Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Nieustający ból głowy jednostronny

Napisz parę słów o sobie.
pecia
Nowka
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016, 00:33

Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: pecia »

Witam,
chcę się przywitać, mam bardzo wielką nadzieję, że pomożecie mi odnaleźć drogę albo do odpowiedniego lekarza albo do Forumowicza, który boryka sie z podobnym problemem...
Od 4 lat cierpię na niesutający ból głowy z lewej strony. Na początku ból był przejsciowy, pomagała mi etopiryna, później coraz dłuższy i dłuzszy. Obecnie biorę dwa razy dziennie pyralginę. Ból nie ustaje wcale. Lekarz czasami się śmieją, próbowałam leczenia psychiartycznego, brałam zalecane leki - nic nie pomogło. Mam małe dzieci, chciałabym się wyleczyć. Proszę doradxcie mi coś...
Pecia.
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: narcissus »

Pecia! Spokojnie. Witaj przede wszystkim. Opisz na spokojnie co Cię gnębi. Nikt tu Cię nie zostawi samej sobie! Pytaj, pisz w ciemno ;)
Pomożemy! :)
wpodlewski
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2016, 11:19

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: wpodlewski »

Witam !!!! Możecie mi pomóc !!! Od kilku tygodni miewam silne bóle głowy i jak sam lekarz internista stwierdził mam Klasterowe bóle głowy tz
Zespół Hortona. Powiem tak każdy lekarz mnie olał a tym bardziej na SOR w Poznaniu a byłem tam 3 razy dodatkowo wzywaliśmy karetke a ratownicy podali mi ketonal gdzie ich informowaliśmy że mam Klasterowe bóle głowy ,poprosiłem o podanie tlenu to stwierdzili że nie mają go w karetce a z resztą oni nie widzą takiej potrzeby na podanie tlenu mam już naszej służby zdrowia dość !!! proszę mi Podpowiedzieć gdzie uzyskam tlen medyczny w poznaniu gdyż dobija mnie już ból a żaden lekarz nie ma zamiaru moi pomóc. dodam że na piątek mam wizytę u Neurologa !!!
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: narcissus »

Witam ponownie ;) Rozumiem, że ten neurolog nie czai hortona??
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: Liliana »

wpodlewski pisze:lekarz internista stwierdził mam Klasterowe bóle głowy tz
Zespół Hortona.
Witaj :)
Powiedz, czy ta diagnoza była poprzedzona jakimiś badaniami czy to, są tylko przypuszczenia internisty?
Bo jeśli była i lekarz zdiagnozował Cię prawidłowo to, czy mam rozumieć, że zostawił Cię bez jakichkolwiek leków stosowanych w KBG?
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: narcissus »

Pewnie kazał zgłosić się do neurologa i to tyle z jego strony...
Wpodlewski napisz coś więcej, jak wygląda sytuacja.
wpodlewski
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2016, 11:19

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: wpodlewski »

Witam. Jutro mam wizyte u neurologa ,mam nadzieje że diagnoza lekarza Rodzinnego się potwierdzi. Lekarz rodzinny już po pierwszej wizycie stwierdził KBG i wypisał recepte na lek o nazwie ZOLMILES 2,5 mg + serie skierowań na badania łącznie z Neurologiem. Przy najbliższym ataku lek nie pomógł !!! :( Powiedzcie mi czy Tlen medyczny jest mi w stanie pomóc bo jeśli tak to nie mam zamiaru się Faszerować Tabletkami gdyż mam dopiero 36 lat i przez całe swoje życie nie brałem żadnych konkretnych leków nie wspomne tu o Antybiotykach Pozdrawiam :)
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: Liliana »

Witaj :)
Nie mam osobistych doświadczeń z tlenem, ponieważ nikt nigdy nie zaproponował mi go.
Niemniej wielu tu, na forum jak i literatura podają, że przerywa atak (nie mylić z przerywaniem klastera/rzutu).
Pozdrawiam serdecznie :)
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: Liliana »

Aha, jeszcze jedno wpodlewski; MASZ MĄDREGO INTERNISTĘ.
Nawet jeśliby nie trafił z diagnozą to, ma pojęcie o KBG :)
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: narcissus »

No Lila, można się czasem troszkę zdziwić, co do czajenia KBG. Coś tam na ten temat wiem, ale to teraz nieistotne. Wpodlewski, ja wręcz przeciwnie mam nadzieję, że Twój neurolog nie potwierdzi klastera! :(
Życzę Ci, żeby był ogarnięty i pomógł. Poza tym tlen, to nie wszystko i nie na każdego też działa! Są inne środki. Bądź dobrej myśli i napisz, jak Ci poszło.
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: Liliana »

Ależ narcissus ja nie życzę nikomu KBG, a cóż dopiero sympatycznemu wpodlewskiemu! :)
Powiedziałam, że ma mądrego internistę.
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Nieustający ból głowy jednostronny

Post autor: narcissus »

wpodlewski pisze:Witam. Jutro mam wizyte u neurologa ,mam nadzieje że diagnoza lekarza Rodzinnego się potwierdzi (...)
Oj, źle mnie chyba zrozumiałaś... Nocne pozdrówki przy okazji :)
ODPOWIEDZ