Członków Stowarzyszenia Chorych na Klasterowe Bóle Głowy prosimy o opłacenie składki (60zł) za rok 2022.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2022

Witam wszystkich

Napisz parę słów o sobie.
Danek55
Nowka

Witam wszystkich

Post autor: Danek55 »

Mam na imie Tomasz, ciesze sie że istnieje takie forum bo prawdopodobnie choruje na KBG. Kilkanascie lat temu miałem cięzki wypadek samochodowy - pękniecie kości czołowej czaszki z prawej strony plus inne obrażenia. Głowa boli mnie od zawsze ale kiedys to były typowe bóle migrenowe natomiast od trzech lat ten bóljest zupełnie inny. Boli mnie pod i nad okiem z prawej strony, towarzyszy temu silne łzawienie oka i opadnięcie prawej powieki. Ból zaczyna sie zawsze w nocy i trwa przewaznie do południa. W skali która juz przezytałem jest to 7 czasem 8. zdarza sie to coraz częściej 2 lub 3 razy w tygodniu. Neurolog u którego byłem powiedział że to po przebytym kiedys wypadku, nie wiedziałem jeszcze wtedy o istnieniu KBG bo bym mu moze zasugerował tą chorobe. Leki przeciwbólowe na mnie nie działają i coraz ciężej mi z tym żyć.Nie pale, nie stosuje jakiej specjalnej diety natomiast zauwazyłem że juz po bardzo małej ilości alkoholu dostaje silny atak bólu. Nie wiem do końca czy to jest KBG ale chyba wszystko na to wskazuje.
Pozdrawiam
Tomek
Danek55
Nowka

Re: Witam wszystkich

Mam jeszcze kilka pytań
1 Ile osób w Polsce choruje na KBG?
2czy choroba nie leczona z czasem nasila się ?
3 czy picie kawy w duzych ilosciach ma jakis wpływ na KBG?
4czy ktoś moze polecić dobrego neurologa w Rzeszowie?
Pozdrawiam wszystkich
Tomek
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie

Post autor: sawbona »

Witam Cię Tomaszu w imieniu forumowiczów......w gronie ludzi od lat zmagających się z KBG, którzy walczą na wszelkie możliwe sposoby z naszą przypadłością.
Cóż, trafia tutaj wielu ludzi pytając czy mają Hortona. Na to pytanie trudno zawsze jednoznacznie odpowiedzieć, zwłaszcza ludziom, którzy podejrzewają ale pewności nie mają. Horton to taka bestia, która mianownik ma wspólny ale cała reszta bywa indywidualna. Rzadko trafiają się dwa takie same przypadki chorobowe. Jednym słowem - jestem zwolenniczką precyzyjnej diagnozy lekarskiej, a nie domysłów. Pewnie to zabrzmi brutalnie ale głowa to taka część naszego organizmu+ układ nerwowy, który chyba jest najmniej zbadanym organem prze medycynę. Tu wciąż lekarze błądzą a cóż dopiero my, zwykli cierpiętnicy? Przede wszystkim więc, polecany neurolog. Czasem jest tak, że podróżujemy po POlsce by takowego znaleźć. Nie wiem jak jest w Rzeszowie, ale pewnie ktoś z pozostałych coś tam wie i da ci znać. ALbo poszukaj na forum ( był gdzieś taki wątek o lekarzach z danymi z całego kraju). To co napisałam powyżej jest jednocześnie odpowiedzią na Twoję pytanie:ile nas jest? Nie wiadomo. Chyba nikt w Polsce nie prowadzi takowej statystyki, bo KBG jest takim 10 kołem u wozu u neurologów. Niewielu się w nim specjalizuje. Nikt również nie wie czy choroba nasila się nie leczona albowiem każdy z nas na tym forum, MUSIAŁ sięgnąć po medykamenty by jakoś żyć. Kawa? Różnie bywa- indywidualna sprawa. Ja piję dużo kawy i nic się nie dzieje. Dawniej kawa pomagała mi na początku ataku bo zmniejszała siłę bólu. Teraz nie pomaga ale też nie szkodzi. Niektórzy nie palą choć nie mam wrażenia, że ich to ozdrowiło. Ja palę i też nic. Jak z kawą.

Reasumując. Najpierw wizyta u dobrego neurologa, nie konowała. Potem diagnoza, leki. Sprawdzenie czy leki działają i dopiero wtedy samookreślenie. Jestem hortonowcem. Bo jesli nie jesteś to tylko powinieneś dziękować losowi. To oczywiście, zaszczyt przebywać w tak zacnym gronie ale lepiej być zdrowym niż mieć KBG. Buszuj na forum. Szukaj lekarza i dawaj znaka co tam. Pozdrówki i do następnego przeczytania :)
Sawbona
Danek55
Nowka

Witam, dzięki Sawbona za miłe słowa. Mam jeszcze kilka pytań. Lekarz u którego byłem nie za bardzo wiedział o takiej chorobie (neurolog) , zapisał mi Divascan do ciągłego zazywania i Cataflam przy atakach bólu. Czy te leki faktycznie moga coś pomóc? Mam tez skierowanie na badanie tomografem komputerowym głowy. Czy badanie to potrafi potwierdzić lub wykluczyć KBG?
Pozdrawiam
Tomek
Aleko
Site Admin

Post autor: Aleko »

Witaj Danek,badanie tomografem nie potwierdzi ani nie wykluczy KBG.Jednak każdy klasterowiec powinien go wykonać dla wykluczenia innych przyczyn bólów głowy.Lekarz standardowo zleca wykonanie tego badania.Do którego neurloga w końcu trafiłeś?Leków ,które zapisał nigdy nie stosowałem.Zerknij tu :http://www.klasterowy.pl/inne-leki.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