Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Witam wszystkich serdecznie

Napisz parę słów o sobie.
Marta25
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2010, 12:41

Witam wszystkich serdecznie

Post autor: Marta25 »

Witam,
Mam 25 lat i jestem z Gdańska. Od kilku lat nękały mnie bóle głowy tzn bardziej określiłabym to jako "ból oka" , oczodołu po prawej stronie nie do zniesienia. Ból potrafił trwać kilka godzin i już przed rozpoczęciem czułam dziwny ucisk koło oka i wiedziałam co mnie czeka:( zazwyczaj Ibubrom nie pomagał i przeczekiwałam ból z otwartym na oścież oknem i okładem na oku. Cały czas towarzyszy temu dziwne uczucie zatkania nosa po stronie której boli mnie głowa ( a kataru brak). Bóle mam bardzo rzadko, zdarza się ,że raz na 3 lub 6 miesiący ,i potęguje je dłuższe leżenie w łóżku, stres, przejedzenie. Teraz gdy jestem w ciąży ból był tak cholernie uciążliwy ,że postanowiłam w końcu coś z tym zrobić i udałam się na ostry dyżur. Tam zbadała mnie neurolog i stwierdziła ,że mam po stronie bólu węższą źrenicę i ,że z moich opisów wynika, że to jej ztaniem własnie klasterowe bóle głowy. Zbadał mnie też okulista który nie wykrył nieprawidłowości. Neurolog powiedziała, że mam przy następnym bólu przyjechać na podanie tlenu a teraz na tym forum czytam ,że to musi być szybko podane a zanim dojadę do szpitala to przecież minie kupa czasu;/;/!!! Trochę mnie to przeraża nie chcę znów tego przechodzić szczególnie ,że w ciągu ostatnich 2 miesięcy miałam już 2 ataki:( Poszłam jeszcze do innego neurologa, który przepisał mi wiedząc ,że jestem w ciąży Sumanigram 50 mg i Ultracad (nie wiem czy dobrze piszę bo na recepcie ciężko odczytać co napisał) ale dowiedziałam się ,że nie wolno ich brać w ciąży- jestem wściekła, że mi je zapisał nawet ich nie wykupię. Wracając do tego tlenu to chciałabym mieć coś takiego w domu żeby następnym razem mieć ból z głowy bo faktycznie zanim dojade na tlen do szpitala to znów padnę z bólu. Nie dostałam ani zadnej recepty na ten tlen ani nie wiem gdzie go kupic bez tej recepty, po tym co przeszłam stwierdzilismy z mężem ,że nie ważne ile będzie kosztować ten tlen byle był w domu. Tylko jak się za to zabrać i może ktoś wie w którym sklepie w Gdańsku to kupić i czy musi być ta recepta?? Nie wiem też jak to wszystko skompletować:( Liczę na pomoc:(
Pozdrawiam .
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: wlodzimierz »

Witamy na forum.Jeśli chodzi o tlen to poczytaj temat[TLEN].Jeszcze jedno czy przed bólami nie miałaś jakiegoś urazu kręgosłupa szyjnego ..Zapraszamy do poczytania postów na tym forum ,tutaj się wszystkiego dowiesz o chorobie i jak można z nią walczyć.Jednak polecam kontakt z dobrym neurologiem.... :D
Marta25
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2010, 12:41

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: Marta25 »

Tylko jak tego dobrego neurologa w Gdańsku znaleźć skoro w przeciągu dwóch dni miałam kontakt z dwoma.Pierwsza postawiła diagnozę i zaleciła ewentualnie dojazd do szpitala na tlen przy kolejnym ataku a drugi chciał nafaszerować lekami szkodzącymi dziecku (pajac!) Czytałam wszystko uważnie o tlenie, wiem ,że trzeba skierowanie ale odnoszę wrażenie ,że lekarze nie mają pojęcia o tej chorobie skoro najpierw mnie diagnozuje a potem karze dojeżdżać po tlen jak to ma być od razu podane;/ Szkoda, że nie można iść po prostu do sklepu medycznego i kupić tego tlenu od ręki (nawet jakby z 2 tysiące kosztował to i tak bym go kupiła bo panicznie się boję następnego razu:(((( i boje się ,że z tych nerwów i bólu zaszkodzę dzidzi. Nigdy nie miałam żadnego urazu głowy a te bóle są po prostu tragiczne, nie mogę normalnie funkcjonować jak mnie złapie. Mam trochę swoich sposobów, leżę na lewym boku (zawsze boli mnie prawy oczodół), otwieram okno, kładę mokry ręcznik, chodzę po domu na przemian z leżeniem często i czekam...
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: wlodzimierz »

Kiedyś tlen można było kupić w aptece w 1kg butlach.[nie wiem jak jest teraz]Ja mam skierowanie też do szpitala w razie ataku na tlenoterapie.Na tym forum jest również opisany podobny przypadek jak Twój .Są tu też kobiety które były w ciąży,i one opisały swoją walkę z KBG.Nie poddawaj się w takim mieście jak Gdańsk musi być lekarz neurolog który się zna na naszej chorobie.Słyszałem o Instytucie Morskim i Chorób Tropikalnych może tam Ci pomogą.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: herman »

Jedynie recepta od neurologa na tlen i wypożyczyć butlę od firmy rozprowadzającej tlen.
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: januszx64 »

moje jest takie zdanie , najpierw trzeba sprawdzić czy tlen zadziała na ciebie ? i będzie wszystko jasne kupować czy nie kupować , oby pomógł :) :D
ODPOWIEDZ