Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Klaster,a opadająca powieka?

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
jary
Nowka
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2012, 19:55

Klaster,a opadająca powieka?

Post autor: jary »

Witam! Klaster rujnuje mi życie,od 19 lat.Najpierw bóle były kilkudniowe po wypiciu choćby jednego piwa.Póżniej zauważyłem tą współzależność ,skojarzyłem też,że zmiana pogody ma na to wpływ.Po kilku latach zdiagnozowano u mnie klaster.Byłem testerem wszelkich leków przeciwbólowych z których żaden nie pomagał,oprócz nefopamu po którym nie mogłem funkcjonować,byłem jak naćpany,a i tak nie wiem czy coś pomógł.Od 2004 roku klaster stał się regularny,zawsze się pojawiał na wiosnę co 2 lata[kwiecień,maj]i trwał mniej więcej 2 miesiące.Plus był taki,że mogłem zaplanować swoje sprawy biorąc go pod uwagę,niestety rozregulował się i 2 lata temu zaatakował mnie w październiku ,ból był przepotworny,ledwo się wylizałem na święta,a w tamtym roku w listopadzie.W tym roku we wrześniu miałem wyjechać do pracy sezonowej do Francji na miesiąc,myślałem że jak mnie dorwie to najwcześniej w październiku.Byłem już prawie na walizkach kiedy ścisnął mi klamrą głowę i zaczął się 3 level,więc musiałem zrezygnować.Zamiast zarobić będę cierpiał i wydawał na leki,jestem rozbity psychicznie i fizycznie.Zawsze przy atakach opadała mi lekko powieka po stronie bólu,Od roku już tak mi została.Miałem robiony rezonans głowy,oka z kontrastem który nic nie wykazał.Czy ktoś miał może podobny przypadek z powieką?
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Klaster,a opadająca powieka?

Post autor: gnatek »

opadająca powieka, to jedna z bardziej charakterystycznych rzeczy związanych z kbg.
jak się zaczyna rzut i kilka pierwszych ataków mamy na koncie, już można zauważyć różnicę w położeniu obydwu powiek.
sytuacja wraca do równowagi po 2-3 tyg od zakończenia rzutu.
ODPOWIEDZ