Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Coś nowego

Książki, publikacje, strony internetowe, odkrycia na temat KBG.
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Coś nowego

Post autor: brawo04 »

www.damian.pl/leczenie_bolu-6.html
TERMOLEZJA
może to jest jakaś szansa, może warto spróbować ?
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Coś nowego

Post autor: piter »

Powiem Ci bravo 01 , że to nawet interesujące .
Od niesławnych elektrowstrząsów , ludzie szukają tego typu " leczenia " i nawet są jakieś wyniki , choć słabo je śledzę - niestety
gdybym wiedział o jednej metodzie ( leczenie prądem , ogólnie mówiąc ) która pobudza endorfiny , i działa może nie natychmiastowo ale szybko ; to od razu podłączam się do prądu przy pierwszym nieśmiałym kochanym moim ćmieniu
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Coś nowego

Post autor: piter »

p.s
a Silva ? podobno był leczony prądem z akumulatora .
ale nie powiem gdzie go podłączali
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Re: Coś nowego

Post autor: nadzieja »

ooo ciekawe... prąd baaardzo pobudza bez wątpienia;) i moze coś w tym byc...
mnie raz lampki choinkowe kopnęły byłam szczęsliwa całe święta...:P a Silva jest the best :lol:
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Coś nowego

Post autor: brawo04 »

Będę próbował dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej metody, chcę zadzwonić i pogadać z fachowcami z tego szpitala.
Jak będę miał jakieś konkrety to dam znać na forum.
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: Coś nowego

Post autor: Mateusz »

Ciekawe jaki procent jest sukcesu i trwałości takich zabiegów, bo w przypadku Klasterowych Bólów można zrobić to po stronie twarzy gdzie czujemy ból a nadal mieć ataki, były przypadki ludzi którym cały nerw cięto i nie czuli nic po stronie klasterowej a nadal miewali straszne ataki bólu.

Czyżby problem leżał w mózgu nie w nerwie?

Choć nie powiem, zainteresowało mnie to, jeśli chociaż jedna osoba na tym skorzysta, jestem za.
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Coś nowego

Post autor: brawo04 »

Ja już przewertowałem tyle materiałów na temat bólów głowy że mógłbym powoli robić specjalizację z neurologi, ha,ha.
Z tego co wiem Termolezja jest już wykorzystywana na świecie od trzydziestu lat, ale pamiętajmy że my żyjemy w Polsce.
Wiadomo że są fachowcy i "fachowcy" ważne żeby dotrzeć do tego najlepszego albo przynajmniej do takiego który nas
nielekceważy.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/b ... 34002.html
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: Coś nowego

Post autor: Mateusz »

Jest wiele nie-oficjalnych sposobów leczenia KBG, takich jak, właśnie termolezja, korzeń Kudzu, picie dużej ilości wody z magnezem i witaminą C, halucynogeny działające na serotoninę, eksperymentalna śpiączka Ketaminowa, komory hiperbaryczne, stymulacje nerwów itp.

I wszystkie z tych powyższych działają choćby na jakiś mały procent klasterowców
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Coś nowego

Post autor: herman »

być może powodem mojego zafascynowania leczenia prądem jest zawód, którego się nauczyłem i który wykonuję (automatyk) ale uważam, że jeżeli chodzi o mózg i układ nerwowy to przecież całość działa na impulsach elektrycznych i tutaj widzę przyszłość.
sam fakt, że robotyka mocno wchodzi w protetykę, urządzenia elektroniczne coraz bardziej czułe, zahaczmy wręcz o elektronikę na poziomie elektronu. sama analiza eeg powinna się bardziej rozwinąć. traktując mózg jak typowe urządzenie powinno się dać sygnałem z zewnątrz wpłynąć na odbiór bodźca czyli dało by się odpowiednią stymulacją neuronów uniknąć bólu.
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: Coś nowego

Post autor: Mateusz »

herman to mówisz o Deep Brain Stimulation albo tak zwanej Stymulacji Nerwu Potylicznego urządzeniami zwanymi "pacemakerami"

Już coś takiego się praktykuje, skuteczne ale drogie, poczytaj na googlach jak jeszcze nie widziałeś: )
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Coś nowego

Post autor: sawbona »

Ja żem chciała tylko dodać, że własnie na taki zabieg w marcu się wybieram. Wszczepią mi stymulator podwzgórza, gdzie poprzez odpowiednią stymulację neuronów będę "MAM NADZIEJĘ" człowiekiem wolnym od ataków.
ODPOWIEDZ