Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Co można znaleźć w internecie...

Masz propozycje, chcesz coś ogłosić, nie wiesz gdzie umieścić post, pisz tutaj.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: herman »

Temat już obadany. Dzwoniłem, dowiadywałem się, szukałem. Publikacja jest z Dąbrowy ale ta pani doktor nie pracowała tam nawet. Namierzyłem panią Reniszak-Łata ale okazało się, że jest (jeszcze wtedy czyli w lutym) na L4 (była w ciąży), a teraz jest na macierzyńskim potem będzie na wychowawczym więc dość długo jeszcze nie będzie praktykowała. Normalnie praktykę ma w szpitalu dziecięcym chorób wewnętrznych. Artykuł powstał na zlecenie szpitala. Poznałem za to dzięki niej panią doktor Magdalenę Targosz-Gajniak. Też młoda pani doktor i otwarta na współpracę (koleżanka pani Reniszak-Łata). Praktykę lekarską zaczęła dopiero w czerwcu i własnie próbuję ją namierzać. Jak tylko złapię kontakt to dam znać.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

" Jak Renia nie może to może Madzia pomoże " :D
Chyba nawet przypominam sobie , że coś o tym pisałeś ... Ale uważaj na tą młodą i otwartą :) bo ma już dwa nazwiska czyli ... Gajniak czuwa :D
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: herman »

Pitra niech głowa nie boli o Gajniaka, bo sprawa wcale nie jest taka;
klastra Ci za mało ? Czy już kilku "Gajniaków" Ci "wlało" ?
Nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie, że dr Zygmunt F. miał by z Wami ogromną uciechę.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: Aleko »

herman pisze:Nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie, że dr Zygmunt F. miał by z Wami ogromną uciechę.
Dawno się tak nie uśmiałem... :D
PS. I nie z "Wami" tylko z "nami" :wink:
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: Aleko »

...I w prasie
A konkretnie w tygodniku Tele Tydzień nr 46 z 15.XI.2010.Artykuł ze str.92-93 "Dlaczego boli głowa?" autorstwa red. Jolanty Głogowskiej.
"Ból klastrowy
Najczęściej dotyka mężczyzn.
Zaczyna się w okolicy oka,promieniuje na połowę twarzy i szybko narasta.
Często towarzyszy mu zatkany nos i łzawienie z oka.
Pomogą głębokie oddechy.
Profilaktycznie zażywaj magnez."
Jest jeszcze zdjęcie młodej,pięknej,uśmiechniętej pani z różowym woreczkiem przystawionym do skroni z podpisem :
"Okład z lodu pomoże przy migrenie i bólu klastrowym".

Po prostu ręce opadają.Ten tygodnik dociera do dziesiątek tysięcy odbiorców i przedstawia tak fałszywie spłycony obraz naszej choroby.
Zastanawiam się czy my jako stowarzyszenie nie powinniśmy do pani redaktor wystosować jakiegoś sprostowania, choćby tak dla zasady,bo wątpię,że cokolwiek ukaże się w druku... :(
Dan
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 06:40

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: Dan »

Z jednej strony masz rację. A z drugiej dobrze że coś ukazało się w piśmie o takim nakładzie. Chorzy niezdiagnozowani i tak będą wiedzieli że te metody są o kant d.. potłuc, ale może będą wiedzieli gdzie szukać przyczyn ich dolegliwości.
Coś jeszcze przyszło mi do głowy. Można by zażądać wydrukowania sprostowania z odnośnikiem do naszej strony. Wątpię czy zamieszczą, ale można spróbować
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

:roll: :roll: powstrzymuję się siłą i godnością osobistą , żeby nie napisać........( co w mych chorych myślach się lęgnie ) :mrgreen: :evil:
oczywiście :!: , że ręce opadają , że spłycony , że sprostowanie , że zasady , że o kant d ... potłuc ; ale jak pięknie to napisałeś :)
... młodej,pięknej,uśmiechniętej pani z różowym woreczkiem przystawionym do skroni ...
z różowym... młodej i pięknej i ... ech :oops: :oops: :D
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: gnatek »

proponuję zacząć od tego , by tej młodej , pięknej, uśmiechniętej i z różowym woreczkiem wysłać deklarację członkowską do wypełnienia :) może za pośrednictwem redakcji ? :D
ale jak macie jeszcze jakiegoś pomysła w tym temacie, to macie zielone światło
ps.: a może wsadzić ją do ulotki ? :wink:
Mikołaj
Nowka
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2010, 00:04

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: Mikołaj »

"pomogą głębokie oddechy" , hehehe, oplułem monitor, niech napiszą co biorą przed pisaniem tych artykułów, też spróbuję, hahaha
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

Takie tam :) :!: :mrgreen: zaczytane :arrow: cyt. """ Klasterowy ból głowy - objawy tego schorzenia można łagodzić poprzez stosowanie tabletek przeciwbólowych. Efektywne leczenie , jest to głównie samoobserwacja mająca na celu zidentyfikowanie czynników powodujących ataki jak i ich unikanie. Klasterowy ból głowy to powtarzające się w pewnych odstępach czasu napady pojawiającego się samoistnie i jednostronnie bólu głowy o dużym nasileniu. Niedotlenienie rzutuje na samopoczuciu chrapiącego, który budząc się bardzo często czuje przemęczenie, utratę sił a nawet boleści głowy i smutek.""" :arrow: :idea: :D :D :D
:) "" smutek chrapiącego "" Ja widzę w tym filmie w głównej roli de Niro albo Pacino albo Karolaka bo jest wszędzie :) .
Ale nadzieja na to , że Fukushima zabije głupotę dalej we mnie trwa .
jakaś tam stronka .....http://easy.tworzenie.pisz.pl/1847/bol-glowy-migrena/
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: herman »

