Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Olek »

Czesc,
Sumatriptan - SUN Inject w Polsce jest dostepny w aptekach.
:roll: :lol: :mrgreen:
Znalazlem oferte w internecie:
https://www.swiatleku.pl/product/sumatr ... rz-a-0-5ml

Mniejsze dawki , nie trzeba dzielic

Zna to ktos, pubowal juz ktos jak dziala.....?
:roll: :roll: :roll:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Olek »

Czesc,
jak widze ceny wpolsce za leki sa nie normowane ...? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jak na targu :oops: :roll: :lol:

https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/9949 ... kiwan#cena

Pozdrawiam
Madi
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2022, 10:55

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Madi »

Witajcie, ja jestem całkiem nowa, ale akurat z Sumatriptanem SUN we wstrzykiwaczu już trochę się znam. Płacę za niego niecałą stówkę (2 te peny są w opakowaniu). Generalnie nie wiem jak Wy, ale ja nie mam bogatego taty i pracuję w korpo. U mnie w pracy nikogo nie interesuje, że mogę być niedysponowana, mam okres i migrenę. A ja mam szczerze dość ludzi gadających, że znowu cię boli a to znowu musiałaś coś odwołać, to bardzo dołuje. Dlatego wolę zapłacić te 100 ziko i mieć ulgę po 2 godzinach, a tak mam z tym właśnie lekiem sumatiptan sun. Poszukajcie sobie w aptekach internetowych - nawet gdzieś widziałam za mniej niż 95 zł. Sprawdźcie, może Wam też pomoże.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Olek »

Czesc Madi,
dzieki za info.......
dozo zdrowia bezbolessnego czasu dla ciebie.
pozdrawiam
Madi
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2022, 10:55

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Madi »

Oby tak było <3 dziękuję i wszystkiego dobrego
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: piter »

Cześć.
Madi po zastrzyku 5 mg sumatryptanu masz ulgę po 2 godzinach ? Dobrze zrozumiałem ?
Madi
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2022, 10:55

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Madi »

Hejko, wiesz co, szybciej mam pierwsze efekty. Tak po 10-15 minutach jest już lepiej, a po 2 godzinach to ja wracam do normalnej sprawności. Szybko działa u mnie.
Madi
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2022, 10:55

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Madi »

Ale to nie jest 5 mg tylko 3 mg/0,5 ml (ten mój wstrzykiwacz), tak dla uściślenia
Flying_engineer
Nowka
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2022, 21:56

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Flying_engineer »

ja kupiłem wczoraj 2 peny, ale z użyciem czekam na sytuację podbramkową. Aktualnie wożę do pracy butlę z tlenem 2L, wszyscy moi podwładni oraz szefowie wiedzą o mojej chorobie i są mega wyrozumiali. Jak mam spotkanie i zaczyna się atak to mogę wyjść na zolmiles + tlen, ale są sytuacje np. spotkanie z Zarządem gdzie nie bardzo jest jak wyjść. Wtedy mam zamiar przetestować sumatriptan SUN.

Dodam, że imigran do nosa kompletnie na mnie nie działał, więc jestem nastawiony raczej sceptycznie.
Madi
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2022, 10:55

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Madi »

Daj znać koniecznie, jakie masz obserwacje po zażyciu Sumatriptanu SUN. Bardzo Cię dobrze rozumiem, czasami po prostu trzeba funkcjonować i mam nadzieję, że ten lek Ci to ułatwi.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Olek »

Madi pisze: 28 cze 2022, 11:25 Daj znać koniecznie, jakie masz obserwacje po zażyciu Sumatriptanu SUN. Bardzo Cię dobrze rozumiem, czasami po prostu trzeba funkcjonować i mam nadzieję, że ten lek Ci to ułatwi.
Czesc,
Kazdy reaguje na leki inaczej....! kazdy musi wyprubowac na sobie jak lekarz pozwoli na ten lek.
i sam osadzic czy lek czy bol....! :roll: :roll: :roll:

Ja wybieram w zasadzie lek, niz cierpienie.

Kazdy o sobie i dla siebie musi , to wywazyc. Reszta to podpowiedzi dla pacjeta i lekarza.
co jednemu pomaga moze drugiemu szkodzic :oops: :oops: :oops:

Pozdrawiam
Qba
Nowka
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwie 2017, 13:10

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Qba »

Witam wszystkich, próbowałem sumatryptan o którym piszecie, w moim przypadku przerywa atak w ciągu kilku minut. Wspaniałe uczycie jest, czuje się jak z każdą sekundą lek zaczyna działać i ból odpuszcza. Można go zamówić w aptece internetowej z dostawą do waszego miasta do innej apteki i w tej aptece należy okazać recepte. Mi ogólnie pomaga.
Madi
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2022, 10:55

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Madi »

Tak! Ja mam dokładnie tak samo, czuję jak ból ustępuje z minuty na minutę! Powiedz, czy polecił Ci go lekarz? Bo ja wyczytałam o nim w sieci i sama poprosiłam o receptę.
Qba
Nowka
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwie 2017, 13:10

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Qba »

Lekarz zaproponować, działa za każdym razem. Tylko boję się że jak będę miał taką intensywność bólu to będę musiał jakiś 2 etat poszukać. Dzisiaj o 2 w nocy jeden strzał i przed chwilą drugi, a dopiero dzień się zaczyna :shock:
Madi
Nowka
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2022, 10:55

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Madi »

https://migrena.mededu.pl - oni tu na stronie o leku piszą na pytanie "Co zrobić, jeśli ból nawróci w okresie pierwszych 24 godzin od zastosowania sumatryptanu?" tak:"W takiej sytuacji możesz jednorazowo zastosować powtórną dawkę leku, jednak nie wcześniej niż po godzinie od przyjęcia pierwszej dawki.", więc medycznie chyba jesteś bezpieczny. Niemniej, wiadomo, to nie jest najtańsza opcja.
Qba
Nowka
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwie 2017, 13:10

Re: Sumatriptan - SUN Inject w Polsce

Post autor: Qba »

Też tak miałem że zastosowałem sumatryptan i po 7 czy 8 godzinach kolejny raz i z tego co wyczytałem z ulotki, to można, tylko ta cena :?
Jak ktoś ma ataki kilka razy dziennie (2-3) i miałby stosować za każdym razem, to współczuje.

w innym wątku opisuję swoją dietę, może komuś pomoże.
viewtopic.php?t=2592
ODPOWIEDZ