Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: Bea »

Przepis na dzielenie imigranu-pewnie są lepsze,ale ja tak umiem.

Potrzebujemy insulinówki czyli małe strzykawki z igłami i jedną wiekszą strzykawkę zakończoną zamknietą igłą. Dwa całe zastrzyki imigranu wypychając od tyłu, wciskamy do strzykawki większej,a potem dzielimy równo jej zawartość na trzy insulinówki. Czyli z dwoch imi mamy trzy dozy dla siebie na trzy ataki. Jesli komuś pomaga połowa dozy imigranu,mozna analogicznie podzielić na połówki,ale wtedy juz prościej. Jak mamy pen/aparat do wstrzykiwań/, to sytuacja troszkę się komplikuje, bo trzeba dokładnie odmierzyc,ile imigranu możemy pozbyć się do insulinówki-tę 1/3 oczywiście z calej jednej dozy.
To się może wydawac skomplikowane,ale wystarczy raz sprobowac i okazuje się proste


_________________
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Post autor: Olek »

Halo,

Pomyslowy Bobromir.....! :shock: :lol: :wink:

SUPER......Bardzo dobrze ze dzielisz Imigran bo czesto wystarcza mniejsza dawka a nizeli jest w strzykawce.

Dalej tak :lol: :wink:

Pozdrawiam
Olek :santa:
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

dzielić czy dodawać...

Post autor: gnatek »

fajnie jest gdy organizm reaguje na mniejsza dawkę imi.
ja niestety mam odwrotnie. nie wiem czemu to przypisać , ale na przestrzeni tych wszyskich lat obserwuję wyraźną ewolucję kbg. w złym kierunku.
kiedyś imi dawał mi 100% skuteczności. natychmiastowo przerywał atak i spokój na najbliższe kilkanaście godzin.
tej nocy zrobilem sobie dwa zastrzyki ( a powinienem jeszcze dwa).
i szok , bo horton się niepoddawał. z wielkimi oporami , po 30 min. jedynie osłabł . nie na tyle by móc zasnąć. po 4 godz. nastepny. znów zastrzyk. znów to samo. po 3 kolejny. różnica o tyle, że poprzednia noc to 8 godzinnych ataków z 20 min przerwami na "sen". a w ciągu dnia 5-6 troszkę słabszych.
chyba wyjadę na biegun północny, tam dzień trwa pół roku :)
mimo wszystko pozdrawiam ciepło z łodzi. Waldek
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: Olek »

Witaj Waldek,

ja mialem tez juz cos takiego ze imi nie zadzialal....? lecz to znow minie :wink:
Byly dni co bralem w przeciagu 24 godz. 10-13 zastrzykow przez ok 14-20 dni :shock: :oops: horror lecz zyje.

Jeden mnie niechce jeszcze a ten drug mnie sie boji :roll: :twisted: :twisted: :twisted: :lol:

To minie wszystko

Pozdrawiam
Olek
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: Aleko »

Jeszcze raz gorąco zachęcam do dzielenia imigranu.W tamtym roku odkryłem,że działa na mnie już połowa ampułki.Dzisiaj w nocy przez przypadek (słabe oświetlenie,ręce mi się trochę trzęsły bo nie przygotowalem porcji wcześniej) nierówno podzieliłem zastrzyk i okazało się,że wystarczyło mi 0,2 ml 8) .Z tego wynika,że z dwóch ampułek mogę przygotować aż pięć zastrzyków.
Chyba ktoś z moich przodków pochodził ze Szkocji :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: Olek »

Witaj Aleko,

mysle ze takie doswiadczenia i experementy sa warzne i mozliwe bez uszczerbku zdrowia !!!!!!
mnie pomagal Imigran w porcjach 1/2 czyli 0,3 ml bez problemu przez 3,5 roku lecz teraz mam juz za malo :roll:

lecz musze znow wyprubowac , a moze.....? sie uda :mrgreen:

Ja mysle ze Epizodycy co maja wieksze przerwy z Imigranem , jest dawka 0,25 - 0,3 ml wystarczajaca a zeby przerwac atak :roll:

Mysle jak by dzelic imi w Penie bez dodatkowych strzykawek..... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Glaxso niema interesu na zmniejszeniu dawki bo w tedy nie sprzedadza az tyle i nie bedzie tyle zarobku jak teraz :oops:
szkoda ze sie tylko pieniadze licza a nie ludzkie cialo i zdrowie :roll: :wink:

Pozdrawiam
Olek
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: Aleko »

Napiszę,jak ja to robię:
Jedna strzykawka z dużą,długą igłą.Wbijam w ampułkę od góry( tam gdzie ściągasz jedną z tych dwóch niebieskich pokrywek).Wciągam cały lek do strzykawki.Wypuszczam do płytkiego kieliszka ( w końcu to tylko 0,5 ml).Mam przygotowane dwie malutkie strzykawki ,z krótkimi,cienkimi igłami (pytaj w aptece o insulinówki).I do nich wciągam imigran z kieliszka (do każdej pół ilości z kieliszka czyli 0,25ml).Robisz zastrzyk,jeżeli nie działa próbujesz następnym razem podzielić 2 ampułki na 3 dozy (wtedy wychodzi 0,33 ml).Jeżeli to nie podziała trzeba po prostu robić cały zastrzyk penem.
Metoda dzielenia imigranu ma jeszcze jedną ważną zaletę (oprócz oszczędności imi).Wiem co piszę bo próbowałem każdy sposób.Chodzi o ból kilka minut po injekcji.Przy podaniu całego zastrzyku odczuwałem bardzo silny kilkuminutowy ból,mrowienie skóry,odczuwalny duży nacisk ciśnienia w głowie,lekkie sztywnienie karku.Wraz ze zmniejszaniem dawki te skutki uboczne były dużo lżejsze i znacznie łagodniały.
Sorry,że tak wałkuję temat,ale chciałbym aby sprawa dzielenia imi była jak najprostsza i najbardziej czytelna :) .
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: piter »

spróbuję na jesień imigranu - jak wróci mój ( nasz ) przyjaciel - wtedy spytam dokładnie jak z tym kieliszkiem i strzykaweczkami.
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: jadek »

I jak może spróbuję z tym dzieleniem... U mnie 15 minut po wstrzykcięciu jest koszmar (potem przechodzi), więc może faktycznie pod tym względem będzie lepiej ;) Póki co, zacząłem brać Medrol, o efektach poinformuje ;) Jak najkrótszego epizodu życzę wszystkim, u których teraz twa!
Awatar użytkownika
Krzyniu
Zainteresowany
Posty: 239
Rejestracja: 06 sty 2008, 18:38

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: Krzyniu »

Aleko pisze:Przy podaniu całego zastrzyku odczuwałem bardzo silny kilkuminutowy ból,mrowienie skóry,odczuwalny duży nacisk ciśnienia w głowie,lekkie sztywnienie karku.
a już myślałem, ze ja jakiś "inny" jestem, a tu masz- Aleko ma tak samo :?
Ja to określam: "1000 komarów jednocześnie kąsa mnie w głowę" - w porównaniu z tym co bywa 30sek. wcześniej to te 1000 komarów to niemal pieszczota :)

BTW: Olku, Aleko - dzięki - Wy wiecie za co ...
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: herman »

najlepsza metoda wstrzykiwania bezpośrednio do insulinówki...
niestety miałem okazję zastosować imigran ... DZIAŁA !!! ale, że się tak wyrażę: cieszę się ...... niebardzo. ;) niebardzo, bo skoro działa tzn, że ma na co działać. dostrzegam nieznaczne skutki uboczne w postaci mdłości (przez około minutę) czy delikatnego mrowienia w rękach mniej więcej minuta. nic to jednak jeżeli w około 5 minut jest po bólu.
Zdzich50
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, 08:12

Re: Dzielenie Imigranu Inject na mniejsze dozy!

Post autor: Zdzich50 »

Witam wszystkich serdecznie. Mam lek Imigran injct niestety nie mogę go używać. Odstąpię za jakąś rekompensatą kosztów, jeśli byłby ktoś zainteresowany. Pozdrawiam.
Kom: 604349715
ODPOWIEDZ