Być może jestem jakiś oszołomiony ale nie bardzo rozumiem związku (ni stąd ni z pietruszki) między klasterowym bólem i smutkiem chrapiącego. Ktoś bystrzejszy mógłby mi to wyłożyć tak po chłopsku ??? Może to jakiś błąd przy cytowaniu ?
Kurczak z hortonem ! Toż to najprawdziwsza prawda ... Tylko link mam taki:
http://easy.tworzenie.pisz.pl/1827/klas ... bol-glowy/
Tragedia ... Nie wiem czy ktoś czuwa nad jakością tego co płodzą w necie ale jestem za karaniem za wypuszczanie publicznie takich ( hmmmm jak by to nazwać ? ) wypocin.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

hmm... :) kurczak za szpinakiem i hortonem mógł by być lepszy :)
a na mostku abstrakcji w oparach zapachów trawy smutek chrapiącego mógłby przecież mieć sens ... :)
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

http://www.fakt.pl/Jak-zaniesc-L4-ZUS-o ... 520,1.html

Troszkę mnie to rozśmieszyło , ta 75 kilówa :)
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: jadek »

Materiał I klasa :] A może by tak dotrzeć do Pana Tomasza i go do stowarzyszenia zaprosić, (w statusie mamy przeciez "bole pokrewne")? ;)
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: herman »

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na fragment:
"(...) Kilka lat temu po wypadku samochodowym zaczął cierpieć na bóle głowy. (...)"
Czyżby .......... ????
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: piter »

Dzisiaj na Wirtualnej na samej górze http://fitness.wp.pl/multimedia/galerie ... rt661.html :( Jak tak dalej pójdzie to zaczną nas unikać ! ze strachu :)
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: herman »

Statystyki to jest to co mnie doprowadza do szewskiej pasji. Jeżeli coś występuje częściej to znaczy, że jest faktem. Zatem możemy spokojnie powiedzieć, że to przez filtry w papierosach gdyż statystycznie wszyscy chorujący palacze palą z filtrem. No i po sprawie, wystarczy oderwać filtr od papierosa i będzie OK. ;)
Mało tego, jestem przekonany, że większość palaczy (chorujących oczywiście) pali papierosy z akcyzą na paczce i to jest drugi powód takiego stanu rzeczy. Mogli byśmy iść dalej tym torem. Nie wiem czy już robili statystyki ale odnoszę wrażenie, że przeważającą większością w grupie ryzyka zachorowania są ludzie posiadający głowę. Zrobiłem wstępną analizę statystyczną, wyliczyłem: średnią ważoną, medianę, harmoniczną, średnią arytmetyczną, wyliczyłem wariancję, chi kwadrat i sam nie wiem jakich jeszcze statystycznych działań użyłem i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że faktycznie nie można wykluczyć teorii jakoby częściej chorowały osoby z głową. I celem potwierdzenia tej teorii proponuję wytypować kilku panów od statystyk do przeprowadzenia badania czy po odcięciu głowy będą bardziej czy mniej podatni na KBG. ;) :D
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: brawo04 »

Jeszcze jeden fajny artykuł, tym razem po bandzie poszła pani Agnieszka Barchnicka (lekarz):

Klasterowy ból głowy - badanie fizykalne
Następnym krokiem diagnostycznym jest badanie fizykalne, czyli badanie przez lekarza (neurologiczne oraz ogólne). W przypadku klasterowego bólu głowy u pacjenta nie stwierdza się żadnych odchyleń w badaniu, chyba, że pacjent akurat ma napad bólu. Wtedy lekarz może zaobserwować np. obrzęk lub zaczerwienienie powieki, pocenie się połowy twarzy, łzawienie oka po stronie bólu. Czasami u pacjentów cierpiących na klasterowe bóle głowy stwierdza się pewne charakterystyczne cechy wyglądu jak: poszerzenie naczyń skórnych w okolicy nosa, pogrubienie skóry powiek, tzw. lwi wygląd twarzy, szorstka, gruba skóra twarzy czasami o wyglądzie skórki pomarańczy, oraz krzaczaste brwi. Niewykluczone jednak, że powyższe cechy twarzy to skutek nadużywania alkoholu lub palenia papierosów – co jest powszechne u osób cierpiących na klasterowe bóle głowy. Ciekawostką jest, że, że prawie 2/3 pacjentów to osoby o piwnych oczach.

Link do pełnego artykułu: http://abcmigrena.pl/rozpoznanie-klaste ... bolu-glowy

p.s. jeżeli nie chlejesz do upadłego i nie przypominasz lwa prawdopodobnie nie jesteś chory na KBG
Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 17:07 przez brawo04, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: gnatek »

a może w druczku deklaracji członkowskiej stowarzyszenia, dodać punkt : kolor oczu ?
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Co można znaleźć w internecie...

Post autor: brawo04 »

A w naszej ulotce zamieścić poglądowe zdjęcie chorego na KBG, proponuję mój awatar.
ODPOWIEDZ