Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

verapamil 40mg

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
lader3
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013, 18:45

verapamil 40mg

Post autor: lader3 »

mam pytanko dotyczące leku verapamil 40mg, otóż lekarz przepisał mi ten specyfik i dawkowanie mam od jednej tabletki pierwszy dzień do 6 ostatniego dnia i to przez 6 dni. możecie sie wypowiedzieć na ten temat czy to jest w miare ok czy może zamało.
Z lekarzem rozmawiam w języku naszych odwiecznych wrogów więc nie wszystko kumam ale jak narazie jestem dobrej myśli.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: verapamil 40mg

Post autor: gnatek »

słyszałem o 2-3 razy większych dawkach. ale to on jest lekarzem i należy się go słuchać.
lader3
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013, 18:45

Re: verapamil 40mg

Post autor: lader3 »

sorrki że gitare zawracam ale niemam zabardzo do kogo sie zwrócić no i to mój pierwszy klaster.
więc tak do czwartku miałem maks 3 ataki na dobe takie do godziny czasem troche dłużej często spokojną noc i co najważniejsze w pracy dawał mi spokój, ale to sie to zmieniło i to bardzo. W czwartek wieczorem wziołem pierwszy raz sumatriptan 100mg i było super jakieś 30 godzin bez bólu, kolejny atak miałem w sobote w pracy koło 8 rano następny koło 11tej bardzo silny jestem pewien że to przez oświetlenie, no to bach ostatni sumatripan (dostałem od lekarza 2szt) i znowu luzik, ale tym razem tylko do dziś do północy czyli 12 godzin luzu, no i ataki sie zmieniły są krótkie po 20 minut i prawie co godzine, a od rana co 2 prawie po godzinie, takie myśle na 6.

Teraz pytanie; Czy to klaster nadrabia stracony czas? czy może wpływ na to ma sumatripan?
dodam że od piątku jestem na kuracji verapamilem.

Ps sorki za ortografie i gramatyke, taki sie urodziłem i taki ... :lol:
ODPOWIEDZ