Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Cinie 100mg

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Cinie 100mg

Post autor: brawo04 »

Witam Wszystkich. W ubiegłą niedziele wylądowałem na neurologi, bóle przerosły mnie i nic nie pomagało. Przez dwa
dni podawano mi Dexaven, bóle ustąpiły szybko i całkowicie. Super preparat ale wiem że to steryd i wiem co może robić
z organizmem (wyjaśnienie mojego lekarza) Lek ten podaje się, jak mi wytłumaczono tylko w leczeniu szpitalnym.
Przy wypisie ze szpitala lekarz prowadzący zaproponował mi "Cinie 100mg", wykupiłem ale narazie nie używam bo nie boli.
W związku z tym mam pytanie czy ten "Cinie" jest coś wart, czy komuś pomógł i czy są jakieś skutki uboczne.
Pozdrawiam "brawo04"
p.s. mam już swój zestaw ratunkowy: butla 10l, reduktor. Mogę podać namiary gdzie załatwić.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Cinie 100mg

Post autor: Aleko »

Co do Cinie to tabletki,więc raczej na migrenę.Ich zaletą jest cena (ok.80zł za 6 szt.).
Namiary na "załatwienie" zestawu ratunkowego śmiało podawaj :D
moossiiaa
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2009, 20:52

Re: Cinie 100mg

Post autor: moossiiaa »

co do tego leku to w ogole go nie chwale!!! gdyz rzeczywiscie jest on na typowa migrene... tez mialam do czynienia z tym lekiem i nie wiem jaki celu go bralam skor nie bylo zadnych polepszen, a co do ceny to sie zgodze...;/ tez bym prosila o namiary;)
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Cinie 100mg

Post autor: brawo04 »

Dzięki za info o "Cinie", rozumiem że dali mi coś na odczepnego. Co do zestawu tlenowego wszystko załatwiłem bez większych problemów w " Linde Gaz Polska" Z tego co wiem jest kilka oddziałów w Polsce podzielonych na tzw pólnoc,
południe,wschód itd. Ja korzystam z zakładu w Pszczynie. Pierwszy mój zestaw to był koncentrator (wynajm) potem
kupiłem go na własność, jednak ilość tlenu była dla mnie za mała dlatego postarałem sie o butlę 10L z reduktorem.
Wszystko można załatwić od ręki (w jeden dzień). Wcześniej trzeba tylko zadzwonić żeby obgadać szczegóły.
Miła i fachowa obsługa, jedynym warunkiem załatwienia sprawy jest posiadanie recepty lub zaświadczenia od lekarza
o konieczności tlenoterapi (w moim przypadku wystarczał wpis "pacjent wymaga tlenoterapi")
Podaję numer do Linde Gaz w Pszczynie 032 449-27-00, 449-27-52. Więcej informacji o samym zakładzie mozna znalezć
na internecie.Wracając jeszcze do samego sprzętu to butlę można miec swoją lub ją wynająć od nich. Z napełnianiem
zero problemów. Powodzenia "brawo04"
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Cinie 100mg

Post autor: sawbona »

A mnie Cinie pomaga. Nie wiem jakie są skutki uboczne bo biorę go tylko w nagłych ( czytaj 8-10) wypadkach.... i pomaga. Imigram jest dla mnie po prostu za drogi a Cienie jednak jest tańszy. Chyba tyle..
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Cinie 100mg

Post autor: brawo04 »

Cześć Sawbona, pytając o skutki uboczne "Cinie" chodzi mi głównie o to czy nie miałeś bólów w klatce piersiowej
(tzw. wieńcowych) bo jak wiadomo tryptany czasem powodują takie bóle a moje serce też nie należy do najzdrowszych,
niestety.
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Re: Cinie 100mg

Post autor: nadzieja »

ja brałam Cinie przez jakiś czas... i na moje serducho to bardzo źle wpływało i odstawiłam...
sortownik
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2009, 19:23

Re: Cinie 100mg

Post autor: sortownik »

Przez 12 lat walki z KBG bralem juz chyba wszystkie popularne i mniej popularne leki. Cine tez przepisywali mi lekaze wykupilem 3 razy. Nigdy mi niepomoglo. Jest tylko jeden lek ktory czasem moze mi pomoc jest to zwyczajny APAP popity napojem energetycznym. Lekaze twierdza ze to niema prawa pomagac ale ja wiem swoje. Jezeli tylko pojawia sie pierwszy symptom bolu umnie jest to lzawienie prawego oka. to musze to zazyc i w okolo 70% przypadkow to pomaga i bul albo niewystapi wogule danego dnia albo bedzie znosny. Moze jest to niesuteczne ale jest to moje placebo moj rytual ktory w extremalnyh przypadkah pomaga mi przetrwac
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Cinie 100mg

Post autor: piter »

