Członków Stowarzyszenia Chorych na Klasterowe Bóle Głowy prosimy o opłacenie składki (60zł) za rok 2022.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2022

WITAM

Napisz parę słów o sobie.
r-i-c-o
Nowka

WITAM

Post autor: r-i-c-o »

Witam wszystkich.
Mam na imię Ryszard. Mam 30 lat.
Od kilku lat towarzyszą mi bóle głowy, zawsze to jest lewa tylnia półkula głowy.
Czasami się budzę z bólami głowy, czasem mnie bierze na wieczór.
Ból jest narastający, na początku zwykły, przeradza się w dość mocny i pulsacyjny , czasem prowadzący do wymiotów.
Da się z tym żyć jakoś :)
Diagnoza lekarza to KBG.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik

Re: WITAM

Post autor: piter »

Hey r~i~c~o pozdrów lekarza za trafną :?: hmm :? :? diagnozę - bo to najważniejsze
A ja pozdrawiam Ciebie too - i mam prośbę żebyś napisał nam coś jeszcze o objawach w trakcie ataku, o porach ataków i jakie leki zaaplikował Ci lekarz . Kopsnij jakieś info o twoim towarzyszu :)
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik

Post autor: herman »

Nie słyszałem przyznam szczerze o KBG z tyłu głowy i o charakterze pulsacyjnym. Ktoś mógłby przybliżyć ?
Zawsze myślałem, że są jak studia (zaoczne) i ból jest ciągły.
nie dyskutuj z idiotą ... sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

moje gg 5694314 ==> nie dotyczy cytatu powyżej ;-)
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany

Post autor: januszx64 »

witam też myślę podobnie jak herman i dodam że to bardziej przypomina bóle napięciowe i ciśnieniowe , ale one mogą wywoływać klastera , dobrze było by przybliżenie dolegliwości przez kolegę ?
Janusz
r-i-c-o
Nowka

Post autor: r-i-c-o »

napiszę tak:
jak dla mnie to migrena, jak mnie głowa zaczynała boleć to brałem ketanol i po krzyku.
Nie jestem zwolennikiem lekarzy i sterczenia w kolejkach do doktora za staruszkami i czekania miesiącami na termin wizyty.
Do lekarza wybrałem się jakiś rok temu. Może się lekarz pomylił, nie wiem, dlatego tu się znalazłem.
Za uwarzyłem że jak wypije na noc piwo to rano mnie boli głowa tzn jedna strona i to nie zawsze. Ból jest czasem tak mocny że nie moge patrzec na oczy, wszystko mnie wtedy drażni. To nie jest normalny ból głowy czy też tzw kac. A jeśli chodzi o pulsacje to myślę że to od ciśnienia, ale też rzadko tak mam.
Jak na razie bóle mam coraz żadziej.
Leki jakie mi zapisał lekarz to " BELLERGOT"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik

Post autor: piter »

jeśli masz klastera - """"" Nie jesteś zwolennikiem lekarzy i sterczenia w kolejkach do doktora za staruszkami i czekania miesiącami na termin wizyty.""""" - a :!: faktycznie cierpisz - musisz " iść " do dobrego neurologa , który postawi trafną diagnozę ( możesz mu pomóc , przeglądając to forum ) .
jeśli masz klastera i bierzesz Bellergot to twój dotychczasowy lekarz albo jest skończonym kretynem albo faktycznie w wyniku udanego wywiadu ma rację , ale nie akurat co do klastera :)
ODPOWIEDZ