Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Co to moze byc???

O wszystkim co związane z KBG
Rafi
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2008, 21:34

Co to moze byc???

Post autor: Rafi »

Mam 29 lat. Od mniej wiecej 4 lat dokuczaja mi bardzo ostre nerwobole glowy. Sa to dwa punkty na glowe (raz jeden, raz drugi), z ktorych bol promieniuje do ucha, oka i gardla. Jedna "sesja" trwa od 2 dni do tygodnia. Bole sa cykliczne i trwaja ok 2 - 3 sekund, mniej wiecej dwa razy na minute. Bole sa tak silne, ze zwalaja mnie z nog - doslownie. Sa bardzo skoncentrowane. Zaczyna sie od drobnego pulsowania w punktach na glowie, o ktorych mowilem wczesniej (za uchem z lewej strony i w okolicach srodka glowy w prawym kierunku). Pozniej bol narasta do tego stopnia, ze boli mnie ucho i gardlo. Nie moge przelykac i dotykac glowy nawet najbardziej delikatnie. Najwazniejsze jednak jest to, ze zaczyna mi puchnac oko i okropnie lzawic. Galka oczna jest strasznie czerwona. Tylko jedno, w zaleznosci od tego, z ktorej strony wystapil bol. Przy kazdym ataku dostaje "szczekoscisku" i nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac. Pomaga mi jedynie Ketonal, ale juz boje sie go brac (zoladek, watroba). Kiedys bole wystepowaly 2 razy w roku, ale ostatnio raz w miesiacu.
Czasem mam pojedyncze kilkusekundowe ataki (na ulicy, w pracy), ktore sie nie powtarzaja. Te sa natomiast jeszcze gorsze. Gdy mnie atakuja, caly sie spinam i upadam na kolana. Nic wtedy nie widze. Mam wrazenie, jakby galki mi sie wywracaly.

Przepraszam za te wszystkie potoczne zwroty, ale tak najprosciej mi okreslic to, co sie ze mna dzieje. Bylem u wszystkich mozliwych lekarzy, ale kazdy z nich mowil, ze to nerwowe. Byc moze to prawda, bo to mozliwe. Opowiem o tym za chwile. Najwazniejsze jest to, ze zaden z nich nie skierowal mnie na zadne badania. Bylem u psychiatry, ktory strwierdzil u mnie nerwice adaptacyjna. Nie mam pojecia, czym ona sie objawia, ale zadnych lekow nie przyjmowalem.

Jesli chodzi o nerwowe podloze, to mialem duzo problemow osobistych, ktore powodowaly, ze bylem w ciaglym stresie. Bardzo duzym stresie. Teraz wszystko sie unormowalo, jestem szczesliwym czlowiekiem, ale bole nie ustapily.


Bardzo prosze o pomoc. Nie wiem, co mam z tym problemem zrobic.
Bede bardzo wdzieczny za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam
Rafal
cyberus
Zainteresowany
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2007, 22:43

Post autor: cyberus »

witam .

odpowiem ci szybko i na temat :) idz do neurologa i powiedz mu to co napisales . ciezko mi powiedziec czy mozesz miec kbg czy nie . nei jestem ekspertem :P ale nie wyglada to dziwnie , chociaz pamietam ze czasem tez bol trwal po np 10 min i co kila powracal. wiec neurolog zaprasza:) napisz skad jestes moze ktos w okolicach zna jakiegos dobrego :)

pozdro
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

Post autor: radek »

Rafi,
Nie przejmuj sie potoczna terminologia przy swoim opisie co Ci jest -to akurat najmniejsze zmartwienie. Grunt zebys jak najdokladniej sprecyzowal (tu na forum oraz lekarzowi) gdzie lezy pies pogrzebany. Pamietaj, ze tylko (lub prawie tylko) lekarz (i to ten "wtajemniczony") moze orzec czy masz KBG czy inne ustrojstwo (jakis czas temu juz stracilem sens odrozniania jednego od drugiego -tak samo boli czaszka, ze az wszystkiego sie odechciewa). Tymczasem zanurkuj w tutejsza Encyklopedie, abys mogl sam conieco wiedziec wiecej. Pozdrawiam
midnight
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2008, 19:27

Post autor: midnight »

Tez nie jestem specjalista, ale wyglada to troche jak polaczenie kilku trojdzielno-autonomicznych bolow glowy (a moze to jakas osobna choroba, nie mam pojecia). Ja na swoim przykladzie wiem, ze chyba wszystko jest mozliwe :D

Warto, zebys sobie przeczytal o:
SUNCT i CPH (moze niekoniecznie pasuja kryteria, ale kto wie).

No i przede wszystkim pojdz do dobrego neurologa / skad jestes?
ODPOWIEDZ