Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Witam

Napisz parę słów o sobie.
miro67
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:29

Witam

Post autor: miro67 »

Witam wszystkich z grona KBG.Nazywam się Mirek mieszkam w Stalowej Woli,o Hortonie dowiedziałem się pracując w Niemczech w latach 90-tych gdyż odczuwałem bóle głowy.Poszedłem do lekarza i robiono wszystkie badania jakie były do zrobienia i wykluczenia powiązania z bólem głowy.Neurolog wyjaśnił mi podstawę choroby ale nie przyczynę,dostawałem różne leki które nie skutkowały wymyślano różne tezy że może rozłąka z rodziną itp.Po powrocie do kraju czepiałem się wszystkiego akupuktury,energoterapełty i tak dalej bez skutku jak był ból tak pozostał.Z bólem przywitałem się w 1994r i mam go do dziś z kilkoma przerwami 2-3 letnimi raz są to letnie pory ale rzadko częściej są jesienią i zimą tak jak teraz i boję się bo dopiero jest początek a co będzie dalej.Bóle zaczęły mi dokuczać od dwóch tygodni po 3 w nocy nieraz w dzień i to bardzo silne, w skali jak to piszecie 7-8-9.Bóle mam po prawej stronie od górnej szczęki w górę głowy tępy i piekący,łzawienie oka wyciek z nosa skroń i górna część głowy i do tego potrzebne są dwie paczki chusteczek.To było by na tyle jeśli są jakieś pytania chętnie odp.Wszystkich Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 687
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Witam

Post autor: piter »

Witaj wśród nas :cry: :)
cześć miro - napisz może jakie specyfiki niszczą Twoją wątrobę :(
jak często masz ataki ?
i polecam postudiowanie forum - w zasadzie wszystkie odpowiedzi na pytania tam powinny być , a jak chcesz pogadać to ktoś zawsze jest ... albo na chacie albo odpowie w którymś z działów ;
miro67
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:29

Re: Witam

Post autor: miro67 »

Dziś akurat nie mam ochoty bo od rana mam bóle i trzymają mnie już ponad 12 godz i byłem cały czas w pracy po przyjściu do domu wziąłem imi ale w tabletce trochę puściło ale nadal czuje.Co do forum to już postudiowałem go trochę ,nie wiedziałem że takie forum istnieje,co do leków to kiedyś przepisał mi neurolog tramal potem drugi jakieś leki ale nie pamiętam i od bólu ketonal ale chyba jak u wszystkich tylko złudzenie że pomogło bo ból sam sobie odszedł.Napiszę jutro jak mi przejdzie chociaż jest jeszcze przed nami noc strach pomyśleć.
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: Witam

Post autor: januszx64 »

twój opis to moim zdaniem nasz kolega , to jak moja pani doktor mówi typowy przypadek książkowy . szukałem tej książki i nigdy jej nie znalazłem , ale znalazłem forum na którym dziś możemy sobie porozmawiać z takimi ludzimi jak my
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Witam

Post autor: gnatek »

zapraszam do naszego stowarzyszenia :)
potrzebujemy ludzi, by móc sobie wzajemnie pomagać. a w grupie siła :D
miro67
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:29

Re: Witam

Post autor: miro67 »

Po wczorajszym całym dniu noc jakoś przespałem do 6 rano bo znowu się pojawił ale krótko bo około 40min i jakoś do tej pory mam spokój ciekawe czy sobie dziś też pośpię.Co do waszego forum to trafiłem przypadkiem bo czytałem strony medyczne na temat KBG czy coś nowego wynaleźli ale nić nie znalazłem po za waszym forum i muszę powiedzieć że jest dużo ciekawych porad no jednym słowem super.Teraz wiem że nie jestem sam z tym ogniem piekielnym.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Witam

Post autor: herman »

UWAGA. Nie będę odstawał od standardu ;)
Miałeś jakieś urazy kręgosłupa w okresie pół roku do dwóch lat przed pojawieniem się hortona ?
Próbowałeś spać np. na siedząco ?
Spróbuj ewentualnie ćwiczenia szyi, masaż karku itp.
Spanie na siedząco polecono mi na tym forum i muszę przyznać, że skutkowało. Przesypiałem całą noc.
piaf5
Nowicjusz
Posty: 93
Rejestracja: 27 kwie 2009, 01:29

Re: Witam

Post autor: piaf5 »

