Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Pomoc dla dziecka

Lekarze, kliniki, szpitale, kto pomógł, gdzie warto się zgłosić.
Mama

Pomoc dla dziecka

Post autor: Mama »

Proszę o radę do kogo (do jakiego lekarza albo jakiej kliniki?) mam się zgłosić z 10-letnim dzieckiem??? Męczą go bóle głowy mniej więcej dwa razy w m-cu często połączone z nudnościami i wymiotami. W naszym mieście (Płocku) został przebadany neurologicznie - miał EEG, tomograf głowy, konsultacje laryngologiczne i okulistyczne i ... NIC. Przyczyny brak i na tym pani neurolog zakończyła badanie ("leczenie") mojego dziecka! :( :evil: T_T A ja nie moge już patrzeć na jego cierpienie, nie bardzo jednak wiem gdzie mam szukać dla niego pomocy.
Dzwoniłam już do Kliniki na Barlickiego, pytałam o prof. Prusińskiego, ale dowiedziałam się tylko tyle, że w Klinice nie ma neurologii dziecięcej, a prof. Prusinski oprócz tego że dzieci też nie leczył to jest już na emeryturze i żadnych namiarów do niego nie mają.
Proszę o jakąkolwiek wskazówkę, radę? Czy ktoś może miał do czynienia z takim bólem u dzieci???? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Te bóle wyglądają na migrenę...ale to dziecko i trzeba rzaczywiście dobrego dziecięcego neurologa. Czasem napięciowe bóle wywołują u dzieci torsje...To raczej nie kbg-tak myslę.
Poczytaj i pogadaj na tym forum moze:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 33&v=2&s=0

A jesli chodzi o Łodź i neurologię dziecięcą to moze tak:
http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8
/do kliniki nalezy miec skierowanie na specjalistyczne leczenie od zwykłego neurologa bądź lekarza prowadzącego dziecko/

Jesli dziecko zostało przebadane dokładnie to bardzo dobrze, bo teraz pozostaje tylko zdiagnozowac, jakiez to bóle głowy go męczą. niczego niebezpiecznego nie ma wedle badań i super!
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Post autor: piter »

musisz szukać do skutku , myślę że na pewno ktoś się znajdzie. pozdrawiam
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Post autor: nadzieja »

też myślę,że te bóle wskazują na migrene.... szukaj dobrego neurologa dziecięcego....bo na typową migrene sa leki skutecznie uśmierzające ból..... tzreba szukać.....
życze powodzenia:)
ODPOWIEDZ