Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Proszę przeczytać, BÓL ustąpił.

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
art
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2014, 21:49

Proszę przeczytać, BÓL ustąpił.

Post autor: art »

Serdecznie Was witam,
napiszę krótko. Miesiąc temu nastał kolejny okres klasterowego bólu, po dwóch latach. Horror.
Fakt, że mam siostrę technika dentystycznego w znacznym stopniu rozwiązał problem. Zastosowaliśmy u mnie szynę.
Najpierw wycisk szczęki, potem powstaje akrylowa szyna, ja mam zrobioną akurat na górną szczękę. Grubość szyny 1 milimetr. Kolejnego dnia po zastosowaniu szyny bóle ustały. Fakt, że nie mam idealnego zgryzu zapewne jest źródłem klasterowego bólu, a to, że bóle miałem w okresie wiosennym i jesiennym to pewnie znaczące zmiany ciśnienia w tym okresie co mogło powodować nadmierne zaciskanie szczęki podczas snu, co silnie i ze złym skutkiem działało na nerw trójdzielny. Oczywiście trudno jest gołym i niefachowym okiem ocenić swój zgryz, dlatego proponuje udać się do gabinetu i zafundować sobie szynę, nie jest to kosztowne, a myślę, że Was uratuje. Szynę nosić możliwie jak najczęściej. Koniecznie podczas snu powinna być na swoim miejscu.
Mieszkam w Gdyni i jeśli ktoś ma problem myślę, że mogę pomóc w uzyskaniu szyny.

Serdecznie pozdrawiam i wierze, że Wam też to pomoże pozbyć się tego ciężaru,
Artur
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Proszę przeczytać, BÓL ustąpił.

Post autor: Olek »

Witaj Artur,

dziekujemy za opis...! czyli jestes juz uzdrowiony...!!! Super :oops:
zycze tobie aby ten episod byl twym ostatnim :wink:
Takie opisy wychodza od episodkow bardzo czesto ..!!! Jak Episod sie skonczyl
to jest znow cisza...na 6-12 miesiecy lub 2-5 lat ....?

Jak bys w tym samym okresie jadl po 5 Kotletow lub po 1kg papryki na dzien byl by tez koniec episodu
a ty bys napisal ze kotlet pomaga lub papryka uleczyla twoj klaster... :roll: Sorry , ale tak jest.

ja juz zniszczylem osobiscie 4 szyny...! zadna mi nie pomogla a mojazona zgrzyta zembami ze az drzy...!!!
ona niema klastera ....! a mnie szyna nawet nie ulzyla atakow :oops: :oops: :oops:

Lecz od czekajmy...!

Czas po Episodzie jest czasem przed Episodem.....

Z takich przezyc i doswiadczyn episodykow narodzily sie widomosci ze pomagaja:
akupunktura, masarze, szyny na zeby, Botox, wyciagi debowe i wody brzozowe.....

Zycze tobie aby twoja remisja jak najdluzej trwala i klaster nie powrucil.

Pozdrawiam
Olek :roll:
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Proszę przeczytać, BÓL ustąpił.

Post autor: gnatek »

jestem przekonany, że siostra-technik dentystyczny również i mnie przyniosłaby ulgę
ODPOWIEDZ