Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Alternatywne sposoby do walki z gólem głowy

Czyli wszystko co nie związane z bólem.
Klamerka
Nowka
Posty: 10
Rejestracja: 13 kwie 2012, 13:48

Alternatywne sposoby do walki z gólem głowy

Post autor: Klamerka »

Witajcie.
Chodzi mi o takie 'niefarmakologiczne', ale sprawdzone sposoby, które wypróbowaliście na sobie. Żeby nie być gołosłowną napisze o moich.

1. Cicha, spokojna muzyka. Nie zawsze co prawda pomaga, ale większości przypadków działa. Oczywiście, że nie jest to panaceum na mocny ból, raczej o ten delikatniejszy, bo wiadomo, że jak jest silny ból to każdy najmniejszy dźwięk pogarsza sprawę.
2. Relaksująca kąpiel. Oczywiście byłoby idealnie połączyć punkt pierwszy z drugim :-) i pewnie czasem może się to udać. Jeśli chodzi o samą kąpiel to zachęcam do oddziaływanie także na zmysł zapachu. Jak wiadomo zmysły są "siecią naczyń połączonych" i im więcej bodźców z nich płynie tym chyba lepiej. Mój ulubiony olejek do kąpieli to ten relaksujący od (...) który ma w składzie m.in. olejek z trawy cytrynowej. Serdecznie go polecam i czekam na Wasze sprawdzone domowe sposoby!
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Alternatywne sposoby do walki z gólem głowy

Post autor: piter »

Przegapiłem ten post :evil:
Teraz już za późno na szyderczą ciepłą przyjazną nutkę ...
...ale znałem takiego Czechosłowackiego akupunkturzystę który miał szyld " A teď prodělává léčbu akupunkturou " czy jakoś tak jakoś :wink:
I On mało tego , że wyleczył cioteczkę Zbynka Hawranka z hemoroidów to jeszcze razu pewnego wpadł mu był magnetofon ( czyli kazetový magnetofon ) do wanny pełnej zapachu kyseliny citronovéi i w ten oto sposób siecią naczyń połączonych wbił igłę w dupę wujaszkowi ciotecznemu pani Ondraszkowej , która to rzekomo wcale tej skody nie sprzedała a ów wujaszek , zresztą już nie młody po igle tej ozdrowiał był na tyle , że bolest hlavy nebo k nevolnosti przeszły jak ręką odjął . Tylko biedaczysko do dziś nie słyszy ani muzyki ani nie rozpoznaje zapachów .
Morał z tego taki , iż ...hmm no właśnie lepsza zdrowa dupa niż chora głowa ? czy abarotnie :?: :idea: pomóżcie :(
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Alternatywne sposoby do walki z gólem głowy

Post autor: narcissus »

Piter padłem! Wisisz mi za czyszczenie monitora ze smarków i kawy!
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Alternatywne sposoby do walki z gólem głowy

Post autor: narcissus »

Może warto zostawiać takie perełki ku przestrodze spamerom i nie odsyłać ich jednak w niebyt. Wszyscy tu wiemy, że taka już specyfika pracy, a z czegoś żyć trzeba. Informuję tylko potencjalnych akwizytorów, że trafili na najmniej podatny grunt w sieci. Inaczej mówiąc, nie ten adres. Podziwiam upór :)
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Alternatywne sposoby do walki z gólem głowy

Post autor: narcissus »

Jak więc walczyć z tymi okrutnikami? Beka to chyba najlepszy przekaz.
ODPOWIEDZ