Witam wszystkich, a szczególnie miro. Jakis czas nie mogłam się zalogować na tym forum, nie wiem co sie stało, ale już jestem na nowym haśle. Chcę tylko powiedzieć, że u mnie coraz lepiej. Herman, jeśli chodzi o kregosłup, to mogą być nie tylko urazy, ale powstają też zwyrodnienia, nie wiem, czy uwzględniasz to wrzucając do jednego worka. Z tym kręgosłupem to masz diagnozę 80% jak w banku, bo przeważnie większośc ma jakieś uszczerbki na nim. Ale przyszła mi do glowy jeszcze jedna sprawa, a mianowicie krążenie mózgowe. Z tego co się orientuję może to też mieć wpływ na bóle, a przyczyny mogą być różne, np. zwężenie tętnic mózgowych po po lewej stronie( mimo, że tętnica lewa szyjna jest szersza), wtedy też może dochodzić do różnorakich zaburzeń, krew płynie pod róznym ciśnieniem w różnych miejscach, powstają nieprawidłowe wyładowania elekrtomagnetyczne, dochodzi do ucisku nerwów( nie tylko przez rozszerzenie tętnic), co wywołuje ból.Ma również znaczenie pozycja głowy, zupełnie inaczej krew płynie gdy głowę mamy w pozycji leżacej, a inaczej w pionowej. Nawet bodajże prof. Prusiński w swojej książce zalecał klasterowcom spanie z głową wysoko.( U mnie to reguła). Z nowości... to niedawno przeczytałam w necie, że odkryto gen, który odpowiada za próg bólu i wystarczy dopasować do niego odpowiedni lek, który go przyblokuje i po bólu.
Podrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Witam

Post autor: gnatek »

może w przyszłym tygodniu znajdę chwilę czasu, to zajrzę do apteki.
dopasuję sobie odpowiedni lek do tego genu, co go teraz odkryli i po bólu. :)
u Lema też podobne rzeczy były. chyba jeszcze trzeba będzie poczekać... :(
miro67
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:29

Re: Witam

Post autor: miro67 »

Kręgosłup mam ok.nie miałem żadnej kontuzji,co do spania na siedząco to nie daje efektu bynajmniej u mnie,a o masowaniu karku lub szyi to za każdym razem próbuje tylko im bardziej ból wzrasta tym bardziej mnie to masowanie wku-a :evil: .Mi nie wiem czy pomaga, ale w trakcie bólu to chodzę tam i s powrotem i obijam się o przedmioty.Pozdrawiam
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Witam

Post autor: wlodzimierz »

Chyba nie jesteś cierpliwy.Nasza choroba wymaga cierpliwości i opanowania bólu.Do tego musisz się przyzwyczajać to połowa sukcesu w walce z bólem.Spróbuj jeszcze okładów z zimnej wody karku i skroni w czasie ataku .Spanie na siedząco już dawno opanowałem ,śpię w czasie ataku na bujanym fotelu -pomaga .Chodzenie po domu w czasie ataku jest dobre ,tylko obierz trasę i uprzątnij przeszkody po drodze -próbuj co dla Ciebie jest dobre i skutkuje... :D
miro67
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:29

Re: Witam

Post autor: miro67 »

Witam przez tyle lat to cierpliwość już dawno mam wyrobioną i pogodziłem się z tym,bo jakie jest wyjście. Chodzenie mam już opanowane,także kiwanie się lub kręcenie głową w prawo i lewo do oporu i trochę skutkuje :lol:
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Witam

Post autor: herman »

Normalnie jak by mnie widział ...
Jak nie skutkuje moja pozycja to robię dokładnie to samo, tym bardziej, że nie widzę wtedy za dobrze ... Kiwanie się i kręcenie głową to też moje akcje ...
miro67
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:29

Re: Witam

Post autor: miro67 »

Włodzimierz do chodzenia używam nawigacji tak że bez obaw na nic nie trafię w kuchni,a okłady zimne to akurat tobie odpowiada ale czy innym musi pomóc bo mnie w :( k.......wia
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Witam

Post autor: wlodzimierz »

Nie każę Ci to robić ,ale możesz spróbować.Jeśli nie będzie efektu nie musisz stosować.Zapobieganie i łagodzenie ataków to metoda prób i błędów .Sam musisz dobrać do siebie najskuteczniejszy sposób w walce z atakami.
ODPOWIEDZ