Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Kbg u brata. Dziwne stany psychiczne.

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
Piter2706
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2022, 15:51

Kbg u brata. Dziwne stany psychiczne.

Post autor: Piter2706 »

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy.
Konto założyłem przez wzgląd na brata.
Od miesiąca ma kbg. Nie widuje go bo mieszka za granicą.
Moje pytanie brzmi: czy podczas napadów lub po prostu przez to że bardzo mało śpi mogą wystąpić zaburzenia psychiczne? Generalnie brat ma jakby psychozę lub jest w stanie hipomanii. Ciężko mi to określić ale strasznie dużo gada i to dziwnych (dla reszty rodziny, dla mnie to nie jest aż tak dziwne ale to nie miejsce aby o tym dyskutować) rzeczy, strasznie się nakręca, z tego co wiem bywa agresywny. Ja generalnie bazując na własnych doświadczeniach uważam że to dlatego że bardzo mało śpi. Diagnozę ma na papierze z tego co wiem, leki jakie bierze też mi pokazywał ale niestety nie pamietam nazwy. Ma także butle z tlenem. Czy właśnie przez kbg mogą wystąpić jakieś zaburzenia na tle psychicznym? Bardzo chciałbym mu pomóc. Dziękuje za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam Piotrek
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Kbg u brata. Dziwne stany psychiczne.

Post autor: Aleko »

Witaj Piotrek. Moim zdaniem stan psychiczny brata jak najbardziej może mieć związek z KBG. Nadpobudliwość i agresja występują u części chorych. Te zachowania wynikają ze skali bólu, chory nie jest sobie w stanie z nim poradzić. Brak snu pogłębia słabą kondycję psychiczną. Dlatego tak trudne jest życie z klasterowcem. Może trzeba poszukać pomocy u lekarza specjalisty.
Pozdrawiam.
Piter2706
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2022, 15:51

Re: Kbg u brata. Dziwne stany psychiczne.

Post autor: Piter2706 »

Aktualnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym na obserwacji. Z leków napewno bierze werapamil i sumatryptan ( tego drugiego nie jestem pewny)
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Kbg u brata. Dziwne stany psychiczne.

Post autor: Aleko »

Żaden z tych leków nie ma bezpośredniego wpływu na stan psychiczny. Częściowo może sumatryptan, który poprawia nastrój poprzez prawie natychmiastowe przerwanie ataku.
Masz jakieś aktualne wiadomości o stanie brata?
Piter2706
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2022, 15:51

Re: Kbg u brata. Dziwne stany psychiczne.

Post autor: Piter2706 »

Z tego co wiem to zachowuje się nadal jak nie on. Mi to wygląda na jakąś psychozę. Nadal mówi dziwne rzeczy nt Boga, demonów itp. Jest dość mocno odrealniony. Lekarze mówili że mógł po prostu przedawkować leki bo z tego co wiem to robił tak że zażywał duże dawki. Narkotyków we krwi nie wykryto. Ataki nadal ma z tego co wiem.
ODPOWIEDZ