Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

neurostymulacja

Książki, publikacje, strony internetowe, odkrycia na temat KBG.
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

neurostymulacja

Post autor: radek »

Panie, Panowie.
Dziś miałem nieco więcej czasu.... i pewnie chęci, żeby pogrzebać trochę w sieci i oto rezultat:
wyszukując informacji z bardziej rozwiniętego kraju w Ameryce Pn wynalazłem treści o neurochirurgii i neurostymulacji -w stanach parę już lat prowadzi się badania w tym zakresie. A potem okazuje się, że jest już strona polska. Otóż jest takie małe urządzonko, wszczepiane pod naszą skórę głowy, modulujące sygnały mózgowe i zastępujące ból. Prowadzi się chyba nadal badania kliniczne, ale wg tego, co piszą duży udział dotychczasowych pacjentów z kbg zgłasza poprawę. Oto linki dla zainteresowanych:
http://www.medtronic.pl/twoje-zdrowie/n ... /index.htm
wersja ang:
http://www.medgadget.com/2010/09/occipi ... nes_2.html
Pytanie ole to kosztuje i czy faktycznie się sprawdza. Czekam na Wasze komentarze. Kiedyś coś przeczytałem na tym forum, że jeden z naszych miał sie poddać czemuś podobnemu -wybaczcie nie pamiętam szczegółów.
Pozdrowienia na nadchodzący 2013. Oby jak najmniej ataków bólu dla nasz wszystkich!
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: neurostymulacja

Post autor: gnatek »

jak ktoś ma wyjątkowo ciężki przypadek, np chronika to zdecyduje się na wszystko. jeżeli rzut choroby jest raz w roku i stosunkowo krótko , to chyba szkoda ryzykować.
Awatar użytkownika
wrobel81
Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: 30 gru 2012, 10:42

Re: neurostymulacja

Post autor: wrobel81 »

Też mi się tak wydaje...Póki co nawroty mam co 3,5-5 lat przez powiedzmy kwartał i od dwóch tygodni odkąd bóle wróciły na razie ratuję się kawą, zimnymi okładami, spacerami na świeżym powietrzu i gryzę gładź ze ścian...:) nie w głowie mi aż takie nowinki :) choć kto wie... nie dam sobie ręki odciąć, że za dwa tygodnie nie zaśpiewam inaczej...bywa różnie. W polsce stawiałabym raczej na wiekszą świadomość wśrod lekarzy, bo choć to rzadka choroba, ale chorzy pojawiają się wszędzie i cierpią - na podkarpaciu i nad bałtykiem. We Wrocławiu jeszcze nie znalazłam nikogo, kto by się specjalizował, albo chociaz liznął KBG.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: neurostymulacja

Post autor: herman »

To nie tylko we Wrocku. Na śląsku jest jeszcze bardziej ubogo. Dopiero jak młodego lekarza neurologa w mojej przychodni przyjęli to są szanse. Wiedzy nie ma zbyt wielkiej o klastrze ale przynajmniej jest otwarty na sugestie.
ODPOWIEDZ