Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Cześć!

Napisz parę słów o sobie.
prezes
Nowka
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2017, 12:34

Cześć!

Post autor: prezes »

Witam wszystkich,
na razie oficjalnie jeszcze nie wiem na co cierpię, ale niestety większość objawów wskazuje, że piszę na odpowiednim forum...

Moje bóle trwają już ok. 10 lat. Mniej więcej raz, dwa razy w roku po kilka tygodni. trwają 10-20 minut i występują dokładnie co 1-1,5h. Wcześniej były na tyle łagodne, że za bardzo nie poszukiwałem rozwiązania. Wszystko zmieniło się rok temu w listopadzie, ból był nie do zniesienia, pierwszy raz w życiu poszedłem na L4 i zacząłem poszukiwać rozwiązania:
-rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa (pierwszy pomysł ponieważ właśnie 10 lat temu miałem dość poważny wypadek samochodowy) - NIC;
-rezonans głowy z kontrastem - wyszedł malutki oponiak, ale po konsultacji z neurochirurgiem wykluczono, że jest on przyczyną bólu.
-neurolog nic nie stwierdził - być może napięciowe bóle w związku ze stresem.
-laryngolog stwierdził tylko lekko krzywą przegrodę ale zatoki OK.
-mam astygmatyzm na obu oczach (soczewki) i regularnie jestem pod kontrolą okulisty - NIC.
-wszelkie inne badania krew etc. bardzo dobrze.

Teraz, po roku przerwy ból znowu wrócił, wizytę u neurologa mam dopiero za tydzień 14.11 i nie wiem jak wytrzymam do tego czasu :(

Objawy niepasujące do klastera:
-ból jest po jednej stronie głowy ale ewidentnie z tyłu (za uchem u podstawy czaszki). W żadnym wypadku nie łączyłbym go w okiem czy z oczodołem.
-na kilka godzin pomagają leki przeciwbólowe w bardzo dużych dawkach: napady bólu są co 4h zamiast co 1h.

pozdrawiam
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Cześć!

Post autor: Liliana »

Witaj Prezesie :)
Masz piękny zestaw badań! Można dołożyć jeszcze EEG i Dopplera.
U klasterowców najczęściej bywa, że mają wyniki badań jak młodzi sportowcy, a jednak "umierają" z bólu.
Bardzo jestem ciekawa co lekarz zdiagnozuje u Ciebie. Nietypowe wydaje mi się, że działają na Ciebie środki p/bólowe i brak objawów ze strony oka czy oczodołu. Napisz nam coś więcej na temat objawów w trakcie ataku, dobrze?
Takie informacje przydadzą się na forum zwłaszcza, jeśli po postawieniu diagnozy, podzielisz się nią z nami. Wielu tutaj, na własną rękę poszukuje rozwiązania gdy lekarze nie mają pomysłów. Dla takich poszukiwaczy każda informacja może się okazać przydatną.
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Nie daj się chorobie!
prezes
Nowka
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2017, 12:34

Re: Cześć!

Post autor: prezes »

Diagnoza: Klaster :(
Pani dr stwierdziła, że 90% objawów pasuje i czasem zdarza się, że ból jest umiejscowiony poza oczodołem.
Na początek dostałem Encorton (dawka od 20 mg/dobe > )
Dziś dopiero zacząłem to brać i dalej boli - zobaczymy.
Liliana pisze: 06 lis 2017, 19:48Napisz nam coś więcej na temat objawów w trakcie ataku, dobrze?
W sumie poza bólem objawów nie ma. Czuję, że ból się zbliża (że zaraz będzie mnie boleć bardzo), tak to narasta do apogeum, w którym nie można wytrzymać i powoli potem zaczyna puszczać - cały taki "atak" trwa do 20 minut.

Odżywiam się wybitnie niezdrowo ;) cały czas cola, fast-foody itd, często alkohol. Ale nie zauważyłem, żeby dieta miała jakikolwiek wpływ na bóle i ich częstotliwość - to jest też zastanawiające po tym co piszecie.
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Cześć!

Post autor: Liliana »

Uh! Na pierwszy ogień poszła z bardzo grubej rury :(
Nie pamiętam czy na tym forum, ktoś ma swoje doświadczenia z ENCORTONEM...?
Życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