięki Bogu łagodzą trochę ból podczas ataków. Biorę 2 tabletki dziennie razem 100mg sumatriptan i martwię się ze są to są za duże dawki. Na początku szkoły podstawowej chorowałem na zapalenie opon mózgowych, a parę lat pozniej miałem problemy z bolącą głową (z przodu) i chodziłem na jakieś lampy naświetlające głowę. Ciekawe czy jest to w jakiś sposób powiązane z tym co na codzień teraz cierpię. Pozdrawiam wszystkich i fajne że wygadać się mogłem.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Nawrót klbg po COVID-19

Post autor: piter »

Witaj Krzyśku . Dopiero dzisiaj pokazał się Twój post . jakieś opóźnienie mamy na forum , spróbuję to wyjaśnić .
( Twój post z niedzieli dopiero teraz się pokazał , mam nadzieję , że nikt nie kombinuje na forum )
Kiepska historia z tym covidem i powrotem klasterów .
Musisz doprowadzić do spotkania ze specjalistą i zacząć terapię tlenem i lub bądż tryptanami .
Nie wierzę , że w Irlandii nie mają doświadczenia z KBG .

Nie poddawaj się i szukaj .
A w wolnej chwili pisz na forum , fajnie poczytać co piszesz .
To też pomaga a kto jak kto , ale my wiemy jak to jest .
Pozdrówka.
ODPOWIEDZ