Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Cześć wszystkim

Napisz parę słów o sobie.
Cierpię na KBG
Nowka
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2019, 21:45

Cześć wszystkim

Post autor: Cierpię na KBG »

Mam 41 lat. Jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Na KBG cierpię już od ponad 25 lat. Choroba wraca rytmicznie tz. dokładnie co 2 lata, trwa ok 2 miesiące, najcięższy stan przebiega od 3-4 tygodni w środku okresu trwania. nawrót przypada zawsze w okresie pomiędzy 06 - 10 miesiącu roku. Co ciekawe chorobę zdiagnozowałem sobie sam przy pomocy ankiety z Internetu (90% zgodności objawów). Z tą ankietą udałem się do pani neurolog, która potwierdziła tę Hortona. Wcześniej - pewnie jak wielu z Was - tułałem się od specjalisty do specjalisty robiąc najrozmaitrze badania od prześwietlenia zatok, przez okulistów po tomografię i nic.
Moje objawy to: napady silnego bólu zaczynającego się od okolic prawego oczodołu promieniujące na pół czaszki i twarz. towarzyszy temu silne łzawienie (łza potrafi aż "trysnąć" z oka), zatkanie nosa, katar, mdłości, na koniec wycięczenie.
Moje triggery to: alkohol, zwłaszcza piwo, drzemki, zmiany oświetlenia, czekolada, być może jest ich więcej, ale może nie skojarzyłem ich z dolegliwościami.
Na razie to tyle, trzymajcie się, pozdrawiam forumowiczów.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Cześć wszystkim

Post autor: Olek »

Witam cie na forum,
jastes teraz w remisji, albo zaczyna sie twoj okres boli.

Pozdrawiam
Dan
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 18 maja 2009, 06:40

Re: Cześć wszystkim

Post autor: Dan »

Witaj
Na tym forum znajdziesz wiele porad jak sobie z tym bólem poradzić.
Powodzenia w tej walce, trzymamy za Ciebie kciuki
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Cześć wszystkim

Post autor: Liliana »

Witaj
ODPOWIEDZ