Witaj "sortowniku " - to co piszesz o placebo , nie u wszystkich ale u mnie też odgrywa zasadniczą rolę w walce z bydlakiem.
Dzisiaj o koło 1 w nocy dzięki temu wygralem, w trakcie silnego ataku poprzeklinałem czule, popłakalem , poprzeklinalem , pojęczałem , wziąłem etopirynę ( to moje placebo ) i robiłem wszystko żeby go rozdrażnić .
I poszedł.
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: Cinie 100mg

Post autor: Mateusz »

sortownik pisze: Jest tylko jeden lek ktory czasem moze mi pomoc jest to zwyczajny APAP popity napojem energetycznym. Lekaze twierdza ze to niema prawa pomagac ale ja wiem swoje.
Nie Apap, a napój energetyczny pomaga, tauryna z kofeiną potrafią przerwywać ataki, tylko nie wszystkie ataki. Spróbuj bez apapu czy przejdzie, u mnie dwa red bulle na początku ataki potrafiły zakończyć dosyć szybko.
krisi79
Nowka
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2009, 10:33

Re: Cinie 100mg

Post autor: krisi79 »

Witam
Cinie mi pomaga, tylko musisz lek zarzyć natychmiast po pierwszych obiawach ataku,
ja teraz stosuje pół tabletki, poniewaz jest dosyc mocny, pózniej mam wrażenie że organizm działa wolniej, lepiej nie przeginać z chemią. Ogólnie nie nastawiaj się negatywnie do tego leku, tylko bierz go zawsze przy pierwszym obiawie jest szansa ze bedzie Ci pomagać.
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: Cinie 100mg

Post autor: januszx64 »

witam Krisi79 i zgadzam się co do brania leków ,kiedy wystąpią pierwsze sygnały przed atakiem(delikatne kłucie w oku drętwienie w nosie ewentualnie brak czucia twarzy ) myślę że każdy z nas to z nawiasu opisze i

czuje po swojemu. przyjmie swoją wypróbowaną dawkę leków ból będzie znikomy i bardzo krótki choć nie zawsze ? nie ma na to reguły
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: Cinie 100mg

Post autor: Karo11o »

ja też przetestowałem na sobie Cinie 100mg - mi pomaga, również tylko przyjęty bardzo szybko.
a, i nie zaobserwowałem u siebie żadnych skutków ubocznych - może dla tego, że pomaga mi przerwać ból głowy i wtedy nie myślę o pozostałej części organizmu :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Cinie 100mg

Post autor: herman »

u mnie też skutków ubocznych nie było. cinie zawiera sumatryptan czyli to samo co imigran. problem tylko w tym, ze działa dopiero po ok 20 minutach ale cena ... ;) bez porównania do imigranu. ważne, że mi pomaga ;)
barbarka183
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2011, 17:17

Re: Cinie 100mg

Post autor: barbarka183 »

stosuję cinie 50 i pomada, leczyłam sie divascanem, ale nasilał chorobę . Mam swój sposób , aby migrena się nie rozszalała, bo wtedy tylko cinie , lub szpital. Piję pepsi cole . wprost zapijam się nią , rozszerza naczynia i często wszystko mija
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Cinie 100mg

Post autor: Aleko »

barbarka183 pisze: Piję pepsi cole . wprost zapijam się nią , rozszerza naczynia i często wszystko mija
Podobnie działają napoje energetyczne z kofeiną,ale to chyba tylko na niektórych szczęśliwców.
Mikołaj
Nowka
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2010, 00:04

Re: Cinie 100mg

Post autor: Mikołaj »

to ja jestem chyba tym szczęśliwcem, mi pomaga coffecorn forte, pod warunkiem że wezmę go jak tylko pojawią się sygnały nadchodzącego bólu
Awatar użytkownika
e-Rzecznik
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2012, 16:22

Re: Cinie 100mg

Post autor: e-Rzecznik »

Witam.
Jestem oficjalnym przedstawicielem firmy Polpharma,prowadzimy na forach internetowych kampanię informacyjno-edukacyjną.W naszym projekcie bierze udział lekarz który odpowie na ewentualne pytania.
Tryptany wykazują dużą skuteczność w leczeniu migren. Konieczność ich stosowania zależy wyłącznie od lekarza neurologa który podejmuje decyzję czy zostaną "włączone" w danym przypadku. Pamiętajmy że nie ma uniwersalnej terapii a skuteczność leczenia zależy od indywidualnego wywiadu z pacjentem i jego podatności oraz stanu zdrowia. Stosowanie leków zgodnie z zaleceniem lekarza minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Cinie 100mg

Post autor: Aleko »

Witamy!To wszystko prawda co Pani/Pan Rzecznik napisał(a)...
Ale co konkretnie mają nam Państwo do zaoferowania?
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Cinie 100mg

Post autor: gnatek »

mordka, taka bardziej sympatyczna. ale co z tego ?
ODPOWIEDZ