Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Nowy Klasterowicz

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
gadek80
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2014, 17:29

Nowy Klasterowicz

Post autor: gadek80 »

Witam
Na początku chciałem się przywitać z Wami, zanim zacznę czytać wszystkie tematy na forum i znając życie zanim się wszystkiego doczytam bóle uspokoją się na kolejny rok albo dwa :)
Mam na imię Maciek mam 34 lata i pochodzę Nowego Sącza.

Nie chcę się za dużo rozpisywać, bo potem nie będzie się Wam chciało tego czytać, ale może ktoś doda potem krótką wiadomość czy też tak macie :)
Na stronę trafiłem przypadkiem podczas jednego ataku, szukając informacji.

Powtarzają się średnio co rok albo dwa od 10lat, kiedyś je nazywałem majówkami, bo najczęściej je miałem w maju tak jak teraz, ale trafiło się mi je mieć w innym okresie.
Chyba jako dziecko 12-13 letnie też je miałem, ale pamięć w moim wieku zawodzi :P
Trwają koło 3-4 tygodni z reguły od pół godziny do godziny.
Umiejscowione po prawej stornie głowy, oczodole i górne zęby, często towarzyszą mu mocne chwilowe ukucia.
Teraz są na LEVEL-u 4-5, ale dwa lata temu było to 8-9.
Te słabsze atakują od rana do popołudnia najczęściej, a te mocne miałem najczęściej w nocy koło 2-5 godziny.
Jak już wyczytałem też mam objaw zatkanej dziurki nosa.
Żeby się lepiej poczuć, zażywam Pyralginę dwie tabletki albo saszetki, ale z tego co już wyczytałem na forum to raczej chyba poprawia mój psychiczny spokój, bo podobno takie leki nie działają KBG.
Kiedy przejdzie odczuwam wielką ulgę, a przy tych mocniejszych bólach jestem wręcz wykończony po takim ataku.
Raczej nie będę stosował leków ze strony www.klasterowy.pl ze względu na ich wysoką cenę.
Moim rozwiązaniem jest przecierpieć ten okres, a potem cieszyć się życiem, że pewnie kolejny rok, dwa będę miał spokój :)
Parę lat temu robiłem badania, nie pamiętam już jakie, ale zanim skończyłem bóle uspokoiły się wtedy chyba na dwa lata.

Jakby ktoś z Was miał jakieś wskazówki będzie mi miło, a ja pomalutku zabieram się za czytanie innych postów :)

Pozdrawiam Maciek
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Nowy Klasterowicz

Post autor: piter »

Cześć Maćku - gadku.
Nie ma takiej możliwości żeby nie chciało nam się czytać cokolwiek napiszesz. Po to też jest to forum , żeby rozmawiać , pisać .
Przy atakach 4-5 level spokojnie nie bankrutując możesz się leczyć dostępnymi w Polsce tryptanami . Polecam zolmiles 5 mg rozpuszczany pod językiem.
Ale przede wszystkim musisz mieć pewność , że masz klasterowy ból głowy . Nie wiem jak w Nowym Sączu jest z neurologami ale " coś - kogoś " musisz znaleźć , żeby być pewien , że to jednak klaster .
Trzymaj się i pisz i pytaj.
gadek80
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2014, 17:29

Re: Nowy Klasterowicz

Post autor: gadek80 »

Dziękuję Piotrku bardzo za podpowiedź z tym lekiem, bo faktycznie jego cena nie jest wysoka i zapewne sobie zakupię go na coś wyższego niż 4 level. Ten poziom jestem w stanie znieść, bo przynajmniej dla mnie to nic strasznego, a nie trwa on często tyle aby lek nawet zaczął działać.
Do lekarza też pewnie się przejdę i też znając życie będzie to już po sezonie moich bóli, bo z reguły trwają koło 3 tygodni i cisza na rok dwa, co mnie bardzo cieszy :)
Z tego co czytałem inni mają wiele gorzej, dlatego też nie panikuję, ale wizyta u neurologa z pewnością się przyda, lecz wszystkie objawy i wszystko co czytałem na stronie klasterowy.pl i tu na forum dokładnie się u mnie pokrywa.

U mnie to jest różnie, od tygodnia miałem codziennie 4 level wczoraj tylko trzeci za to prawie pół dnia, a dzisiaj pierwszy chwilowo.

Pewnie za jakiś czas dołączę tu relację z wizyty u neurologa.

Dziękuję jeszcze raz Piotrku za poradę.

Pozdrawiam Maciek
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Nowy Klasterowicz

Post autor: piter »

Czekamy na relacje z wizyty. To czasami :D :mrgreen: pasjonujący temat .
Trzymaj się i pisz.
gadek80
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2014, 17:29

Re: Nowy Klasterowicz

Post autor: gadek80 »

Tak sobie pomyślałem.
Dzisiaj rano o 4:00 obudził mnie LEVEL 7 i potem jeszcze raz o 8:00 Level 6, a teraz trzyma mnie trójka.

Skoro wszyscy mają podobne objawy, to musi być jakiś czynnik powodujący te bóle.
Na pewno nie wszyscy mieli jakieś zabiegi tak jak ja trzy operacje na oko, co mogły to aktywować, ale może większość ma je w podobnych okresach.
I gdyby ktoś, kto zna informatykę ma tu jakieś wpływy założyłby kalendarz, w którym wszyscy zaczęliby wpisywać kiedy mieli bóle i na jakim poziomie to może by wyszła z tego jakaś prawidłowość?
ODPOWIEDZ